I Noord-Korea daagt Melkveehouders eisen meer steun Elke keer weer een klein genietmoment voor thuis 6 Dinsdag 26 mei 2009 Vrouw zit drie uur klem in hurktoilet offenburc - Een 34-jarige vrouw heeft drie uur vastgeklemd geze ten in een toilet in het Duitse Of- fenburg. Ze gleed uit en kwam met een been tot de knie vast te zitten in het gat van een hurktoi let. De vrouw kon hulp inroepen met haar mobieltje. De brandweer moest het hurktoilet uit de vloer slopen om de vrouw te bevrijden. Het slachtoffer kwam met lichte verwondingen in een ziekenhuis. Duitse justitie hoort man in zaak-Madeleine aken - De Duitse justitie gaat een man verhoren in de zaak rond het verdwenen Britse meisje Madelei ne McCann. Dat gebeurt op ver zoek van de Britse autoriteiten. De man, een veroordeelde 64-jarige Britse zedendelinquent, ligt in een ziekenhuis in Aken. Hij woonde twee jaar geleden vlakbij de plek in Portugal waar Madeleine ver dween. Detectives denken dat hij wat met de zaak te maken heeft. Karadzic wil onderzoek naar 'beloften' den haag - De ex-president van de Bosnische Serviërs Radovan Ka radzic eist, voordat hij terecht staat, een onderzoek naar aan hem gedane beloftes door Richard Hol brooke. Zijn adviseur diende daar toe gisteren een verzoek in bij het Joegoslavië-Tribunaal. Onderhan delaar Holbrooke zou Karadzic in 1996 hebben verzekerd dat hij niet zou worden berecht als hij van het politieke toneel zou verdwijnen. Franse agent ontmant zijn liefdesrivaal straatsburg - Een Franse politie agent heeft de minnaar van zijn vrouw ontmand. Hij verwijderde diens edele delen met een stanley- mes. De man reed naar het huis van de minnaar en sloeg hem be wusteloos. Daarna sleepte hij hem naar de garage, waar de genitaliën werden afgesneden. Daarna liet de agent zich arresteren. De 43-jarige agent, een man met vijf kinderen, riskeert dertig jaar gevangenisstraf \f Magnum Mini is de ideale verwennerij voor even heerlijk genieten na een lange dag! Een Magnum Mini heeft lekker veel van die knapperige chocolade maar minder ijs, waardoor het precies goed is. ook nog voor na het eten. In een doos zitten 6 stuks, waardoor je altijd een traktatie in de vriezer hebt liggen voor onverwacht bezoek. Een Magnum Mini Classic bevat bovendien net zoveel calorieën als een pakje fruitbiscuits.. dus waarom zou je jezelf niet wat vaker écht trakteren? Vul het diagram zo in dat in elke rij. elke kolom en elk vierkant van 3x3 vlakjes alle cijfers van 1 tot en met 9 precies één keer voorkomen. 1 4 7 8 2 1 6 7 5 4 7 6 1 6 5 3 3 9 6 9 7 4 8 7 6 2 Een Zuid-Koreaanse seismoloog geeft in Seoul uitleg over de aardbeving die de atoomproef gisteren veroorzaakte. foto ap Protesterende boeren krijgen in Brussel geen toezeggingen. brussel - Zo'n duizend melkvee houders uit een tiental EU-landen hebben gisteren in Brussel meer en hogere subsidies geëist voor zui vel omdat de melkprijs historisch laag ligt. Een delegatie van de boze boeren is ontvangen door Euro pees Commissaris Fischer-Boel, maar de Deense landbouwcommis saris deed geen enkele concrete toezegging. „Fischer Boel zegt dat er minder vraag is uit de markt. En ze is er niet van overtuigd dat de huidige melkquota (de maximum hoeveel heid melk die boeren mogen pro duceren, red.) te hoog zijn", zegt Geert Kroes, vice-voorzitter van de Dutch Dairyman Board (DDB), de club die strijdt voor hogere melkprijzen. Kroes is naar eigen zeggen met zo'n tweehonderd Ne derlandse collega's naar Brussel ge gaan om de druk op de Europese Commissie en de Europese land bouwministers, die gisteren in Brussel vergaderden, op te voeren. Frankrijk, gesteund door Oosten rijk en Duitsland, pleitte daar voor maatregelen tegen de lage markt prijzen en geringe export van Euro pese zuivelproducten. De drie lan den vinden dat hun boeren sterk getroffen zijn door de prijsdaling en willen meer prijssteun en hoge re inkomens voor de melkveehou ders. Minister Gerda Verburg (Land bouw) zegt de zorgen van de boe ren te begrijpen, maar voelt tegelij kertijd niets voor het verhogen van subsidies of het verlagen van melkquota. Volgens een woord voerster van Verburg is het Europe se beleid om de melkquota geleide lijk te verruimen om ze uiteinde lijk in 2015 geheel af te schaffen op termijn het beste voor de Neder landse melkveehouderij. Verburg meent dat de bodem van de crisis nu wel zo ongeveer be reikt is en dat de melkprijzen in de tweede helft van dit jaar gaan stijgen, waardoor de melkveehou ders weer lucht krijgen. De DDB is daar niet zeker van en houdt re kening met nieuwe demonstraties. Ook in Berlijn gingen boeren giste ren de straat op. Zo'n zesduizend melkveehouders zorgden er voor een verkeerschaos. Nieuws getipt voor u! staat wekelijks in alle 20 titels van NRp Dagbladen (bereik 4.6 miljoen lezers; 2.9 miljoen boodschappers). E info@nrp.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6