t? bij horizontale bliksem gaan maar kwam ineens' Tegen molens Kinderopvang naar Den Haag Het Zeeuwse nieuws in politiek Den Haag Kijk op www.pzc.nl/blogs Woensdag 27 mei 2009 I 3 COMMENTAAR Windenergie breekt eindelijk echt door. De aanleg van grote windmolenparken voor de Nederlandse kust is het bewijs. Het Nationaal Kritisch Platform Windenergie NPKW en de Europese koepelorganisatie EPAW wensen zich echter niet neer te leggen bij deze ontwikkeling. Zij willen dat de Europese Unie de bouw van windmolens stopt. Dit pleidooi zit vol fouten. Om te beginnen het adres. Brussel laat gelukkig volop ruimte voor nationaal energiebeleid. Dus als de anti-windenergieclub een rem op deze milieuvriendelijke energieopwekkers wil, moet hij toch gewoon in Den Haag zijn. Verder schetst de NPKW een vertekend beeld. Wind zou een verwaarloosbare bron zijn, te duur en met te weinig leveringszekerheid. De grote investeringen die in windmolens worden gedaan wijzen op het tegendeel. Op één punt zit de NPKW bijna goed. Windmolens kunnen niet alle energie leveren. Dus moeten andere bronnen ook verder ontwikkeld worden. Maar de NPKW noemt hierbij zo ongeveer elk alternatief Dus alles is goed als het maar geen molens zijn. Zo verwaait ook dit argument. den haag - De Zeeuwse kinderop vang praat vandaag met de Twee de Kamerfractie van de SP over de voorgenomen bezuiniging op de buitenschoolse kinderopvang (bso). Twee weken geleden spra ken de directeuren van Kinderop vang Walcheren, Kinderopvang Zeeuwsch-Vlaanderen en Kinder opvang de Bevelanden al met het CDA. Zij vrezen dat in heel Zee land tientallen vestigingen moeten sluiten als het kabinet de bezuini ging op de bso doorzet. De direc ties willen dat de Tweede Kamer het kabinetsvoornemen terug draait om het maximum uurtarief te korten met 7 procent. In de nacht van maandag op dinsdag bereikt een omvangrijk onweerscomplex Zeeland. Felle windstoten, grote hoeveelheden regen en hagel laten een spoor van vernieling achter. Op de bui zit veel onweersactiviteit, zoals hier in IJzendijke. Kijk voor meer foto's op globalshots.nl. foto Jeroen de Jong Waterverbruik piekt tijdens nachtelijk noodweer Het waterbedrijf Evides heeft tijdens het hoogtepunt van het noodweer een duidelijke piek waargenomen van het drinkwatergebruik. Het produc tiestation in Huijbergen, dat de Bevelanden en Walcheren bedient, regis treerde rond tien over drie 's nachts een eerste stijging. Om tien voor half vier was de top bereikt en nam het verbruik weer af. Het productiestation Halsteren, waaruit onder meer Tholen van drinkwater wordt voorzien, piekte iets eerder. Het verbruikspatroon toont daar bijna een vervijfvoudi ging ten opzichte van een doorsnee, nacht. In station Huijbergen was dat ongeveer 3,5 keer meer. Volgens Evides zijn vermoedelijk veel mensen wakker geworden en ook snel even naar de wc gegaan. ligt hij met een zware hersen schudding en gewond aan beide benen in het ziekenhuis. De hoge leeftijd van de instruc teur was in de visie van Castelein irrelevant voor het ongeval. „Hij was een zeer ervaren instructeur. Hij deed dat al meer dan twintig jaar, al voordat wij bij de club kwa men. En hij deed tot op hoge leef tijd mee aan aerobatics. Hij was ook vliegtuigtechnicus bij de club. En hij was landelijk bekend als pi loot. Dat maakt het ook zo onbe grijpelijk voor ons: waarom is dit gebeurd?" De technische verklaringen die Castelein geeft, zijn voor een deel speculaties, geeft hij zelf aan. „Want ik heb de instructeur zelf niet kunnen spreken, niemand van ons. En hij kan het het beste vertellen." Daarom zijn de onder zoeken van de luchtvaartpolitie en later de Onderzoeksraad voor de Veiligheid van Pieter van Vollenho- ven ook zo belangrijk voor de Vliegclub Midden-Zeeland, be aamt Castelein. „Maar het kan nog wel maanden duren voordat die klaar zijn. Zeker omdat er een do delijk slachtoffer is te betreuren." Terugkijkend op de omstandighe den van die maandagavond kan Castelein geen fout in de beoorde ling van de situatie ontdekken. „Ik zeg er wel bij: met de wetenschap van vandaag deed ik het natuurlijk anders. Maar we hebben die avond geen klap onweer gehoord, geen lichtflits gezien. Dat kwam al lemaal pas na het ongeluk. Natuur lijk, hoor je gerommel, dan weet je: wegwezen hier. Maar dat was er niet. Het noodweer leek langs te gaan maar kwam ineens, razend snel. We zijn erdoor verrast." BIJ NADER 'MÊÈtÊÊÊÊ Het zweefvliegtuig dat maandaga vond is verongelukt op Vliegveld Midden-Zeeland in Arnemuiden was niet van Zeeland Zweefland, zoals gisteren ten onrechte in de PZC is gemeld (Fatale crash M-Zee- land). Het vliegtuig en de 79-jarige instructeur uit Middelburg die bij het ongeluk zwaargewond raakte, behoorden tot de Vliegclub Mid den-Zeeland. Het ongeluk kostte het leven aan de leerling-zweefvlie ger, een 61-jarige man uit Hengelo. UBBBh». Egypte - Sharm el Sheikh j Tunesie - Sousse Haal Iemand die mijn stijl tot zijn stijl maakt. Iemand die meedenkt en zich in mijn leuen uerdiept. Ik uoel me begrepen. En tóch is het mijn interieur, mjjn stijl! www.interieur-paauwe.nl „.^aoTsÏ8 Zonmmaireligt vlakbij Zierikzee; 50 autominuten van Rotterdam, Roosendaaten Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3