land Ook bij een Zeeuws eiland is de sterrenhemel prachtig Wings Wheels voelt gevolgen van recessie Politicus op bezoek uit verkoop e®®(b asfflssicws oca mi BOBBE DAMESMODE Dinsdag 26 mei 2009 21 Jan Willem Bouwman op de Milky Way. Jan Willem Bouwman renoveert steeds weer de perfecte boot. Schouwen-Duiveland kent een Jlink aantal huizen en boten met opvallen de namen. In deze serie worden ze verklaard. Vandaag: de Milky Way van Ian Willem Bouwman. door Marijke Vael zierikzee - Hij weet het zeker. Het chip dat hij nu opknapt is voor ■hem het perfecte vaartuig. „Ik denk dat de Milky Way de laatste is die ik voor mezelf kocht. Deze boot is ideaal. Ze heeft perfecte vaareigenschappen. Ze is van po lyester en heeft dus weinig onder houd nodig. Mijn vrouw vindt het een leuk schip en er is veel ruimte aan boord." Jan Willem Bouwman kocht reeds tig keer de 'ideale boot' voor zich zelf en zijn gezin, knapte die met veel liefde en inzet op om haar ver volgens toch te verkopen. „Wan neer een schip af is heb ik niets meer om over na te denken. Ik hoef niet meer uit te kienen hoe ik bepaalde renovaties het beste kan aanpakken." De 32-jarige Zierikzeeënaar geniet bijna net zo intens van het werken aan een schip dan van het varen zelf. „Na een drukke dag ga ik 's avonds even naar de boot om een beetje te rommelen. Daar laad ik weer helemaal van op." Het is dan ook niet verwonderlijk dat hij inmiddels van zijn hobby zijn beroep heeft gemaakt. Via zijn bedrijf Bouwman Yachtservice knapt hij boten op voor anderen. Als telg van het geslacht Bouw man kreeg Jan Willem de liefde voor boten met de paplepel bin nen. „Mijn opa richtte het bedrijf in olie-, scheeps- en watersportarti kelen op, dat mijn vader runt aan de Nieuwe Haven: de firma T. D. Bouwman en zn." In een kleine plastic boot leerde Jan Willem zei len toen hij een jaar of tien was. „Ik was toen al volop op het water met mijn neefje, in de roeiboot die we van opa kregen. Op een dag gooide Ad van der Sloot, die bij ons in de winkel werkte, die plas tic zeilboot in het water en leerde me zeilen." Sindsdien is Jan Willem Bouw- 'Wanneer je vaart hoor je alleen het water en de wind, terwijl je wel vooruit gaat' man verknocht aan deze sport. „Ik zou niet zonder zeilboot kunnen. Het is de combinatie van actie en rust. Wanneer je vaart hoor je al leen het water en de wind terwijl je wel vooruit gaat. Daarvan kom ik innerlijk helemaal tot rust." De eerste boot die de zeiler voor zichzelf kocht, opknapte en weer verkocht was een 3,5 meter lang exemplaar, een kleintje dus. Sinds- Andere naam voor schip geeft ongeluk Jan Willem Bouwman is bijgelovig en praktisch. Hij geeft een schip nooit een andere naam omdat dat ongeluk zou brengen én omdat het veel pa pieren rompslomp geeft. Sinds hij het schip heeft voert de Zierikzeëenaar ieder winterseizoen een renovatie uit. - Vorig jaar vernieuwde hij het dek van de Milky Way. Momenteel vervangt hij de plexiglazen ramen van de kajuit door exempla ren van hard glas en aluminium. De Milky Way is een 11 meter lang zeewaardig jacht, dat in 1988 ge bouwd werd. Mededeling aan Certificaathouders van Golfclub Grevelingenhout. Hierbij delen wij u mede dat op: dinsdag 9 juni 2009 in 't Durps Uus "de Vanger" te Rruinisse om 19.30 uur, de Algemene Ledenvergadering en Jaarvergadering van Certificaathouders Grevelingenhout Golf BV zal plaatsvinden. U bent van harte welkom. De Directie, Grevelingenhout Golf BV foto Ronald den Dekker dien volgden vele, steeds grotere boten die procedure. Tot hij drie jaar geleden de Milky Way kocht, een Piewiet 1100 die bij scheeps werf Van de Rest in Kats zowel werd ontworpen als gebouwd. „Het zijn geweldige schepen en zeer degelijk. Ik werd er enthou siast voor door verhalen van mijn vorige baas, die bij Van de Rest werkte." De Milky Way was in slechte staat toen Jan Willem Bouwman haar kocht. „Maar de basis van het schip, de romp, mast en motor, was goed." Het vaartuig droeg reeds de naam Milky Way. „Hij is niet genoemd naar een chocoladereep, maar naar het melkwegstelsel. Waarschijnlijk omdat de vorige eigenaar gefasci neerd werd door de sterrenhemel. Hij voer met het schip de hele we reld rond, ook 's nachts." Omdat hij vanwege zijn werk nooit langer dan vier dagen achter een vrij is, houdt Bouwman het op Grevelingen, Oosterschelde en Veerse Meer. Maar daar geniet hij ook van de melkweg. „We varen niet 's nachts, maar liggen dan wel met de boot bij een eilandje. Daar is de sterrenhemel prachtig." door Emile Calon arnemuiden - Het toeristisch eve nement Wings 8c Wheels op vlieg veld Midden-Zeeland ondervindt aan den lijve dat de economie in een recessie zit. Zo lukte het niet voldoende sponsorgeld bijeen te krijgen voor een grote vliegshow. Ook verschijnen tal van Britse au toliefhebbers zondag 31 mei niet met hun oude voertuigen aan de start van de 21e Molentocht voor oldtimers. Zondag wordt voor de vijfde maal Wings en Wheels gehouden. Het gecombineerde evenement, met veel aandacht voor vooral oudere vliegtuigen en klassieke auto's, had een grote publiekstrekker moe ten worden. De organisatoren wil den een evenement waar onge veer 25.000 bezoekers op zouden afkomen. Zo wilden ze een aantal bijzondere vliegtuigen naar Mid den-Zeeland halen voor een spec taculaire vliegshow. Die gaat ech ter niet door, aldus voorzitter Petgr Geysen van Wings 8c Wheels. „Vele sponsors zeiden: dit jaar maar even niet." Hij vindt dat zeer jammer, omdat het nu niet lukt het programma, in vergelij king tot het vorige jaar, verder uit te bouwen. Het Wheels-gedeelte van het eve nement merkt ook goed dat er een economische recessie gaande is. Er doen zondag 'maar' drie tot vier Engelse autobezitters mee aan de 21e Molentocht voor oldtimers. Vo rig jaar waren dat er nog zo'n ze ventig. Maar de bereidheid om met een oude auto het Kanaal over te steken voor een tocht van af vliegveld Midden-Zeeland door Zuid-Beveland is zo goed als nihil. Desondanks rekent de organisatie op driehonderd binnen- en buiten landse deelnemers aan de tocht voor oldtimers. renesse - Europarlementariër Lambert van Nistelrooij bezoekt donderdag strandpark De Zeeuw se Kust aan de Helleweg bij Renes- se. De politicus is uitgenodigd door ondernemersorganisatie Re- cron. Van Nistelrooij gaat onder meer in op het gebruik van Re- cron Alert!. Dat is een manage mentprogramma waarmee onder nemers efficiënter kunnen om gaan met wet- en regelgeving. Van Nistelrooij zit namens het CDA in het Europees Parlement en is volgende week opnieuw ver kiesbaar. MILKY WAY Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind het Rode Schoentje terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 16 letters en ga naar www.efteling.com wolstraat vlissingen GIMBRÈRE DAMESMODE lange delft middelburg www.gimbreremode.com |jk tilroe optiek bk maiffn walstraat 81 B WIJ IMAKEN vlissingen jê m BRILMODE BETAALBAAR 0118-412370 V w t»».. www.tilroe.nl v

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53