Doden in twee woningen duiden op familiedrama dagaanbieding! Stempas en legitimatie Overheid slankt sneller af iianci 1 Trouwpakken! STEÜTEL L College Rotterdam gecompleteerd den haag - De rijksoverheid slankt sneller af dan gepland. De rijksdienst kromp vorig jaar met 2.137 voltijdsbanen, terwijl er vol gens de plannen circa 1500 zouden verdwijnen. Bij het begin van de operatie zijn bijna alle makkelijke mogelijkheden om in te krimpen benut. Dat schreef minister Ter Horst (Binnenlandse Zaken) giste ren aan de Tweede Kamer. Ze waarschuwt dat de moeilijke maat regelen nog moeten volgen. Enkele ministeries zijn juist ge groeid. Het gaat om Volksgezond heid, Justitie en Defensie. Ter Horst heeft daarmee afgesproken dat zij uiterlijk in 2011 ook hun bij drage leveren aan de afslanking. Het kabinet heeft besloten dat tus sen 2008 en eind 2011 zo'n 12.800 banen verdwijnen bij de rijksover heid. De Algemene Rekenkamer kraakte vorige week de werkwijze van Ter Horst. Er zou geen be trouwbare telling is van de begin- stand. 4 juni. Europese ParlementsBHERKIEZINGENj u heef t het voor het zeggen.nl Dinsdag 26 mei 2009 5 Zi juni zijn de verkiezingen voor het Europees Parlement. In de meeste gemeenten stemt u niet met een oproepingskaart, maar met een stempas. Daarmee kunt u in elk stemlokaal binnen uw gemeente stemmen. Zonder stempas en legitimatie kunt u niet stemmen. Als u uw stempas bent kwijtgeraakt of niet heeft ontvangen kunt u een nieuwe aanvragen bij uw gemeente. Dit kan tot en met 2 juni. Zo ifefrA - raakt u uw stem niet kwijt. Lees meer -TtfflFhlSK over de stempas en legitimatieplicht op www.uheefthetvoorhetzeggen.nl Onze nieuwe collectie is binnen. Goes, 0113-270025, www.steutelgoes.nl Verband tussen vondst lichamen in Zwijndrecht en Bavel. zwijndrecht - De politie ver moedt dat er een verband bestaat tussen de dood van het uit vier le den bestaande gezin Kaijim in Zwijndrecht en het overlijden van Isabelle van den Berg in Bavel. Onder de slachtoffers in Zwijndrecht zijn Dennis en Danielle Kaijim, respectievelijk 16 en 17 jaar oud, en hun moeder. Hun vader, de 43-jarige Cees Ka ijim overleed ondanks reanimatie pogingen. Agenten troffen ook een dode hond aan. De politie spreekt van een 'moge lijk familiedrama'. De stoffelijke overschotten van de slachtoffers zijn gisteren uit het huis gehaald. Bovendien is een lichtblauwe Hyundai Accent in beslag geno men. In Zwijndrecht werken 25 re chercheurs aan de zaak. De politie kreeg gisterochtend in formatie waarop werd besloten het huis aan de Boshuizen in Zwijndrecht te bezoeken. Een ar restatieteam ging rond half tien gis terochtend de woning binnen en vond de vier doden. De politie in Bavel (gemeente Breda) vond gisterochtend het dode lichaam van de 43-jarige Isabelle van den Berg aan de Lange Bunder. Een aantal jongeren heeft gisteren aan het begin van de avond bloe men neergelegd bij het huis in Zwijndrecht waar zich eerder op de dag het drama had afgespeeld. „Er is een drama gebeurd dat nog met veel raadsels is omgeven", zei burgemeester Antoin Scholten van Zwijndrecht tegen ongeveer honderd mensen die zich hadden verzameld op een bijeenkomst voor omwonenden van het huis van de familie Kaijim. De 16-jarige Dennis zat op het De- velstein College in Zwijndrecht. Ook zijn 17-jarige zus heeft op die school gezeten. De gemeente houdt contact met de onderwijsin stelling. Op de inloopbijeenkomst in de De- velhofkerk, die een uur duurde, waren vertegenwoordigers van Slachtofferhulp, de gemeente en politie. Behalve volwassenen zaten in de kerk ook veel jongeren die de om gekomen kinderen persoonlijk kenden. V- '4b. Remke Vos met dochter Babette. Sofie, het tweelingzusje van Babette overleed na een noodzakelijke ingreep. foto Guido Benschop/GPD ROTTERDAM - Het college van bur gemeester en wethouders in Rot terdam telt weer acht wethouders. De gemeenteraad stemde gistera vond in met de voordracht van Peter Lamers (CDA) en Hans Ver vat (PvdA). Zij nemen de plaatsen in van de WD'ers eind april uit het college stapten. De fractie van Leefbaar Rotterdam weigerde aanwezig te zijn bij de vergadering. Deze partij is fel te genstander van het benoemen van nieuwe wethouders. Ze noemen het geldverspilling dat er nieuwe bestuurders met minder dan een jaar voor de verkiezingen worden aangesteld. Oepkes die de ingreep samen met collega's uitvoert. „Wij kunnen zo iets ook niet voor de ouders bepa len. Zij moeten nog jaren met de gevolgen leven en niet gebukt gaan onder schuldgevoelens." Zonder de operatie zijn de vooruit zichten echter uiterst somber, schetst hij. De tweeling móét ei genlijk wel losgekoppeld worden: „Anders daalt bij de dood van de ene de bloeddruk van de ander. Hierdoor kan het gezonde kind hersenschade oplopen of zelfs overlijden." Maar ook de operatie, waarbij art sen met zo dun mogelijke laserap- paratuur via de buik de baarmoe der ingaan en de bloedvaten op de placenta dichtlaseren, garandeert geen goede afloop. In een op de vier gevallen van selectieve foetus doding sterven uiteindelijk beide foetussen. „De meeste stellen zien de opera tie als een non-keuze", legt Moni que Duijvestijn, maatschappelijk werker bij het LUMC, uit. „Ze kie zen niet voor de dood van de één maar voor het leven van de an der." Duijvestijn praat met de ouders zodat ze een keuze kunnen maken waar ze helemaal achter staan. „Ze moeten er vrede mee hebben, wat de uitkomst ook is. Er wordt gehuild maar mensen zijn ook blij dat ze het andere kind mo gelijk kunnen redden. Dat is dub bel." De tijd na de operatie is lastig. „Als ze blij zijn over de komst van het gezonde kind, dan voelen ze zich schuldig tegenover het dode kind. Maar dat geldt andersom ook als ze toegeven aan hun ver driet. Het ene gevoel doet niets af aan het andere. Ze mogen naast el kaar bestaan." Remke denkt nog iedere dag aan Sofie, zegt ze, terwijl de eenjarige Babette op de achtergrond er vro lijk op loskraait. „Ik heb toch twee dochters gekregen. Als ik Babette zie, weet ik hoe Sofie zou zijn ge weest. Ze waren tenslotte eeneiig." Op het geboortekaartje van Babet te werd ook stilgestaan bij haar zusje. Bedankt lieve Sofie, staat in een gedichtje. 'Dankzij jouw opof fering redde ik het wel.' ALLEEN GELDIG OP WOENSDAG 27 MEI VAN-239".- IMSUNG 48 cm tCD-1 Van experts kun je meer verwachten CBCpCft www.expert.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5