Zeeland PZC Strijd De Visser Veere gaat door Vakantieplannen? WALCHEREN 22 21 23 Sloop rijdek viaduct Molenzicht Aardappelteelt op zilte grond Winkel Ons-kent-ons-gevoel van authentieke Bonedijkers Toeristisch autoverkeer maakt stadje Veere 'onleefbaar' Woensdag 27 mei 2009 Tip? walcheren@pzc.nl Gemeente Veere gaat in hoger beroep tegen uitspraak rechtbank. door Emile Calon AAGTEKERKE - De strijd tussen cam pinghoudster Nely de Visser uit Aagtekerke en de gemeente Veere krijgt een vervolg. De gemeente legt zich niet neer bij de uitspraak van de Middel burgse rechtbank. Het dagelijks be stuur van Veere besliste gisteren dat het in hoger beroep gaat tegen de uitspraak van de rechtbank. Het vindt zelfs dat die uitspraak ge brekkig is voorbereid en gemoti veerd. Diezelfde woorden gebruik te de rechtbank ook tegen de ge meente in het vonnis over de zaak tussen de gemeente en de cam pinghoudster. Nely de Visser kreeg voorjaar 2008 van de gemeente te horen dat ze haar woning op haar bedrijf, cam ping Nieuw Erve, moest slopen. Die woning zou daar al jaren ille gaal staan. Na een zware storm in november 2007 was die bewuste woning be schadigd geraakt. De Visser be sloot daarop het huisje wat te ver sterken en te vergroten. Tijdens de bouwwerkzaamheden kreeg ze van de gemeente te horen dat ze direct moest stoppen en dat ze ook die woning moest slopen. Aanvankelijk verloor ze het be roep tegen dat besluit. Ze peinsde er vervolgens niet over haar huisje te slopen en betaalde in twee ter mijnen de verschuldigde dwang som van in totaal 7500 euro. Tege lijkertijd spande ze een nieuwe W* Rechtbank Middelburg en da- gelijks bestuur gemeente Veere verwijten elkaar dat hun uit spraken gebrekkig zijn voorbe reid en gemotiveerd. zaak aan tegen de gemeente. De rechter hoorde van vijf getuigen dat Nely de Visser, zoals ze steeds beweerd had, al vele jaren in dat huisje woonde. Op-basis daarvan besliste de rechter dat er sprake was van voortgezet gebruik en dus niet van illegale bewoning. De rechter heeft ook ter plekke de woning van De Visser bezocht om zich zo een oordeel te kunnen vor men over de staat waarin het ver keert. De gemeente stelde name lijk dat het om een bouwval zou gaan. Na zijn bezoek aan Aagtekerke con cludeerde de rechter dat er geen sprake is van een bouwval. Drie muren verkeren zelfs nog in een goede tot zeer goede staat. Wat de rechter betreft kunnen die muren dus als basis dienen voor een nieu we woning. Het college van burgemeester en wethouders is zeer verbaasd over dat bouwkundig oordeel. Het vindt dan ook dat er genoeg gron den zijn om in beroep te gaan. Nely de Visser zelf liet gisteren we ten dat ze blijft strijden voor haar rechten. „Tot het bittere einde." Ze vindt het 'zeer rottig' dat er nu geen punt achter de hele affaire ge zet kan worden. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Van het viaduct Ten behoeve van de aansluiting van de nieu- den, heeft Rijkswaterstaat besloten om er Om het werk aan het viaduct mogelijk te ma- Molenzicht bij Nieuw- en Sint Joosland reste- we N57 op de autosnelweg A58 is een breder meteen een geheel nieuw, breed rijdek op te ken is er ter plekke een 'bypass' van de A58 ren nog slechts de steunpilaren en de dwars- wegdek nodig. leggen. Het oude zou binnen afzienbare tijd gemaakt. liggers. Het oude rijdek wordt gesloopt. In plaats van het bestaande viaduct te verbre- toch vervangen moeten worden. foto Ruben Oreel KRUININGEN - Aardappelteler C. Me ijer B.V. in Kruiningen krijgt '21.000 euro subsidie voor onder zoek naar de zouttolerantie van aardappels. Door middel van selectie hoopt het bedrijf aardappelplanten te ontwikkelen die beter bestand zijn tegen zilte grond. Meijer heeft daarvoor al proeven opgezet in Spanje, en gaat nu op proeflocaties in Zeeland eigen planten beoorde len op zouttolerantie. Het project kost 36.000 euro. Onlangs verscheen een wat ouder echtpaar uit Terneuzen op het Goe- se regiokantoor van deze krant. Of ze even konden kijken naar een apparaatje waarmee dia's en nega tieven van foto's kunnen worden gedigitaliseerd? De werknemers keken elkaar vra gend aan. Van het bewuste apparaat hadden ze nog nooit gehoord, laat staan dat het zich bij hen op de burelen zou bevinden. Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pzc.nl „jaha, het stond in de krant", ver duidelijkte de vrouw. Naarstig werd daarop de krant van die dag doorgebladerd, want er ging nog steeds niets dagen. De betreffende advertentie werd ge vonden, maar toen werd ook met een duidelijk wat het probleem was. Het apparaatje was weliswaar te zien bij de PZC, maar dan wel in de webshop. Op internet dus...! Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice Maak dan gebruik van de vakantieservice! Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23