wERKen \JRK\JJERK% m c/e zore in de zorg i Woensdag 27 mei 2009 1 9 Waarom een baan in de zorg? Ik was altijd al geïnteresseerd in mensen en hun gezondheid. Het be wegen van de mens vond ik daarbij erg boeiend. Wat houdt uw werk in? Ik behandel mensen individueel en ik geef groepslessen. Individueel kijk ik of er een relatie is tussen de klach ten en iemands houding of manier van bewegen. Ik geef dan gericht houding correcties en leer mensen in het dagelijkse leven beter bewe gen. Ik ben daarbij functioneel ge richt bezig. Het bewegen van ie mand moet namelijk passen in het levenspatroon. Voor de ene patiënt bijvoorbeeld is tuinieren belangrijk, voor de ander zijn werk in de bouw of achter de computer. Tijdens de groepslessen geef ik oefeningen die gericht zijn op een goede houding en juist bewegen. Wat is het Seuke van uw werk? Elke patiënt is weer anders. Je moet dus ijij iedere patiënt opnieuw zoe ken. Iedere keer is het weer een puz zel die je probeert op te lossen. Het is dus heel afwisselend. Ik zie ook veel verschillende hobby's en beroe pen voorbij komen. Wat is het minder leuke? Veel mensen begrijpen of weten niet wat oefentherapie Cesar in houdt. Er is veel verwarring met fy siotherapie. Ik werk echter meer aan houding- en gedragsverande ring. Als oefentherapeut Cesar kijk je naar het totaal plaatje. Je bent functioneel gericht bezig. Wat voor opleiding.'heb je nodig? De HBO opleiding Oefentherapie Ce- sar. Je kunt je daarna verder speciali seren in bijvoorbeeld kinderoefen therapie of bedrijfsoefentherapie. Via cursussen kun je jezelf ook spe cialiseren in specifieke klaphten, bij voorbeeld bekkeriproblemen, zwan gerschap of hoofdpijn. Geeft dit vak u de voldoening die u ervan verwacht had? Ja. Het geeft altijd weer voldoening als mensen vooruit gaan en zelf enthousiast op de behandeling rea geren. Monique Luijten (24), Luyksgestel Oefentherapeute Gesar met praktijk in Breda De zorgsector zucht onder een imago van 'hard werken, weinig verdienen'. En toch kiezen mensen bewust voor een vak in deze sector. Hoe is het écht om om te werken in de zorg? Wat heeft mensen ertoe bewogen om deze keuze te maken en - zeker zo belangrijk - hoe bevalt het? Vakmensen geven hun visie. Waarom een baan in de zorg? Ik wil graag iets betekenen voor mijn medemensen, met name voor de ouderen in onze samenleving. Moe bent u in de zorg thuis beiand? Via vakantiewerk in een verpleeg huis van Elisabeth werd ik gestimu leerd de opleiding verzorgende te gaan doen. Ik heb toen op verschil lende afdelingen gewerkt en later in een ziekenhuis ervaring opgedaan. Uiteindelijk ben ik teruggegaan naar de Stichting Elisabeth. Wat houdt uw werk in? Ik bied cliënten die zelfstandig wo nen persoonlijke zorg. Ik help met de eerste levensbehoeften, maak een praatje of ik maak cliënten klaar voor een uitstapje. Ik ga echt uit van de wens van de cliënt. Dik wijls wordt onze zorg ingeschakeld via de huisarts, familie of een trans ferverpleegkundige. Ook kunnen cliënten zelf om hulp vragen. Wat is het leuke van uw werk? De lach of de dankbaarheid die je ervoor terug krijgt. De voldoening dat je de dag van een cliënt leuker en zinvoller kunt maken. Voor som mige cliënten ben je de enige per soon die ze op een hele dag zien. Voor zo iemand ben je soms een belangrijke gesprekspartner. Wat is het minder leuke? Dat de buitenwereld een negatief beeld heeft over wat we doen. Veel mensen zien ons louter als billen- wassers. Sommige mensen kijken zelfs op ons neer. Maar ons werk houdt heel wat meer in dan alleen maar billen wassen. Wat voor opleiding heb je voor dit werk nodig? Een MBO opleiding verzorgende. door Monique Meeuwisse Ellen van Heusen (35), Breda Verzorgende "zorg thuis' bij;verpleeg-verzorging- en thuiszorgorganisatie Elisabeth

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 101