'Perfecte' Paolo Maldini Burnley FC keert terug op het hoogste niveau Commotie rond winnaar in de Ronde van Hulst NIEUW! HOT WHIRLPOOLTUIN 28 Dinsdag 26 mei 2009 DEN HAAG/LONDEN - Burnley FC keert na een rondreis van 33 jaar in de lagere regionen van het En gelse profvoetbal volgend seizoen weer terug op het hoogste niveau. In de finale van de play-ofFs voor promotie naar de Premiership werd gistermiddag op Wembley met 1-0 gewonnen van Sheffield United. Burnley, uit het noordwesten van Engeland, degradeerde in 1976 uit de eerste divisie. Dat was zestien jaar voordat de huidige Premier League werd ingevoerd. In 1987 dreigde Burnley zelfs uit de Foot ball League te verdwijnen toen het onderin de vierde divisie eindigde. Burnley heeft een rijke geschiede nis: opgericht in 1882, in 1888 één van de grondleggers van de Foot ball League, winnaar van de FA Cup in 1914 en in 1921 en i960 kampioen van Engeland. Burnley deelt met Wolverhamp ton Wanderers een bijzonder re cord: zij zijn de enige voetbalclubs die kampioen zijn geworden in de vier Engelse profdivisies. Burnley heeft één Nederlandse voetballer onder contract: Remco van der Schaaf, oud-speler van Vit esse, PSV en Fortuna Sittard. Van der Schaaf heeft nauwelijks een aandeel in de promotie gehad want hij werd in de loop van dit seizoen uitgeleend aan Brondby in Denemarken. Andere spelers met een Nederlandse achtergrond zijn Chris Eagles (NEC), Joey Gudjons- son (RKC en AZ) en doelman Brian Jensen (AZ). Het eerste elftal staat onder leiding van de Schotse coach Owen Coyle (41). De wedstrijden van de Noord-Engelsen worden sinds 1883 gespeeld op Turf Moor dat 22.000 zitplaatsen telt. Naast Burn ley promoveren Wolverhampton Wanderers en Birmingham City. De degradanten uit de Premier League zijn West Bromwich Al bion, Newcastle United en Midd lesbrough. door Wim de Vos HULST - Het bleef lang onrustig na afloop van de GP Hulstvizier, gis teravond, in Hulst. Erik Vereecken was, evenals zaterdag in de Ronde van Noord-Beveland, opnieuw tweede geworden. Maar achter wie? Dat werd niet geheel duide lijk. Was'het Nico Verwee of Bart van Speybroeck? De winnaar stond als Nico Verwee uit Deinze op het wedstrijdformulier. „Maar dat was Verwee helemaal niet. Dat was Van Speybroeck die onder een valse naam ingeschre ven en gereden heeft", brieste Ver eecken richting de officials van de .organiserende bond WAOD. „Ik weet het zeker dat het Verwee niet was. Van Speybroeck is een eli terenner en die mocht hier niet van start gaan. Hij heeft op de li centie van Verwee gereden. Dat is het juiste verhaal", voegde een ver bolgen er Vereecken aan toe. Maar de officials durfden blijkbaar geen beslissing te nemen. Die werd tot een later moment uitgesteld. „Als er inderdaad valsheid in ge schrifte is gepleegd, dan moet hij teruggeplaatst worden. Maar ik ken Verwee niet. Ik durf dit niet te zeggen. Aan de hand van een in- dentiteitsbewijs zal vastgesteld moeten worden of hij het daadwer kelijk was", reageerde Frank Vlas- senrood uit Hulst, één van de WAOD-afgevaardigden. Ver na afloop van de wedstrijd was er nog altijd geen duidelijk heid. Maar Vereecken had nog een ijzer in het vuur om alsnog tot winnaar uitgeroepen te worden. Want Verwee - of Van Speybroek - week volgens hem in de eindspurt af van zijn lijn. Hoewel de officials geen beslissing namen, vond de huldiging toch plaats. De als eerste over de finish lijn gekomen coureur stond op de hoogste trede van het erepodium. Wie hij ook was; hij was wel de snelste van een kopgroep van ne gen waarvan naast Vereecken en Boogaard ook de Zeeuwen Rob bert Vleugel (Wemeldinge) en Christian Kik (Kruiningen) deel uitmaakten. Harde werker wordt gezien als de perfecte 'anti-Italiaan'. door Eelco van der Linden rome - Zijn 902de en echt allerlaat ste wedstrijd in 25 jaar AC Milan, speelt Paolo Maldini komende zon dag in Florence tegen Fiorentina. In plaats van grote festiviteiten rond zijn persoon moet 'il bel Pao lo' zijn team uit een onverwacht moeras trekken en voorkomen dat Milan directe plaatsing voor de Champions League misloopt. Voor Maldini is het zo ook goed. Want Paolo Maldini is een werker, een man met een, zeker voor Ita lië, onvoorstelbare discipline en lo yaliteit. De schrijver en 'grand old man' van de Italiaanse sportjour nalistiek, Gianni Mura, ziet in hem de perfecte anti-Italiaan, de uitzondering, want een 'oernor- maal mens'. Maldini ziet er al 25 jaar hetzelfde uit, steeds met hetzelfde halflange haar, alleen de lichtgroene ogen zijn met de jaren wat dieper gaan liggen in het ook wat meer gekerf de gelaat. Mura wil een monu ment voor het icoon van AC Mi lan, want „nooit een schandaal, nooit een zinloze polemiek of ob sceen gebaar. Geen tatoeages, zelfs geen sexy tv-sterretjes". Wie Maldini vraagt waaraan hij de ze zeldzame normaliteit te danken heeft, zegt hij goed te zijn opge voed, met respect voor regels en anderen. Zijn vader is Cesare Madi- ni, oud-Milan voetballer en oud-trainer van het nationale team, waarvoor Paolo 126 keer uit kwam, 74 keer als aanvoerder. In 1998 deelden vader en zoon ver schrikkelijk leed: verlies van de kwart finale tegen Frankrijk door strafschoppen. Maldini heeft met het nationale team meer tegenslagen moeten in casseren, het beste resultaat was een tweede plaats bij de WK in de Verenigde Staten in 1994. Maar op clubniveau ziet dat er anders uit. De man die in 1985 als zestienjari ge debuteerde bij Milan en er nooit meer zou weggaan, won met de 'rossoneri' zeven landskam pioenschappen, vijf maal de Euro pa Cup I/Champions League en drie wereldbekers voor clubs. Successen boekte hij samen met het Nederlandse trio Van Basten, Rijkaard en Gullit. Mooie man, mooi voetbal, heet dat hier in Ita lië. Maldini inspireerde, organiseer de en kon zelf fantastisch doorzet ten tot de achterlijn van de tegen partij. In niets was hij de klassieke Italiaanse verdediger a la Gentile of Baresi, die gemene overtredin gen niet schuwden. Maldini loste problemen op met intelligentie, stijl en elegantie. Met Maldini is een betere wereld mogelijk, maar de eigen fanatieke aanhang, de 'ultras', zag dat vaak anders. 'II capitano' nam verschil lende malen stelling tegen de ex cessen van de zich oppermachtig voelende tifosi van de 'curve' en weigerde de laatste jaren zich on der hen te mengen. Het leverde af gelopen zondag een ongekend wrang afscheid op van San Siro en het thuispubliek. 'Er is maar één captain, en dat is Franco Baresi', stond op één van de spandoeken geschreven. Op een ander werd Maldini bedankt voor zijn glorieuze carrière maar gebrek aan respect verweten 'voor De bijna 41-jarige Paolo Maldini neemt na 25 jaar afscheid van AC Milan. Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind het Rode Schoentje terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 16 letters en ga naar www.efteling.com 'p- De Hot Whirlpooltusn is aangelegd bij het recreatiebad. Openingstijden: ma-vr: 10.00-21.30 uur, za-zo-feestdagen: 10.00-17.30 uur Onze Hot Whirlpools bieders plaats aan 1 off 2 personen. Heerlijk privé ligt u languit in het behaaglijke water (37°C) en wordt u gedurende 10 minuten door de 40 ietstreams in de bodem gemasseerd. Kruidenoltën Bij elke badvulling worden aan het water in de Hot Whirlpool etherischë kruidenoliën toegevoegd, iedere maand wisselen wij van aroma. De verzachtende, kalmerende en stimulerende werking en de aangename geur zullen zeker uw lichaam en geest verfrissen. Sportpunt Zeeland Zwembadweg 3, Goes (in recreatiegebied de Hollandsche Hoeve) Tel. (0113) 23 33 88 www.sportpuntzeeland.nl V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 30