Zeeland 'Nog één keer lamsoor eten? Dat kan!' Zonnig vooruitzicht KOZIJNEN GEVELS ROLLUIKEN SERRES ZONWERING GARAGEDEUREN Hogazon |Q lA/oar M&r Zonwering BDinsdag 26 mei 2009 23 Tannie den Engelsman (I) en Willie van Haaften werken als vrijwilliger in de hospice. foto Ronald den Dekker Hospice in De Schutse in Sint-Annaland is al jaren een groot succes. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Bergen op Zoom krijgt zo goed als zeker een hospi ce. En, zo zeggen de initiatiefne mers, dat is ook bedoeld voor in woners van de gemeente Tholen. 'Ho even', dachten ze in Sint-An naland, toen ze dat lazen. 'Wij heb ben al een hospice'. „Nou betekent dat niet dat wij te gen zo'n voorziening in Bergen op Zoom zijn, hoor", stelt Ine van Ommen van zorgcentrum De Schutse, waar de Thoolse hospice sinds zes jaar is gevestigd. „Dit is gewoon een mooi moment om weer eens onder de aandacht te brengen dat wij er ook zijn." De hospice in Sint-Annaland mag een succes genoemd worden. Met een bezettingsgraad van zo'n tach tig procent voorziet het duidelijk in een behoefte. Behalve de verzor- 'Je maakt deel uit van een bijzondere periode in het leven van een persoon' genden van De Schutse staat een team van 23 vrijwilligers klaar om de bewoners te begeleiden tijdens de laatste dagen, weken of maan den van hun leven. „Waar de ver zorgenden van het zorgcentrum lo gischerwijs toch weer snel door moeten, kunnen wij echt de tijd nemen voor de mensen", zegt Tan nie den Engelsman, die al drie jaar vrijwilliger is. „We doen van alles. Koffie zetten, voorlezen, iets lek kers maken, dat soort dingen. Er gewoon zijn voor de mensen, daar gaat het om." Tannie kreeg tien jaar geleden in haar privéleven te maken met een hospice en hield daar zo'n goede herinnering aan over dat ze een paar jaar geleden besloot vrijwilliger in Sint-Anna land te worden. Een andere vrijwil liger is Willie van Haaften, die ja ren geleden in de zorg werkte en daar dolgraag in terug wilde keren. „Maar ik had het niet bijgehou den", vertelt ze. „Zodoende kon ik niet overal meer terecht. Daarom riep ik altijd: 'als er ooit een hospi ce komt, word ik vrijwilliger.' En dat hospice kwam er dus." Willie spreekt over mooi en waar devol werk. „Je wordt weer eens geconfronteerd met de ernst van het leven en de zekerheid van de dood. En bovendien kun je echt iets voor iemand betekenen." Tan nie knikt. „Je maakt deel uit van een bijzondere periode in het le ven van een persoon." Vrijwilligers en personeel van De Schutse proberen die periode zo aangenaam mogelijk te maken. Om te beginnen door voor een huiselijke sfeer te zorgen, maar ook door zoveel mogelijk wensen van de bewoners mogelijk te ma ken. „En er kan veel", zegt team leidster Corrie van Leeuwen. „Pas nog hadden we iemand, die nog één keer lamsoor wilde eten. Nou, dan maken we lamsoor. Het is ook eens gebeurd dat een mevrouw nog eens Chinees wilde eten met heel haar familie. Dat is hier alle maal geen enkel probleem." De meeste bewoners van de hospi ce komen uit de gemeente Tholen, maar soms ook van elders. Neem de vrouw van wat verder weg, die graag in Sint-Annaland haar laat ste dagen wilde doorbrengen, om dat haar zoon in Oud-Vossemeer woonde. „Mooi toch, dat we die mogelijkheid kunnen bieden?", al dus Tannie. De hospice in De Schutse bestaat in principe uit één bed. In noodge vallen is echter ook een tweede ka mer beschikbaar. Meer informatie op de website www.schutsestannaland.nl. dakkapellen rolluiken ■i Wij hadden twee eisen. Kwaliteit en een prettige prijs. Logisch toch? Je wilt een zonwering die effectief is èn perfect past bij de stijl van je huis. En... het systeem moet perfect functioneren. Jaar in jaar uit. Kijk, dat is nou het mooie van Hogazon. Die kwaliteit, dat zit helemaal goed. En de prijs? Daar hoefje 't niet voor te laten. Als onze buren vragen: "wel hartstikke duur zeker?" Is ons antwoord simpel: "Ga je toch ook naar Hogazon?" Heinkenszand Schouwersweg 5 T 0113 56 88 00 Middelburg Klarinetweg 2a T 0118 47 44 19 www.hogazon.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67