Bonedijkers Stad Veere 'onleefbaar' door druk autoverkeer Elk 2e artikel HALVE PRIJS! STEuTEL Herdenkingsconcert Middelburg Oea>t, Wat, ik puwzel het heat Elk 2e artikel HALVE PRIJS! STEÜTEL Digitale aanvraag vergunning voor parkeren Word jij Dagbladbezorger van het Jaar 2009? PZC 1L_ Lees de feiten en cijfers van het Zeeuwse voetbal Kijk op www.pzc.nl/blogs W Woensdag 27 mei 2009 23 2n. Bonedijkestraat Cajac Tattoo Party op Grote Markt in Goes goes - Tatoeages showen, body en special paint en live muziek zijn de ingrediënten van de tweede Ca jac Tattoo Party zondag op de Gro te Markt in Goes. Bad Hair Day speelt als eerste vanaf 14.30 uur. Om 19.30 uur is er een freakshow met vuurspuwen. Roler treedt van af 21.30 uur op als laatste band. HUGO BOSS BOSS ORANGE de smalle, met klinkers bedekte aan- en afvoer weggetjes daarop zijn berekend. Het probleem blijft niet beperkt tot de topdagen. „Mo menteel komen drommen toeris ten bijna iedere werkdag, en in het bijzonder in de weekeinden, het stadje binnenrijden. Regelmatig ko men daar dan ook nog groepen van motorrijders of klassieke au to's bij." Het comité ziet de proble men verder toenemen, nu op de Kaai wekelijks een vismarkt wordt gehouden, en diverse evenemen ten in het verschiet liggen. Wethouder Jaap Melse noemt de klachten aangedikt, maar begrijpt dat bewoners zich soms ergeren aan het verkeer. Volgens hem is er nu in het stadje voldoende par- keercapaciteit, terwijl op piekda- gen stewards worden ingezet om het verkeer in banen te leiden. Hij wil een extern bureau laten uitzoe ken hoe de autoproblematiek het best kan worden aangepakt. Verkeerslichten op hol door foutje software Zicht op de Bonedijke. De bovenste foto is van 1930, de onderste zelfs nog van vijfjaar eerder. Bij de bovenste foto staat de maker, Izak van den Boogaart, op de Singel. Daarachter ligt de Schuitvaartgracht. De architectuur is altijd bewaard gebleven. foto's stadsarchief Vlissingen middelburg - Op de de begraaf plaats aan de Westelijke Oude Ha- vendijk in Middelburg wordt op 19 juni het 'Concerto in Memoriam' uitgevoerd. Dit openlucht optre den van het Middelburgs Muziek korps begint om 19.30 uur en is vrij toegankelijk. www.lekkerpuzzelen.nl cy aL s£ Burgemeester Koos Schouwenaar houdt een openingstoespraak en Lieke Bosveld spreekt enkele pas sende woorden. Na afloop van het concert kunnen bloemen worden gelegd en is er gelegenheid tot na praten in de koffiekamer van de begraafplaats. STATE OF ART NZ OAKLAND middelburg - Voor het aanvragen van een parkeervergunning hoe ven Middelburgers niet meer naar het stadskantoor. Via de website www.middel- burg.nl kunnen voortaan de par keervergunning voor de binnen stad, de parkeerontheffing blauwe zone en de parkeervergunning voor tijdelijke werkzaamheden in het centrum worden aangevraagd. Na invulling van het formulier kan via een beveiligde internetever- binding worden betaald. De ver gunning wordt na ontvangst van het geld per post verstuurd. In de regel heeft iemand de vergunning dan binnen vier werkdagen thuis inéebus. - 's-gravenpolder - Verkeerslichten bij 's-Gravenpolder en Kapelle blij ven knipperen, als passerende am bulances het verkeerslicht automa tisch op groen hebben gezet. Een foutje in het systeem om ambulan ces en andere wagens van hulp diensten voorrang te verlenen, is de oorzaak. Een gespecialiseerd be drijf is ingeschakeld om de fout i weg te werken. Marien Kroes van de provincie verwacht deze week al resultaat. In Zeeland zijn veertig van de ruim tachtig verkeerslicht installaties uitgerust met het voor rangssysteem voor hulpdiensten. Vrijwilligersmarkt in Middelburg middelburg - Voor wie op zoek is naar een vrijwilliger of zelf vrijwil ligerswerk zoekt is er op zaterdag 6 juni de vrijwilligersmarkt in Mid- delburg. Middelburgse en Zeeuwse organi saties presenteren zich van 11.00 tot 16.00 uur op de markt. Organisaties die met een kraam op de markt willen staan kunnen zich melden bij het Bureau Vrijwil lige Inzet. Q www.vrijwilligeinzetmiddelburg.nl Jongen (9) gewond bij Ovezande ovezande - Een 9-jarige jongen is maandagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding op de Slake in het buitengebied tussen Ovezande en 's-Heerenhoek. Hij fietste op de Slake achter een grote groep fietsers en wilde de weg oversteken. De jongen, afkom stig uit Borsele, zag een hem tege moet komende auto over het hoofd. Een aanrijding volgde. De jongen liep een hersenschudding op en kneuzingen aan arm en been. Ook miste hij een tand. Geef je op bij je depothouder en maak kans op een fiets en een reischeque van 2000 euro. www.worddagbladbezorger.nl door Henk Postma veere - Het toenemend toeristisch autoverkeer maakt het stadje Veere onleefbaar. Dat schrijft een comité van verontruste bewoners. Het wil dat de gemeente zo snel mogelijk parkeerterreinen inricht buiten de wallen, en nu al maatre gelen neemt om het verkeer in het stadje drastisch te verminderen. „Dag na dag worden wij geplaagd door rondrijdende bezoekers die probleemloos Veere kunnen bin nenrijden", schrijft het comité. Omdat de parkeerplaatsen in het stadje vaak al vol zijn, zien die be zoekers zich veelal gedwongen rondjes te blijven rijden. De brief is ondertekend door het overgrote deel van de bewoners langs de in- en uitrijroutes: Basti on, Warwijksestraat, Kaai, Wagen- aarstraat en Oudestraat. Ze zien met lede ogen aan dat de gemeen te binnen de wallen (overloop)par- keerterreinen aanlegt, zonder dat WGGGNGR NieuwsMedia - «.bezorgers.nl Of bel 0800 - 022 27 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25