Zeeland PZC 21 Goes blijft redelijk optimistisch PZC Vakantieplannen? BEVELANDEN-THOLEN 22 27 Geveld lees vind leef J Hennepkwekerij in Wissenkerke Winkel Buurtbus Waarde maakt zijn rondje al dertig jaar lang Nieuwe hoed voor molen in Tholen en Sint-Philipsland Woensdag 27 mei 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Verkoop bedrijfsgrond waarschijnlijk even groot als afgelopen jaar. door Harmen van der Werf GOES - De verkoop van bedrijven terreinen in Goes blijft vrij goed lo pen, ondanks de verslechterde eco nomische situatie. Medewerker economische zaken Cock van den Wijngaard verwacht dit jaar even veel grondverkopen als vorig jaar: zo'n vijf hectare. Vorige week werd bekend dat Zee land van alle Nederlandse provin cies het zwaarst lijdt onder de eco nomische recessie. De Zeeuwse economie krimpt dit jaar, zo voor spelt de ING, met 6,4 procent ten opzichte van 2008. De daling is lan delijk 4,5 procent. Goes lijkt de dans te ontspringen. Van den Wijngaard staat daar niet van te kijken. „Dat de Zeeuwse economie zo sterk krimpt, wordt vooral veroorzaakt door de zware industrie. In Goes is die niet aan wezig. Al zijn hier natuurlijk wel toeleveranciers." Van den Wijngaard meldt dat bij de nieuwbouw van technisch be drijf Imtech in De Poel deze week nog een halve hectare is verkocht. „We hebben ook nog reserverin gen en we gaan bedrijven op de wachtlijst systematisch benade ren." Goes staat ook voor de opgave be drijven uit het oude havenindus triegebied te herhuisvesten. Het in heimachines gespecialiseerde IHC Fundex heeft ruimtegebrek en is 'in' voor De Poel. „De gesprekken lopen via moederbedrijf IHC Mer- De economie krimpt van alle pro- vincies het hardst in Zeeland. Goes blijft vrij optimistisch. Ka- peiie en Reimerswaal merken een verminderde vraag. wede", zegt manager Jeroen Braad- baart. IHC Fundex heeft zo'n vijf tig medewerkers. In Goes mag nog optimisme heer sen. Giel-Jan Burger, wethouder in Kapelle, merkt dat het veel minder druk is. Nieuwkomer Top Taste be gint binnenkort in Kapelle de pro ductie van gebakken uien-produc ten. Softwarebedrijf J-ware ICT en technisch bureau Actitec hebben zich in Kapelle in het nieuw gesto ken. Burger: „Dat is allemaal vorig jaar geregeld. Dit jaar hebben we eigenlijk nog maar een paar dui zend vierkante meter verkocht aan een vrachtwagenbedrijf Reimerswaal merkt ook een ver minderde vraag. Vorig jaar was top met de verkoop van 4,5 hectare in Nishoek bij Kruiningen. Huisdie renspeciaalzaak Van der Poel in Yerseke en een gespecialiseerd ho veniersbedrijf laten momenteel een groot complex bouwen in Nis- hoek. „Je merkt dat ondernemers voorzichtiger zijn", ervaart de Rei- merswaalse bedrijfsconsulent Piet van Dijke, „maar we hebben dit jaar toch ook al twee contracten af gesloten voor elk 3500 vierkante meter in Nishoek. Voor Reimers waal is dat gewoner dan 4,5 hecta re in één jaar." RILLAND - Het was noodweer. Bliksem. Slagre- telt Tiny dinsdag. „Die boom had net zo goed ven, acht jaar geleden is dat ook al gebeurd." plan. Om te zien wat er nog te redden valt. gens. Opeens was daar een enorme klap. Tiny op ons huis kunnen vallen." Het is niet de eer- Het echtpaar dat op de Meehoeve bi] Rilland „Want", zegt Tiny, „zo'n boom maakt je huis." en Bernhard van Corsel besloten niet uit bed ste keer dat de naar schatting tweehonderd woont, een hoeve van 1776, liet toen een En anders? „Kunnen we er brandhout van ma te gaan. ,,'s Ochtends zagen we het pas", ver- jaar oude kastanje is getroffen. Bernhard: „Ze- boomdeskundige komen. Dat zijn ze weer van ken, voor de winter." foto Harmen van der Werf Maak dan gebruik van de vakantieservice! Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen Jïüs Meld u eenvoudig aan via www.pzc.ni/vakantieservice WISSENKERKE - In een pand op het bedrijventerrein Cruijckelcrekc bij Wissenkerke is gisteren een hen nepkwekerij met 353 planten opge rold. Twee Bredanaars (26 en 49) zijn opgepakt. De stroom werd ille gaal afgetapt. De politie meldde gisteren ook dat vorige week maan dag een kwekerij met 350 planten in een bedrijfspand aan de Daniëls- weg in Heinkenszand is ontdekt. Een man (30) uit Bergen op Zoom en een Goesenaar (31) zijn daar voor zondag aangehouden. Onlangs verscheen een wat ouder echtpaar uit Terneuzen op het Goe- se regiokantoor van deze krant. Of ze even konden kijken naar een apparaatje waarmee dia's en nega tieven van foto's kunnen worden gedigitaliseerd? De werknemers keken elkaar vra gend aan. Van het bewuste apparaat hadden ze nog nooit gehoord, laat staan dat het zich bij hen op de burelen zou bevinden. Tip? redactie@pzc.nl Jaha, het stond in de krant", ver duidelijkte de vrouw. Naarstig werd daarop de krant van die dag doorgebladerd, want er ging nog steeds niets dagen. De betreffende advertentie werd ge vonden, maar toen werd ook met een duidelijk wat het probleem was. Het apparaatje was weliswaar te zien bij de PZC, maar dan wel in de webshop. Op internet dus...!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45