Consument Tepelplakker, navelstopper en bilklem Heel Ierland biologisch verklaard KOOPWAAR Woensdag 27 mei 2009 1 7 Doorschijnjurkjes, bouwvakkersdecolletés en uitpuilende bustehouders. De mode is weinig verhullend en strak. De trucs om 'mensenvlees' zo mooi mogelijk op zijn plek te houden, worden steeds inventiever. door Vikkie Bartholomews Het is alweer bijna tien jaar geleden, maar de jurk die Jennifer Lo pez droeg naar de Grammy Awards in 2000 staat bij velen in het geheu gen gegrift. Het groene gewaad van Versace had een overdonde rend decolleté. Alle ogen werden als vanzelf naar haar borsten gezo gen. Spannend. Want hoe hield ze die jurk zo precies op haar plek? Geregeld gaat het mis. Britney Spears, Penelope Cruz, Pamela An derson, Kate Moss: allemaal heb ben ze hun eigen nipplegate meege maakt: een tepel die per ongeluk uit een bikini of haute couture jurk piept. Terwijl er tegenwoor dig toch tal van oplossingen zijn om het decolleté spannend doch kuis te houden. De textielbranche heeft zich ge stort op dit gat in de markt. Zo is er Hollywoodtape, tweezijdig plak band om kleding op je huid te plakken. Om te voorkomen dat iets opzij schuift, afzakt of om hoog kruipt. Mocht het toch mis gaan, dan zijn er bij wijze van pre ventie huidkleurige siliconenpleis- ters, met namen als Show Stop pers, om op de tepels te plakken. Ook ideaal om al te geprononceer de tepels in strakke of doorschij nende kleding privé te houden. Er zijn tal van onzichtbare hulp middelen om het lichaam zo voor delig mogelijk te presenteren, om genante situaties te voorkomen. Het Amerikaanse bedrijf Miss Oops heeft zich zelfs vernoemd naar die ongemakkelijke oeps-mo- menten, waarbij iets bloot schuift, uitzakt of doorschijnt. Zo ver koopt Miss Oops kanten banden die om het middel gedragen kun nen worden bij een lage broek om een bouwvakkersdecolleté (bloot liggende bilspleet) of walvisstaart (zichtbare string) te bedekken. Verder verkoopt vrijwel elke dro gist tegenwoordig anti-zweetpads om onder de oksel te plakken. Voor zwangere vrouwen die strak ke kleding willen dragen, zijn er Popper Stoppers: huidkleurige stickers om de uitpuilende navel in toom te houden. Onzichtbare lingerie wordt steeds belangrijker. Een aftekenende on derbroek kan echt niet meer. Na den en sluitingen mogen nergens zichtbaar zijn. Met de hedendaag se microfibers en andere dunne stoffen hoeft dat inmiddels geen probleem meer te zijn, maar er zijn dunne jurkjes waar zelfs ragfij ne huidkleurige lingerie ongena dig doorheen schijnt. Dan is een zelfklevende bh misschien een op lossing. Al is die alleen geschikt voor cup A, B en C, want de steun die de plastic bustehouder biedt, is beperkt. Bh-bandjes kunnen op al lerlei manieren gemanipuleerd worden met klemmetjes, steun- bandjes en verlengstukken. Onzichtbare onderbroeken zijn er ook. Het allerkleinste onderbroek- De C-string (bovenste foto's) heeft een plastic frame dat van venus heuvel tot tussen de billen vastgeklemd wordt. De zelfklevende bh is alleen geschikt voor de kleinere cupmaat. foto GPDv door Wouter Klootwijk je is de Nundie, dat nog het meest lijkt op een inlegkruisje van tex- .m tiel, dat in de broek vastgeplakt wordt. De Nundie is echter on bruikbaar in een rok of jurk. Daar voor is de C-string een optie: een string zonder heupband maar met een plastic 'frame' dat je vastklemt van venusheuvel tot tussen de bil len. In kant, maar ook in huidkleu rige wegwerpvariant. Figuurcorrigerend ondergoed is van alle tijden, het opvullen van borsten en billen is inmiddels bijna algemeen geaccepteerd. Met schuim, water, lucht of olie. Via in ternet zijn zelfs Chicken Cutlets te koop, 'siliconen kipfilets', om in de bh te proppen. Heeft dit nog niet het gewenste effect dan is er nog Body Shape Tape, waarmee borsten in de gewenste positie vastgeplakt kunnen worden. Wie dacht dat alleen vrouwen be schikken over een arsenaal aan trucs om hun lichaam zo voorde lig mogelijk te presenteren heeft het mis. Ook mannen moeten er aan geloven. Om bierbuiken te ver hullen heeft het Australische merk Equmen onlangs een corrigerend onderhemd op de markt gebracht. Al eerder lanceerde Aussibum on- derbroeken waarin de geslachtsde len 'trots en groter dan normaal' uitkomen. „De wonderjock helpt mannen om hun edelste delen mooi centraal te plaatsen en te houden", zegt de website. Daar komt geen Hollywoodtape of sili conen kipfilet aan te pas. www.womensecret.nl www.magicbodyfashion.com www.missoops.com www.aussibum.com www.equmen.com Reageren? consument@wegener.nl Mijn twee varkens zijn biolo gisch. Gekocht van een slager die ze later weer terug wil ko pen. Ik geef ze biologische ijs met slagroom, biologische vissenkoppen, biologische satésaus en een enkel ver dwaald sigarettenpeukje. Alles wat gasten van het eethuis, dat royale porties uitser- veert, niet op konden. Officieel mag ik mijn varkens niet biologisch noemen en de slager mag dit niet op de koteletten stempelen: Ekodepeko. Daarvoor moeten we eerst toestemming vragen van het kan toor van Skal in Zwolle. Die toestemming krijgen we tegen betaling en na het invul len van formulieren en onverwacht bezoek van een controleur. Zo maken we de ge woonste zaak ingewikkeld en onprettig. De gewoonste, want nog maar een eeuw geleden was alles biologisch en kon je niks anders kopen. En alle varkens waren opge bouwd uit afval. Daar waren ze voor: afval omzetten in waardevolle eiwitten. Eigenlijk zouden spuitgasten en gifmen gers een keurmerk moeten voeren: Gega randeerd On Biologisch. Maar omgekeerde wereld, vuiligheid is vrij, schoon voedsel moet verplicht gestempeld worden. Ook in Ierland. De Ieren zijn bang van Zwolle en andere biologische keurkantoren van de wereld. Denk je een beetje ruim, dan is Ierland van ons en zijn wij van de Ieren. Allemaal Euro pa immers. Aldus kan ik trots op mijn Ier land zijn. Een prachtig land met heerlijke regenbuien waar het gras uitstekend van groeit. Bijna heel Ierland is eeuwig groen. Aan gras op zich heb je niet veel. Maar je kunt er beesten op laten grazen. Schapen zijn reuze geschikt voor gras. Ierland heeft net zoveel schapen als er mensen wonen, maar de schapen hebben heel veel meer ruimte dan de Ieren zelf. Ze zetten gras om in wol en uitstekend vlees. Het wordt lams vlees genoemd, zolang het schaap niet ouder is dan een jaar. Net als in Nederland. Ik was even op bezoek in Ierland om te kij ken hoe het er toegaat in een slachthuis voor lammeren. Vredig! Het klinkt raar en stadse diervrienden willen er niet van we ten. Ze willen erge dingen horen over slachthuizen en over arme beesten die we ten dat ze de dood tegemoet gaan. Maar niks van dat al. Ik kon niks vinden voor u om van te huiveren. Een groot slachthuis bij Dublin was het, waar veel boeren zelf hun lammeren naartoe brengen en er bij blijven om te zien of alles goed gaat. Het slachthuis verkoopt twee soorten vlees. Natuurlijk lamsvlees en 'organic', dat in Nederland biologisch genoemd wordt. Maar wat is het verschil? Er is helemaal geen verschil. Er zijn wat re geltjes waaraan biologische schapenhou ders moeten voldoen. Eigenlijk komt het er op neer dat een schapenhouder die af en toe wat kunstmest toevoegt aan het gras op zijn hellingen - vlakke, waterpasse wei den zijn er niet in Ierland zijn lammeren niet biologisch mag noemen. Dan zijn we er uit, zei ik tegen de Ierse agrarische sec tor, aan tafel bijeen. Ierland stopt gewoon met kunstmest, want het land kan heel goed zonder. Alles wat dan van het gras land komt, is vanzelf biologisch. Niet het beest, maar het land wordt 'organic'. Wat zou dat een wereldsensatie zijn. En niks toestemming van Zwolle. Wie is hier nou de baas? De Ieren keken me stomverbaasd aan. Zo simpel, daar hadden ze even niet van terug. Maar toen kwamen de bezwa ren. Brussel gaat moeilijk doen. De Europe se Commissie zal het niet goed vinden dat een heel land zich pardoes biologisch ver klaart. Daarom doe ik het bij deze. Trou wens, de meeste Ierse schapenboeren ge bruiken helemaal geen kunstmest. Dus: lamsvlees uit Ierland is volmaakt biolo gisch. Aan Skal in Zwolle heb ik maling en als het moet ook aan Brussel. klootwijk@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 17