Zeeland een jaar vol 32,0° Daar zit je dan, met je stinkende uil of die lastige hondenpuber Melkprijs Machinestoring containerreus oor de Consumentenbond r Dinsdag 26 mei 2009 3 Delia, een vijf maanden oude boerenfox, is op straat achtergelaten. Ze wacht in het dierenasiel in Terneuzen op een baasje, foto Camile Schelstraete Eigenlijk zouden mensen net zo goed moeten nadenken over het nemen van een hond als over kinderen, zegt Mar- got Burgers van de Stichting Die renasiel Zeeuws-Vlaanderen in Ter- neuzen. „Een hond kan een jaar of vijftien worden. Tegen die tijd gaat een kind al zijn eigen gang. Maar die hond is nog steeds 24 uur per dag thuis en moet nog altijd uitgelaten worden. Daarbij zijn er kosten: goede verzorging, inclusief dieren arts en eventueel de knip- of trim- beurten is ook niet goedkoop." Een pup is onweerstaanbaar. Wat als de knuffelige kleuter na een maand of vier verandert in een drukke puber die zijn grenzen ver kent, nog steeds per ongeluk in huis plast, en niet luistert? Dan hebben de 'ouders' er vaak opeens de buik van vol en gooien ze de lastige hond op straat, of brengen 'm naar het asiel. „De afgelopen maand kregen we een stuk of zes van die hondenpu bers binnen. Dat was nog een rus tige maand. Pubers dumpen is een trend die sterk toeneemt." Coby Louwerse van vogel- en zoogdierenasiel De Mikke signa leert een andere trend: „Mensen zien een roofvogelshow en den ken: 0, wat een mooie uil, wat een mooie roofvogels! Is ook zo, maar die beesten moeten wel een grote volière hebben. Daarbij, ze eten prooidieren; 's zomers kan het flink gaan stinken, als ze niet alles opeten. Wil je zo'n dier, dat niet uit het wild komt maar gekweekt is, uiteindelijk weer kwijt, dan kun je die vogel niet gewoon in de natuur zetten. Ze hebben nooit ge leerd levende prooi te vangen. En de dierentuinen zitten al vol." Die schattige fretjes die je op inter net hebt gezien, blijken thuis in eens rusteloze krengen met hele scherpe tanden. „Mensen vergeten dat fretjes roofdieren zijn", zegt Ca- rolien van der Klugt van Knavivo dierenhulp. „En dat blijven ze. Ze bijten wel eens." Ook de aankoop van bijvoorbeeld waterschildpad jes kan uitdraaien op een teleurstel ling. „Mensen kopen die nu, in het voorjaar en doen ze dan in de vij ver omdat ze dat wel leuk vinden. Ze vergeten dat die schildpadjes in de winter niet in de vijver kunnen blijven." COMMENTAAR De Brusselse geldkraan gaat niet verder open voor de melkveehouders. Ondanks de dramatisch lage melkprijs laten de Europese landbouwministers zich niet verleiden tot hogere subsidies. Gezien de vele miljarden die Brussel kan spenderen is dat nogal wrang. Maar het is wel de juiste beslissing. Want de Europese Unie streeft naar de liberalisering van de markt. Wijs geworden door boterberg en melkplas beseft ook de Nederlandse regering dat dit de enige weg is. Minister Gerda Verburg raadt boeren dus aan, over de crisis heen te kijken. Zij voorziet herstel van de prijs. Nog dit jaar. Daar zullen de boeren het mee moeten doen. De ellende van de veehouders zit 'm er niet alleen in dat zij nog amper een paar dubbeltjes per liter melk ontvangen. Anders dan de procesindustrie kunnen melkveebedrijven hun productie niet zo maar even onderbreken en hun kosten drukken. Zo werkt de lactatie van koeien nu eenmaal niet. Met die omstandigheid zou Verburg wel rekening kunnen houden. Als zij er zo zeker van is dat de prijs zich binnenkort herstelt, kan zij de benarde boeren met een gerust hart overbruggingskredieten geven. TERNEUZEN - Het containerschip Humber Bridge (336 meter) kreeg gisterochtend op de Westerschel- de, ter hoogte van Terneuzen, te kampen met een ernstige machine- storing, een zogenoemde black out. Het schip kwam daardoor dwars in de vaargeul te liggen en dreigde aan de grond te lopen. De kapitein weigerde echter de hulp van toegesnelde sleepboten van Mutraship en Unie van Reddings- en Sleepdienst. Zijn bemanning kreeg de machines na enige tijd weer aan de praat, waarna het schip net na het middaguur de reis naar Antwerpen kon voortzetten. kat Willem Adriaansens bron Nlbud Berekening op basis van gemiddeld jaarverbruik: 3.500 kWh elektriciteit en 1.850 m' gas (in gasregio 4) groene stroom wot*» Ned. Energie Nuon verbruik 281,89 389,03 vastrecht 83,88 23,88 energiebelasting 451.85 451,85 heffingskorting -379.16 totaal stroom 438,46 gas trortabell verbruik 400,65 vastrecht 83,88 energiebelasting 347.84 totaal gas 832,37 Totaal 1.270,83 Essent 345,03 24,99 451,85 -379.16 442,71 633.94 23.88 347,84 1.005,66 1.458,33 cigJOrEj;1-1^i.hWSKJJóil.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3