Corn Boys heeft het ge|g |egt de bij het rechte eind Commotie rond winnaar in de Ronde van Hulst NIEUW! HOT WHIRLPOOLTUIN 28 I Dinsdag 26 mei 2009 Z. Ivan de Herdt, de succesvolle coach van Zaamslag, wordt door zijn spelers op door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Nadat zondagmiddag na de gewonnen strafschoppense- rie tegen Boeimeer verwarring was ontstaan over de winnaar van de nacompetitie, kwam gisteren het verwachte antwoord voor Corn Boys. De ploeg uit Sas van Gent had het bij het rechte eind en speelt komend seizoen weer in de vierde klasse van het zondag voetbal. Even terug naar zondagmiddag. Het beslissende duel tussen Boei meer en Corn Boys eindigt in 2-2. Beide ploegen hebben eerder alle bei met 1-0 yan Hansweertse Boys gewonnen, waardoor de straf- schoppenserie de winnaar van de poule én dus de promovendus moet aanwijzen. Corn Boys wint de penaltyreeks met 3-2 en verzekert zich daarmee van promotie. „Daar waren we zelf van overtuigd, maar Boeimeer claimde dat de eerder genomen strafschoppen na de duels met door Wim de Vos HULST - Het bleef lang onrustig na afloop van de GP Hulstvizier, gis teravond, in Hulst. Erik Vereecken was, evenals zaterdag in de Ronde van Noord-Beveland, opnieuw tweede geworden. Maar achter wie? Dat werd niet geheel duide lijk. Was het Nico Verwee of Bart van Speybroeck? De winnaar stond als Nico Verwee uit Deinze op het wedstrijdformulier. „Maar dat was Verwee helemaal niet. Dat was Van Speybroeck die onder een valse naam ingeschre ven en gereden heeft", brieste Ver eecken richting de officials van de organiserende bond WAOD. „Ik weet het zeker dat het Verwee niet was. Van Speybroeck is een eli terenner en die mocht hier niet van start gaan. Hij heeft op de li centie van Verwee gereden. Dat is het juiste verhaal", voegde een ver bolgen er Vereecken aan toe. Maar de officials durfden blijkbaar geen beslissing te nemen. Die werd tot een later moment uitgesteld. „Als er inderdaad valsheid in ge- Hansweertse Boys ook meetel den", vertelt waarnemend voorzit ter Ronald de Bruyne. „Ze zorg den voor twijfel en verwarring bij veel mensen op het veld. Wij had den de regels bestudeerd, wisten dat we gelijk hadden, maar de offi cial van de KNVB kon het juiste antwoord niet geven." De strafschoppen van de eerdere duels bleken gezien de regels niet mee te tellen, weet De Bruyne. „Dat stond duidelijk in de instruc ties van de KNVB. Maar op het veld ging de discussie door, ieder een bemoeide zich ermee. We heb ben ons er niets van aangetrokken en zondagavond flink feestge vierd." Bij tegenstander Boeimeer was daar geen sprake van. „Het ver schil was duidelijk voelbaar. Wij speelden zonder druk, terwijl Boei meer móest promoveren. Vanuit dat belang claimden ze ook de winst. Maar wij hadden het ge woon bij het rechte eind." schrifte is gepleegd, dan moet hij teruggeplaatst worden. Maar ik ken Verwee niet. Ik durf dit niet te zeggen. Aan de hand van een in- dentiteitsbewijs zal vastgesteld moeten worden of hij het daadwer kelijk was", reageerde Frank Vlas- senrood uit Hulst, één van de WAOD-afgevaardigden. Ver na afloop van de wedstrijd was er nog altijd geen duidelijk heid. Maar Vereecken had nog een ijzer in het vuur om alsnog tot winnaar uitgeroepen te worden. Want Verwee - of Van Speybroek - week volgens hem in de eindspurt af van zijn lijn. Hoewel de officials geen beslissing namen, vond de huldiging toch plaats. De als eerste over de finish lijn gekomen coureur stond op de hoogste trede van het erepodium. Wie hij ook was; hij was wel de snelste van een kopgroep van ne gen waarvan naast Vereecken en Boogaard ook de Zeeuwen Rob bert Vleugel (Wemeldinge) en Christian Kik (Kruiningen) deel uitmaakten. Coach Ivan de Herdt pakt kampioenschap met Zaamslag. door Aector Dooms ZAAMSLAG - Voor korfbaltrainer Ivan de Herdt kon het voor Zaam slag in de kampioenswedstrijd te gen Atlas eigenlijk niet misgaan. „Mijn gevoel zei dat we kampioen zouden worden", vertelde de dol gelukkige Belg nadat Zaamslag za terdag concurrent Atlas met 14-7 cijfers had verslagen. Na het laatste fluitsignaal vierden de Zeeuws-Vlaamse korfballers op het kunstgrasveld van Zaamslag aanvankelijk ingetogen hun feestje in een geel-rood versierde entoura ge met ballonnen en vlaggetjes. Dat beeld veranderde toen de trai ner door zijn spelers op de schou ders werd genomen en een ronde dansje werd gemaakt. Bloemen en champagne maakten het feest com pleet. De trainer uit Kontich legde de ba sis voor het succes. Hij volgde tien jaar geleden zijn landgenoot Frank Janssens op, nadat hij als assis tent-trainer op het hoogste niveau ervaring had opgedaan. Vanaf dat moment bouwde hij geduldig aan een ploeg die stap voor stap beter werd. „We zijn vanaf het nulpunt begonnen. We stonden de eerste jaren onderaan, daarna werden we een goede middenmoter en subtopper." Drie jaar geleden voerde De Herdt een verjonging door. Dat pakte goed uit, want de ploeg groeide uit tot een topper in de vierde klas se. De bekroning volgde zaterdag met het kampioenschap. „Deze ti tel is super. Dikverdiend, want wij zijn op het veld de beste ploeg ge bleken. Voor dit resultaat heeft ie dereen keihard gewerkt", glunder de hij. De Herdt betrok de hele vereni ging in de hulde. Hij prees het be stuur voor de inspanningen voor de vernieuwde accommodatie in het Zaamslagse bos. „Toen ik hier kwam, was er nog geen verlichting rond het trainingsveld. Er is in vrij korte tijd een kunstgrasveld, een verlicht trainingsveld en een elec- tronisch scorebord gerealiseerd." Aanvankelijk werd er één keer per week getraind. Dat vond hij te wei nig. De intensiteit werd opgevoerd tot twee keer per week. „Dat heb je nodig wil je iets bereiken." Debby Cerpentier, die zoals de meeste van haar teamgenoten haar eerste kampioenschap vierde, kan de visie van haar coach alleen maar beamen. Zij is met 31 jaar de meest ervaren speelster in de hoofdmacht. „We hebben met de ze groep progressie geboekt. Het zou mooi zijn als we met dit ver jongde team in de derde klasse er varing kunnen opdoen. Maar dat niveau ligt wel een stuk hoger." Cerpentier, die een verdedigende rol had tegen de ploeg uit Rit- them, speelde zeer gedreven. Ook Marco van Reeuwijk vormde een belangrijke pion in het collectief sterke team. De 27-jarige aanvoer der drong tien jaar geleden, tegelij kertijd met de aanstelling van De Herdt, door tot de eerste selectie. „Het klikt goed met de trainer. Al leen een beetje vreemd dat hij als Belg sporadisch een biertje drinkt", glimlachte de topscorer. Ook de jeugd liet zich gelden. Zo heeft Erwin Verhelst zich met Pjotr Hamelink zeer snel ontwik- Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind het Rode Schoentje terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 16 letters en ga naar www.efteling.com r De Hot Whirlpooltuin is aangelegd bij het recreatiebad. Onze Hot Whirlpools bieden plaats aan 1 of 2 personen. Heerlijk privé ligt u languit in het behaaglijke water (37°C) en wordt u gedurende 10 minuten door de 40 Jetstreams in de bodem gemasseerd. - Kruidenoliën Bij elke badvulling worden aan het water in de Hot Whirlpool etherische kruidenoliën toegevoegd, iedere maand wisselen wij van aroma. De verzachtende, kalmerende en stimulerende werking en de aangename geur zullen zeker uw lichaam en geest verfrissen. Openingstijden: ma-vr: 10.00-21.30 uur, za-zo-feestdagen: 10.00-17.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46