Goes blijft redelijk optimistisch Nieuwe pannakooi Koudekerke slaat aan I» Subsidie Portaal van Vlaanderen Herbouw Badstraat Domburg MINDERHOUD Gezonder leven door veel groen w Woensdag 27 mei 20Ó9 I 25 DANISH DESIGN 119,-1 EIGEN REPARATIE-ATELIERSi JUWELIER Zuidstraat 66 WESTKAPELLE Westdijkstraat ARNEMUIDEN t 27 I - terneuzen - De vernieuwing van het Portaal van Vlaanderen in Ter- neuzen krijgt een bijdrage van bijna 140.800 euro uit de Europese subsidiepot voor plattelandsont wikkeling. Gedeputeerde Staten hebben dat gisteren besloten. Het informatiecentrum over het slui- zencomplex in het havengebied van Terneuzen is een attractie voor toeristen en recreanten. De gemeente en stichting Portaal van Verkoop bedrijfsgrond waarschijnlijk even groot als afgelopen jaar. door Harmen van der Werf goes - De verkoop van bedrijven terreinen in Goes blijft vrij goed lo pen, ondanks de verslechterde eco nomische situatie. „Als de voorte kenen niet bedriegen", stelt mede werker economische zaken Cock van den Wijngaard, „slagen wij er in dit jaar evenveel grond te verko pen als vorig jaar." Vorig jaar wist Goes een kleine vijf hectare bedrijventerrein te slij ten. Van den Wijngaard verwacht dat dit jaar dus weer te halen. Dat is opmerkelijk. Vorige week werd bekend dat Zeeland van alle Neder landse provincies het zwaarst lijdt onder de economische recessie. De Zeeuwse economie krimpt, voor spelt de ING, dit jaar met 6,4 pro cent ten opzichte van 2008. Lande lijk wordt gerekend op een daling met 4,5 procent. Goes lijkt de dans te ontspringen. 1*^ De economie krimpt van alle pro- vincies het hardst in Zeeland. Goes blijft redelijk optimistisch, terwijl Kapelle juist merkt dat het veel minder druk is. Vlaanderen willen het opwaarde ren en meer eigentijdse voorzie ning van maken. Daarvoor is het noodzakelijk dat het Portaal van Vlaanderen verhuist naar een nieuw onderkomen. Dat moet lei den tot een modern, goed geoutil leerd en innovatief informatiecen trum annex aantrekkelijke toeris tische attractie op het sluizencom- plex. Het project kost in totaal ruim 283.000 euro. Altijd een duwtje in de rug met de vernieuwde elektrische fietsen van Sparta en Batavus! T.w.v. 149,- NU 5 JAAR GARANTIE GRATIS! FlETS/^yScOOTER SHOP Vrijlandstraat 55, Middelburg «tel.: 0118-614 994 goes - De provincie gaat in Goes-Oost een project 'Natuur en Gezondheid' uitvoeren. Het idee is dat mensen door een groene leefomgeving gestimuleerd wor den om gezonder te leven. De ge- Van den Wijngaard staat daar niet van te kijken. „Dat de Zeeuwse economie zo sterk krimpt, wordt vooral veroorzaakt door de zware industrie. In Goes is die niet aan wezig. Al zijn hier natuurlijk wel toeleveranciers." Van den Wijngaard meldt dat bij de nieuwbouw van technisch be drijf Imtech in De Poel deze week nog een halve hectare is verkocht. Hij wil (nog) niet zeggen aan wel ke firma. „We hebben ook nog re serveringen uitstaan en we gaan bedrijven op de wachtlijst systema tisch benaderen." Goes staat ook voor de opgave be drijven uit het oude havenindus triegebied te herhuisvesten. Water gebonden bedrijven moet naar el ders. Andere firma's, waaronder het in heimachines gespecialiseer de IHC Fundex, kunnen naar De Poel. De besprekingen lopen via de IHC Merwede Groep, het moe derconcern van IHC Fundex, laat bedrijfsleider Jeroen Braadbaart weten. IHC Fundex heeft nu één hectare en wil meer ruimte. „In de huidige economische situatie is al les te groot", tekent Braadhaart wel aan,, „maar ik verwacht dat in 2010 de economie wel weer aan trekt." IHC Fundex heeft zo'n vijf tig medewerkers. meente heeft tussen de Oranjeweg en de Stelleweg een terrein van twee hectare gereserveerd voor de aanleg van een 'groene zone'. Hoe die er concreet uit gaat zien, moet in overleg duidelijk worden. Gemeente staat nu ook welwillend tegenover nieuwbouw Duinlust. door Henk Postma domburg - De gemeente Veere staat welwillend tegenover plan nen die de Domburgse Badstraat meer allure kunnen geven. Daar om namen B en W dinsdag een 'positieve grondhouding' aan te genover vervanging van hotel Duinlust door een appartementen complex. Eerder al werd inge stemd met nieuwbouw van appar tementencomplex 't Groentje. In de visie van het college verster ken beide plannen de Badstraat als belangrijkste verbinding tussen de stadskom en het strand. Wel wor den enkele voorwaarden gesteld. Zo moet de architectuur aanslui ten bij de omvang van aangrenzen de gebouwen en moet rekening worden gehouden met archeologi sche waarden. Voor Duinlust is overigens nog geen nieuwbouwplan ingediend. De eigenaar, de familie Los, polste de gemeente nog slechts over de mogelijkeid er een appartementen complex te bouwen, al dan niet met een restaurant of detailhandel op de begane grond. De gemeente houdt er rekening mee dat het ho tel wordt verkocht aan een project ontwikkelaar. Iets soortgelijks deed de familie met de Botterbar bij Zoutelande, nadat de gemeente positief bleek over een apparte mentencomplex op die plek. De dorpsjeugd kan zich sportief uitleven op het speelveld Meulpad. door Annemarie Zevenbergen koudekerke - Basketballen, een partijtje panna of lekker klimmen in het klimrek. Het kan nu alle maal op en bij het speelveld aan het Koudekerkse Meulpad. Het speelveld biedt voldoende sportie ve mogelijkheden voor jeugd in verschillende leeftijden. Naast de pannakooi is er een voetbalveldje, er staan basketbalpalen en een klimrek. De wens van dorpsbewoonster Wilma de Groot is daarmee ver vuld. Zij was, samen met een aan tal jongeren, initiatiefneemster voor het speelveld, waar nu sinds begin dit jaar dus ook een panna kooi staat. Het speelveld wordt vol gende week vrijdag 5 juni officieel geopend door de Veerse wethou der Jaap Melse. Wilma de Groot, in de kern ook wel 'dorpsmoeder' genoemd, heeft zich met hart en ziel ingezet voor de pannakooi. „De gemeente Veere heeft vorig jaar toegezegd dat er een betegeld speelterrein aan het Meulpad zou komen. Dat is ook gebeurd. Maar vanuit de jeugd kwam ook de vraag voor een pannakooi. Dat betekende dat er een speciaal hekwerk geplaatst moest worden. De gemeente heeft ons toen te kennen gegeven daar geen geld voor beschikbaar te heb ben. Ik heb me daar niet bij neerge legd en ben op zoek gegaan naar sponsors. Uiteindelijk hebben we met hulp van de dorpsraad, de Ra bobank en Woonburg toch dat hekwerk kunnen realiseren. En het veldje wordt nu druk bezocht. Je ziet dat er behoefte aan is. Daar om willen we de jeugd ook echt betrekken bij de officiële ope ning." „Koudekerke is een heel kinderrijk dorp, het is dus belangrijk dat er Het nieuwe speelveld, inclusief pannakooi, voor de Koudekerkse jeugd wordt op 5 juni officieel ge opend door de Veerse wethou der van jeugd Jaap Melse. voor zowel de jonge kinderen als de wat oudere jeugd voldoende fa ciliteiten zijn. We zijn nu ook be zig met een [OP. Althans, wij noe men het hier IOOP; longeren en Ouderen Ontmoetingsplek. De bouwtekeningen voor die IOOP liggen nu bij de gemeente. Ik weet nog niet hoe ze daarover gaan be slissen, maar ik hoop dat die er wel komt. Ie ziet hier een groep jongeren die echt behoefte heeft aan een hangplek. Nu doen ze dat op straat, maar dat is niet goed." In de JOOP kunnen zowel jonge ren als ouderen elkaar ontmoeten. De opening van het speelveld op vrijdag 5 juni gaat vergezeld van een rommelmarkt. Verder is er een voetbaltoernooi, er staat een springkussen, een rad van fortuin, kunnen kinderen geschminkt wor den en zijn er hapjes en drankjes. De opbrengst van de activiteiten gaat naar de Stichting 'De hond kan de was doen'. Dat is een stich ting die honden opleidt tot zoge naamde hulphond voor mensen met een beperking. Daardoor kun nen die langer zelfstandig blijven wonen. Bij de opening wordt ook een demonstratie gegeven door een hulphond en zijn baasje. Vrij willigers van de Stichting zijn eveneens aanwezig met een infor matiestand. Het openingsprogram ma begint om 19.00 uur. Q www.de-click.nl of: www.dehondkandewasdoen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27