Zeeland CDA wil plan voor Zeeuwse watersport GS: geen belangenverstrengeling bij nevenfuncties Karla Peijs Tweede Kamer verbiedt fokken van pelsdieren vanaf 2018 WN Zeeland wil meer invloed op de politiek Nieuwe VW-website zet toerist centraal Discussieavond over Nationaal Landschap Woensdag 27 mei 2009 I 29 Statenfractie bepleit samenwerking overheid en bedrijfsleven. door Ben Jansen MIDDELBURG - Zeeland maakt on voldoende gebruik van de moge lijkheden die de watersport biedt. Het schort aan samenwerking, vi sie en een allesomvattende aan pak. Het CDA in de Staten van Zeeland komt vrijdag met een mo tie om een plan op te stellen waar mee de economische betekenis van de watersport kan worden ver sterkt. Het CDA heeft zich de afgelopen maanden in de stand van zaken in de Zeeuwse watersport verdiept. Zo is in februari een zeer druk be zochte bijeenkomst gehouden, waaruit bleek dat in en voor de sec tor veel valt te verbeteren. Dat heeft geleid tot de ijota 'Schippe ren met ambities'. „We doen in Zeeland veel te wei nig met de watersport", zegt CDA-Statenlid Koos Meulenberg. „Dat is jammer, want met water onderscheidt Zeeland zich van veel andere provincies. Mogelijkhe den om te fietsen en voor weiness vind je overal." Fractiemedewerker Roderick Bin vult aan dat de laatste twintig jaar bij veel jachthavens en andere wa tersportvoorzieningen nauwelijks aan vernieuwing is gedaan. Ook wijst hij op het gebrek aan vrije lig plaatsen, onder andere voor char terschepen. Gebrek aan samenwerking, visie en een allesomvattende aanpak remt de ontwikkeling van de wa tersport. Het CDA in de Staten komt vrijdag met een motie. RB De Ruyter Adviesgroep BNISDeStem ii B rry??Tf door Ben Jansen MIDDELBURG - „Nee", antwoordt het dagelijks provinciebestuur afge meten. De vraag van de PvdA-Sta- tenleden Peter Holtring en Marjan de Koster was of er sprake van be langenverstrengeling is bij de ne venfuncties van commissaris van de koningin Karla Peijs. De vragen van de twee PvdA'ers naar Peijs' nevenfuncties hebben wat stof doen opwaaien. De Staten moeten ook naar zichzelf kijken als ze nevenfuncties aan de orde stellen, reageerde CDA-fractievoor- zitter Kees van Beveren en hij doel de daarmee vooral op de PvdA. Het dagelijks provinciebestuur, waarvan Peijs deel uitmaakt, meent dat er niets mis is met de nevenfuncties van de commissaris van de koningin. Alles is netjes ge meld en de nevenfuncties dragen direct bij 'aan de ontwikkeling en bestendiging van relaties die voor de provincie Zeeland relevant (kunnen) zijn'. Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind het Rode Schoentje terug in Nederland.' Verzamel t/m woensdag alle 16 letters en ga naar WWW.efteling.com KitchenAid KSM150 Amandel, Grijs, Zwart Rood Meulenberg: „Wanneer je het over de watersport hebt, gaat het al gauw over promotie. De sector zelf vindt dat op dat gebied meer moet gebeuren, maar wij vinden dat je verder moet kijken. Als je de watersport als economische sector wilt versterken, heb je onmiddel lijk met ruimtelijke ordening en natuurbeschermingsregels te ma ken. Als een ondernemer zijn plan nen op de ene plek niet kan realise ren, moet je als bedrijfstak én als overheden meedenken om te bekij ken waar ze wél tot stand kunnen worden gebracht." Onder meer daarvoor zou één persoon of in stantie als coördinator moeten worden aangewezen. De CDA-fractie dient de water sportmotie vrijdag in bij de behan deling van het sociaal- econo misch beleidsplan van de provin cie. Laatste kans, laatste machines ingekocht voor deze actieprijs: van 525,- voor 4^9, passieux|.'-| OOS1WAL1 GOES -0113 228895-PASSIEUXNL middelburg - Veilig Verkeer Ne derland wil in iedere Zeeuwse ge meente een afdeling actief hebben. Dat is van belang om invloed te krijgen op de programma's van de politieke partijen, staat in het jaar verslag van het districtsbestuur. In Goes, Sluis, Veere, Borsele en Ka- pelle is WN nog niet vertegen woordigd. In Noord-Beveland zijn voorbereidingen daartoe in een af rondend stadium. vlissingen - De VW Zeeland lan ceert op 3 juni met een bijeen komst in Vlissingen de nieuwe in- ternetportal. Op de interactieve site staat niet langer het aanbod van accommodaties centraal, maar de vraag van de toerist. Op basis van een persoonlijk profiel wor den alle mogelijkheden en aanslui tende activiteiten gepresenteerd. De portal moet bijdragen aan een betere promotie van de provincie. MIDDELBURG - De Zeeuwse Milieu federatie houdt vanavond om 19.30 uur in hotel Arneville in Mid delburg een discussiebijeenkomst over het 'Nationaal landschap en verstedelijking'. Het rijk heeft drie gebieden in Zeeland aangewezen als Nationaal Landschap: Walche ren, de Zak van Zuid-Beveland en West-Zeeuws-Vlaanderen. De dis cussie gaat over het spanningsveld tussen economie en ecologie. BIJ NADER WBËBËÊÊÊ De kop boven het artikel over de lagere gasrekeningen van Delta (krant, 26 mei) is niet in overeen stemming met de rest van het arti kel. In de kop staat dat Delta de prijzen verlaagt met 23 procent, juist is dat de gasrekeningen van het nutsbedrijf na 1 juli gemiddeld 23 euro per maand lager uitvallen. Een gemiddeld huishouden (twee ouders, twee kinderen) gaat op jaarbasis 275 euro minder betalen. Delta wil onder de prijzen blijven van de vier grote concurrenten. Tientallen Zeeuwen verliezen baan zonder financiële regeling. door Jeffrey Kutterink den haag - Het fokken van nert sen is vanaf 2018 verboden. Dat be tekent dat tien Zeeuwse fokkerijen de deuren moeten sluiten. Enkele tientallen arbeidsplaatsen gaan daarbij verloren. Een nipte meerderheid van de Tweede Kamer steunde gister avond het voorstel van SP en PvdA om het fokken van nertsen te verbieden. Maar of het voorstel door de Eerste Kamer komt, is nog de vraag. Ondernemers moeten tot 2018 blij ven investeren in het verbeteren van de leefomstandigheden van nertsen (lees: bouwen van grotere kooien). Fokkers krijgen tot 2018 de tijd om af te bouwen en een an der bedrijf te beginnen. Een finan ciële compensatie zit er niet in. Precies daar zat gisteravond de pijn. Het voorstel van PvdA en SP wordt gesteund door GroenLinks, D66, Partij voor de Dieren en de PW. Die laatste partij is niet verte genwoordigd in de Eerste Kamer. Om het voorstel door de Senaat te krijgen, hebben SP en PvdA de Christenunie nodig. Die stemt al leen met het verbod in als onder nemers financieel worden gecom penseerd. GroenLinks en D66 za gen de bui al hangen en drongen er bij PvdA en SP op aan te komen met een compensatieregeling. „Dit is straks de dood in plaats van de gladiolen", zei Ineke van Gent (GroenLinks). Harm Evert Waal- kens (PvdA): „Er is geen sprake van onteigening. De parlementair advocaat oordeelt dat de overheid geen compensatie hoeft te geven. In plaats daarvan bieden we fok kers ruimschoots de tijd. Maar als partijen voorstellen doen voor een regeling, willen wij daar naar kij ken." De Borselse nertsenfokker Frans Sinac wil niet reageren op het aangekondigde verbod.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31