Zeeland Hrieps heeft weinig noten op z'n zang Krimp zorgt voor leegstand huizen Zeeuws-Vlaanderen uit verkoop Motorrijder gaat onderuit Auto belandt op zijkant BOBBE DAMESMODE WWoensdag 27 mei 2009 27 Een bonte stoet trok door Grijpskerke tijdens de dorpsschouw. door Annemarie Zevenbergen grijpskerke - De paraplu's ver waaiden, maar het gezelschap hield stand tijdens de dorps- schouw in Grijpskerke. Het voltalli ge college van B en W liep traditie getrouw mee. Het begon guur en nat, maar als een voorbode brak een waterig zonnetje door op het moment dat de groep de bouw grond van de toekomstige wozoco naderde in plan Nimmerdor. Breekt nu ook eindelijk de zon door voor de wozoco...? Wethouder )an Bostelaar hield het gezelschap ter plekke voor, hij her haalde dat 's avonds ook tijdens de bijeenkomst met de dorpsbewo ners, dat hij 'optimistisch was ge stemd' voor wat betreft het 'bin nenhalen van Europese subsidies'. Die zijn voor het gemeenschappe lijke deel bij de wozoco: het dorps huis, het jeugdhonk en de gymnas- 'De schetstekeningen voor het wozoco in Nimmerdor zijn nog niet definitief tiekzaal. Bostelaar benadrukte 's avonds nogmaals dat er nog niets definitief vastligt. De schetsen die ter inzage lagen, waren volgens de De dorpsschouw in Grijpskerke begon met de bomen aan de Kerkring. foto Lex de Meester wethouder 'niet meer dan schetste keningen van een plan'. Duidelijk is wel dat er een co2 neutraal ge bouw komt, met daarin senioren appartementen en gemeenschap pelijke voorzieningen. Aan de ach terzijde zijn vijf geschakelde senio renwoningen gepland. Dat zijn koopwoningen. De appartemen ten zijn zowel huur als koop. Op dit moment zijn er nog geen zoge naamde PG-woningen voor de menten. „Er is wel dagverzorging, maar het wordt in aanvang geen verpleegtehuis", verklaarde de wet houder. „Mocht die vorm van zorg alsnog mogelijk worden, wordt het plan daarvoor aangepast." Tijdens de jaarlijkse dorpsschouw, georganiseerd door de dorpsraad, kwamen geen schokkende zaken aan de orde. De bomen voor het café aan de Kerkring zorgen voor irritatie. Ze worden niet onderhou den zoals de overige bomen aan de ring en zorgen voor veel 'geplak door de luis die erin zit'. Het dorpsbos is nog steeds een bron van hilariteit en ergernis. Voorstel baar als je ziet dat het bos nog nau welijks hoger gaat dan kniehoog te... Slecht onderhoud van open baar groen leverde een mea culpa van de kant van de gemeente op. De rioolstank en wateroverlast bij de Hondegemseweg worden aange pakt. De onveilige verkeerssituatie bij de Schuitvlotstraat wordt 'be studeerd'. Het bankje van A. A. Louws aan de Oostkapelseweg, be schadigd door een 'gemeente maaier', wordt in ere hersteld. Dorpsraadvoorzitter Ben Bommel- je gaf's avonds in de goed gevulde zaal aan dat 'Hrieps weinig noten op z'n zang heeft'. „We zijn niet moeilijk, er heerst een grote saam horigheid en we zijn niet eenken nig. Iedereen is hier welkom. Maar als we iets willen, willen we dat wel snel", verwijzend naar de wo zoco die al lang op de agenda staat. door Conny van Gremberge terneuzen - De Zeeuws-Vlaamse woningbouwcorporatie Woon- goed begint de gevolgen van de da lende bevolking in verschillende woonkernen in de regio goed te merken. De corporatie ziet het per centage leegstaande woningen ver dubbelen, van twee procent de voorbije jaren naar vier procent nu. De corporaties in Hulst en Cla- vis in Terneuzen, vooral actief in die plaatsen, hebben minder te kla gen over leegstand omdat de terug loop van de bevolking in deze ker nen nog meevalt. „De leegstand loopt langzaam maar zeker weer op. Het is nog niet dat ons het water aan de lip pen staat, maar het probleem wordt wel groter. Zeker in kernen waar de krimp hard toeslaat, zoals in Sas van Gent, zullen we fors moeten ingrijpen", zegt directeur Kees Reinhoudt. Voor Sas van Gent heeft de corporatie een om vangrijk stadsvernieuwingsproject opgezet, de Renaissance van Sas van Gent, dat voorziet in renovatie van een deel van het woningare aal, sloop van een ander deel en het herinrichten van complete wij ken (Sint-Albert en Witte Wijk). De ingreep kost vele miljoenen eu ro's. Ook voor andere kernen heeft de corporatie sloopplannen. Het gaat dan om Breskens en Westdorpe. vlissingen - Op de Sloeweg is gis termiddag een 23-jarige Oost-Sou burger met zijn motor onderuit ge gaan. Hij liep daarbij diverse schaafwonden op aan zijn handen en een pijnlijke rug. Hij werd voor onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis Walcheren. middelburg - Op de Stromenweg in Middelburg is gistermiddag een auto op zijn kant beland, nadat de 69-jarige bestuurster uit de ge meente Veere de macht over het stuur verloor. De auto botste tegen een vluchtheuvel en werd gelan ceerd. De vrouw kwam met de schrik vrij. Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind het Rode Schoentje terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle lb letters en ga naar www.efteling.com Beste service, laagste prijs! ;oes*^Mar NAVIGATIESYSTEEM *pe MOOV200BNL. gebruiksvriendelijk 3,5 inch touchscreen bediening °Gesproken instructies KIJK VOOR MEER NAVIGATIESYSTEMEN IN ONZE FOLDER OF OP WWW.MIKRO.NL t Zoetevaart 8, tel 0114 314398 -Goes0 Marconistraat 4, tel 0113 214224 'Middelburg** De Lange Geere 149, Mlddelharnis Spui 2, tel 0187 482435 -Oostburg Veerhoeklaan 5, tel 0117 440050 -Terneuzen Kennedylaan 94, tel 0115 612423 Vlissingen Hermesweg 23, tel 0118 412563 "Zierikzee** Varremarkt 2-6 tel 0111 411059 "Donderdag koopavond WWW.mikrO.fll Afbeeldingen kunnen afwijken, prijswijzigingen en kennelijke fouten voorbehouden wolstraat vlissingen GIMBRÈRE DAMESMODE lange delft middelburg www.gimbreremode.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29