Zeelaru CDA: Ozb voor clubs afschaffen Afscheid juf Jacinta na bijna 41 jaar Elfde editie van Eerste Reynaert jaar markt in Stuikersieesten in Heikant Hulst voorproefje van meer >;:v3 ZDinsdag 26 mei 2009 23 Fractie in gemeenteraad Hulst bereidt een initiatiefvoorstel voor. door Harold de Puysseleijr HULST - Het CDA in de gemeente raad van Hulst bereidt een initia tiefvoorstel aan de raad voor over de onroerende-zaakbelasting voor verenigingen. De christen-democraten zijn van mening dat de gemeente die belas ting af zou moeten schaffen voor de verenigingen. Jos van Eek van deze fractie zegt dat in het licht van het streven van de gemeente om verenigingsaccommodaties waar mogelijk te privatiseren. „Privatisering legt wel een enorme verantwoordelijkheid op aan de verenigingen. Een van de nadelen van de privatisering is dat vereni gingen geplaagd worden door to renhoge aanslagen ozb. Voor ons is dat onbegrijpelijk omdat de vrij willigers zoveel doen voor onze jeugd en onze gemeente." Het CDA pleit er daarom voor de ozb voor verenigingen af te schaf fen, zoals dat volgens de gemeente raadsfractie van deze partij al in veel andere gemeenten in ons land gebeurt. Het CDA zoekt steun voor het initiatief bij de an dere fracties in de gemeenteraad. Volgens wethouder Frans de Vries (Middelen) is het onmogelijk het voorstel van het CDA uit te voe ren. De Vries herhaalt in dat ver band zijn reactie eerder dit jaar in een vergadering van de adviescom- Het CDA in de gemeenteraad van Hulst wil de onroeren de-zaakbelasting voor verenigin gen afschaffen en zoekt daar steun voor bij andere fracties. missie Middelen uit de gemeente raad. Toen was een brief van de voetbalvereniging Steen uit Sint- lansteen over de kwestie aan de or de. Het bestuur van deze club voelt zich er voor gestraft dat de af gelopen jaren met veel zelfwerk zaamheid de accommodatie volle dig is vernieuwd. Gevolg van alle verbouwingen is volgens W Steen dat de vereniging duizenden eu ro's kwijt is aan gemeentelijke be lastingen en waterschapslasten. Die belastingen zijn voor een deel gebaseerd op de waarde van de ac commodatie, die als gevolg van de gestegen getaxeerde waarde van 141.000 euro naar 423.000 euro ging. Steen zou daarom vrijstelling van de onroerende-zaakbelasting (ozb) willen krijgen, of in elk geval enige financiële compensatie. Steen is zelfs zo boos over de afwij zende houding van de gemeente, dat het bestuur de gemeente vraagt de leiding van de vereni ging en het hele complex maar weer over te nemen. Volgens De Vries is het de gemeen te juridisch verboden om vereni gingen uit te zonderen van het be talen van belasting. Viering in kerk en feestelijk programma voor kinderen. door Eugène Verstraeten axel - Na bijna 41 jaar nam juf Ja cinta Baart (62) gisteren afscheid van de katholieke basisschool An- tonius in Axel. Een halfjaar geleden vierde juf Ja cinta nog dat ze 40 jaar kleuterjuf was op de Antoniusschool. Al die jaren kwam ze dagelijks op en neer gereden van Hulst naar Axel. Nadat ze haar bevoegdheid haalde op de kleuterjufopleiding (Klos) in Breda werd ze op 1 augustus f 1968 benoemd aan de katholieke kleuterschool De Zevensprong, 1 een van de rechtsvoorgangers van f de Antoniusschool. Juf Jacinta volgde avondstudies en haalde haar hoofdakte. Bij de in voering van de basisschool in 1985 heeft Jacinta de applicatiecursus ge volgd voor volledig bevoegd onder wijzer voor 4- tot 12-jarigen. In dat zelfde jaar fuseerden De Ze vensprong en Antoniusschool. On der leiding van juf Jacinta hebben Juf schenkt cadeau aan werkplaats voor kunstenaars in Burkina Faso bijna duizend kinderen de eerste stappen in de basisschool gezet. Net "zoals ze haar 40-jarig jubi leum vierde, met een kerkelijke viering, een optreden voor de kin deren en veel tractaties, wilde ze heikant - Heikant maakt zich op voor de elfde editie van de Stui- kersfeesten die zondag 31 mei (Eer ste Pinksterdag) worden gehou den. Het feest start om 10.00 uur f met een rommelmarkt. In de kerk is er na de zondagsdienst een boe- 1 kenmarkt en kunstexpositie. 's Middags staan een roofvogel- show, een schapendrijfwedstrijd en een zeskamp op het program ma, maar ook oude ambachten, proeverijen en optredens van country dancers en de muziekvere niging Heikant. In 't Heike begint om 19.30 uur een kinderdisco. Coverband De Lekke Band en dj Werner sluiten het feest af. gisteren ook haar afscheid vieren. Tijdens de viering werd de juf overstelpt met cadeautjes van de kinderen en kreeg ze van collega's en schoolbestuur een cheque van 400 euro. door Harold de Puysseleijr HULST - Een breed samenwerkings verband wil een nieuw evene ment in de loop van de komende jaren uitbouwen tot een pu bliekstrekker van formaat. De eer ste Reynaert jaarmarkt vindt maandag 1 juni (Tweede Pinkster dag) plaats in Hulst. De gemeente, horeca, stichting Bezoekersmanage- ment en de Vereniging van Ambu lante Handelaren werken er aan mee. Behalve op de Grote Markt staan er Tweede Pinksterdag ook kra men in een gedeelte van de Steen straat en aan het Cornelis de Vos- plein. Standwerkers laten het pu- Het geld gaat naar een werkplaats voor kunstenaars in Burkina Faso. „Want", aldus de scheidende juf) „ik heb alles al wat ik wil." Na de viering in de kerk trad in de sporthal poppentheater Top uit bliek kennismaken met hun ver kooptactieken, en het Jeugdvakan- tiewerk vermaakt kinderen met een springkussen en schminken. De Schotse piperband Murphy's Law geeft gedurende de dag op vijf verschillende locaties in de bin nenstad optredens. De VW biedt een gratis stadswan deling (13.00 uur) en beklimming van de toren van de basiliek (15.30 uur) aan onder begeleiding van een gids. De Reynaert jaarmarkt telt in totaal zo'n vijftig kramen en standplaatsen en duurt van 9.30 tot 17.00 uur. „We beginnen dit jaar klein, maar hopen groot te worden", zegt wethouder Clen de Oudenaarde op voor de jongste leerlingen met de spectaculaire voorstelling 'Aoe, aoe!' 's Middags werd een aangepaste voorstelling gespeeld voor de oude re kinderen. Kraker (Marktzaken) namens de werkgroep die het evenement heeft opgezet. „We willen de jaar lijks terugkerende markt liefst uit bouwen tot een evenement waar bij er kramen in de hele binnen stad van Hulst staan." De laatste maanden weet het Vlaamse dagjes- publiek Hulst volgens bezoekers manager Monique de Bruijn weer meer dan goed te vinden. „Ons doel is dat er zoveel mensen naar Hulst toe komen dat het verkeer op de Expresweg vast komt te staan", grapt wethouder De Kra ker. „Dan beseffen hogere overhe den misschien ook dat daar voor ons een verkeersknelpunt ligt." VANDAAG IN DE REGIO AXEL Gregoriuscenirum, 13.30 uur: Jokeren, De Halle, 13.30 uur; Kaarten, biljarten, aerobics; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljarten; Sportveld AZVV, 18.30 uur: Vierdaagse; BRESKENS Goedertijt, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Koersbal; CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdan sen, zingen en biljarten; Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten, gym nastiek; 13.30 uur: Kaarten; HULST De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten; 10.00 uur: volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bieden en jokeren; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwer ken; 10.00 uur: Geheugentraining, Inter netcafé, bakken; 14.00 uur: Schilderclub; De Korenmarkt, 19.00 uur: Ontspan ning; Den Dullaert, 19.30 uur: Hulster ge mengd koor; Kantine HW'24,18.45 uur: Vierdaagse; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 10.00 uur: Bibliotheek; 14.00 uur: Biljarten, sjoelen, welfare; Hotel van Leuven, 19.30 uur: Dorpsraad; NIEUW - NAMEN De Kauter, 20 .15 uur: Volleybal; OSSENISSE Hof ter Nesse, 19.30 uur: Aerobic; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 18.00 uur: Avondvier daagse; SAS VAN GENT De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; Scoutinggebouw de Kwet, 18.00 uur: Vierdaagse; SINT - JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Biljarten, jeu de boules; 13.30 uur: Ouderenkoor; TERNEUZEN De Veste, 10.30 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Biljarten, soos; 13.30 uur: Bridge, handwerken; 19.00 uur: Dansen; Buurthuis de Hoeve, 13.30 uur: Biljar ten; De Kameleon, 15.00 - 18.00 uur: Jonge- rencentrumMeetpoint; VOGELWAARDE 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; Café Ons Vermaak, 18.30 uur: Avond wandelvierdaagse; WESTDORPE Zaal Concordia, 13.30 uur: KBO koers bal; IJZENDIJKE Basisschool Molenbolwerk, 18.30 uur: Avondwandelvierdaagse; De kinderen zingen de scheidende juf Jacinta Baart toe. De 62-jarige onderwijzeres nam gisteren afscheid van de Antoniusschool in Axel. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43