Kinderen halen moeder uit tehuis Zonnicj vooruitzicht KOZIJNEN GEVELS ROLLUIKEN SERRES ZONWERING GARAGEDEUREN Hogazon[j Zonwering s Dinsdag 26 mei 2009 23 kozijnen dakkapellen carports olluiken serres garagedeuren kan zich niet vinden in de kritiek van Gericke. „Wij hebben twaalf jaar lang geprobeerd die mevrouw zo goed mogelijke zorg te geven, zoals we dat doen bij al onze bewo ners." Drost wijst er op dat Ge ricke in het verleden door zowel de klachtencommissie Zeeuws- Vlaanderen als door de Landelijke Beroepscommissie Klachten in het ongelijk is gesteld. Ook de Inspec teur voor de Volksgezondheid kon na een onaangekondigd bezoek aan Ter Schorre begin 2006 niet vaststellen dat de klachten van Ge ricke gegrond zijn. Hij concludeer de dat de zorgverlening 'alleszins acceptabel' was en vond het 'zeer wel te billijken dat de instelling niet op uw vele verlangens en wen sen ingaat'. Hij gaf Gericke en zijn zuster de suggestie om hun moe der naar een ander verpleeghuis te laten overplaatsen. Dat hebben ze niet gedaan. „Want als we moeder dicht bij huis willen houden, dan kom je toch weer in een andere in stelling van SVRZ uit", aldus Ge ricke. „Wij wilden graag meewerken om mevrouw naar een andere zorgin stelling te laten verhuizen", zegt SVRZ-voorzitter Drost. „Wij wil den de zorgverlening zelf opzeg gen, omdat het niet meer houd baar was. Onze medewerkers gin gen trillend naar hun werk omdat ze voortdurend kritiek kregen. Je kunt je er gewoon niet tegen verde digen." door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Uit onvrede over de behandeling hebben Hans Gericke uit Westdorpe en zijn zuster hun 88-jarige demente moeder na een verblijf van twaalf jaar in het ver pleeghuis Ter Schorre in Terneu- zen terug naar huis gehaald. Ge ricke zegt het niet meer verant woord te vinden haar nog langer in handen van het tehuis te laten. „De zorg voor haar werd zodanig slecht dat er volgens mijn mening sprake is van verwaarlozing." In de afgelopen jaren heeft hij een waslijst aan klachten over de zorg verlening aan zijn moeder inge diend, waarmee volgens hem niets is gedaan. Volgens Gericke worden afspraken niet nagekomen of een zijdig veranderd en zou zijn moe der steeds minder zorg hebben ge kregen. Gericke en zijn zuster gin gen veelvuldig bij hun moeder op bezoek om haar extra verzorging te geven. Vanwege de uiteenlopen de tijdstippen waarop ze hun moe der bezochten dacht Ter Schorre dat ze er vooral op uit waren om de verzorgenden te controleren. De instelling heeft vervolgens de bezoektijden beperkt. Daardoor konden Gericke en zijn zuster hun moeder geen extra zorg meer ge ven. „Het resultaat werd al snel merkbaar. Mijn moeder takelde met de dag verder af Ze ging met een sneltreinvaart achteruit en sys tematisch werd de zorg nog verder afgebouwd." Voorzitter Mirjam Drost van stichting SVRZ (Stich ting Voor Regionale Zorgverle ning), waaronder Ter Schorre valt, Familie: 'Moeder heeft verblijf in Ter Schorre maar net overleefd'. 'Mijn moeder takelde met de dag verder af. De zorg werd systematisch minder' Hans Gericke uit Westdorpe verzorgt zijn zwaar demente moeder nu thuis. foto Camile Schelstraete Wij hadden twee eisen. Kwaliteit en een prettige prijs. Logisch toch? Je wilt een zonwering die effectief is èn perfect past bij de stijl van je huis. En... het systeem moet perfect functioneren. Jaar in jaar uit. Kijk, dat is nou het mooie van Hogazon. Die kwaliteit, dat zit helemaal goed. En de prijs? Daar hoefje 't niet voor te laten. Als onze buren vragen: "wel hartstikke duur zeker?" Is ons antwoord simpel: "Ga je toch ook naar Hogazon?" Heinkenszand Schouwersweg 5 T 0113 56 88 00 Middelburg Klarinetweg 2a T 0118 47 44 19 IA/Mr V(Wr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55