as.00 Het dierenasiel zit al PZC Politie zit nog maanden zonder een korpschef Een leven lang De krant 5 weken voor 15 euro! Drie Zeeuwse winnaars in Poëziewedstrijd Wat kost een huisdier per maand? 2 Dinsdag 26 mei 2009 MARLEEN BLOMMAERT Tien jaar kennen ze elkaar al. Tien jaar. Hun tweede lus trum kunnen ze bijna vieren. Als je twaalf bent is dat lang, bijna je hele leven. Ze wonen inmiddels al bijna zes jaar niet meer in dezelfde stad. Er zit een autorit van ruim twee uur tussen hen in. Ze zien elkaar dan ook niet zo vaak. Eén keer per jaar hooguit en vanwege droevige omstandighe den was het nu twee jaar geleden. Maar als ze elkaar zien is het alsof ze gisteren nog samen wa ren. Via chat, hyves en msn houden ze elkaar op de hoogte van de kleine en grote dingen in hun leven. Het web verbindt ze en houdt ze op de hoogte. Toen mijn dochter tien jaar gele den schuchter de peuterspeel zaal binnenstapte was zij de eer ste die op haar op afstapte. Ze verschilden hemelsbreed van el kaar. De één durfde niet te schommelen terwijl de ander rustig twee meter naar beneden uit een boom sprong. De één groot, de ander klein. De één hield van muziek en de ander van tekenen. Nu ze vol in de puberteit zitten, begin ik meer te zien wat hen bindt. Ze doen de dingen graag op hun eigen manier en bij el kaar is dat volstrekt normaal. Ze zitten achter bij mij in de auto. In de achteruitkijkspiegel zie ik dat ze de oordopjes van de ipod delen en zachtjes mee zingen. Ze dragen dezelfde schoenen. De één paarse, de ander zwarte. Ze besluiten eikaars rechterschoen aan te trekken en zo gaan ze uit. Met allebei echt hetzelfde paar schoenen nu. Een benijdenswaardige vertrouwdheid stralen ze uit. Drie da gen hebben ze de grootste pret met elkaar in volstrekte harmo nie. Ik weet niet waar ze later terecht zullen komen maar ik vermoed dat ze elkaar nooit kwijt zullen raken. Ik hoop het voor ze. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Ze doen de dingen graag op hun eigen manier COLOFON pzc Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91,4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115-64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.ni/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neerfTde PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal (NA14) een vast abonnementmet betaling p.er accept van 69,25 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 99 10 Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaal zorgvuldig om met peisoonsgegevens. In hel colofon Uelt u nadere intormaiie .nCWO<v Steeds meer dieren belanden op een dag in een asiel of een opvangcentrum. Vooral knaagdieren worden vaker gedumpt. door Nadia Berkelder en Ondine van der Vleuten Het dierenasiel in Terneu zen heeft al bijna ander halfjaar een wachtlijst. Niet voor het afhalen van een hond of een kat, maar voor het wegbrengen van een dier. „Het speelt sinds de kerst in 2007", zegt Margot Burgers van het asiel. En Terneuzen is niet het enige asiel dat het drukker heeft gekre gen. Vorig jaar werden landelijk 78.400 honden, katten en andere huisdieren bij de asiels binnen ge bracht. Dat is ruim vier procent meer dan in 2007 en elf procent meer dan vijfjaar geleden. Dat blijkt uit cijfers die de Dierenbe scherming gisteren bekend heeft gemaakt. Ook de konijnen- en knaagdieren- opvang in Kattendijke heeft het druk, vertelt Diana Verburg. „Het loopt een beetje de spuigaten uit. Het is nu dubbel zo druk als vorig jaar rond deze tijd." In Zierikzee merken ze niets van extra drukte, zegt asielbeheerder Jolanda Meer man. „Er valt geen peil op te trek ken. We laten juist deze week de vloeren doen omdat er bijna geen honden zijn." In Goes is het op het moment ook niet extreem druk in het asiel, in het Middel burgse asiel weer wel; maar of dat komt door het grotere aanbod of door het feit dat het asiel in Vlis- singen dicht is, is onduidelijk. „We vragen begrip voor de wacht lijst als mensen een dier komen 'Je kinderen doe je toch ook niet weg als je even niet zoveel tijd hebt?' brengen", zegt Burgers. „En meest al hebben mensen dat wel; ze hou den toch van hun dier en willen zeker weten dat hij goed terecht komt. Als je hem op internet zet, weet je dat nooit." Wie een hond kwijt wil, moet 55 euro betalen voor de opvang in het asiel. „Dat is voor de kosten die we maken: en tingen, voer en schoonmaakkos ten." door Emile Calon MIDDELBURG - Het kan nog wel en kele maanden duren tot de Zeeuw se politie een nieuwe korpschef heeft. Burgemeester Koos Schou- wenaar van Middelburg meldde gisteren desgevraagd dat er een nieuwe sollicitatieprocedure moet worden opgestart omdat de laatste overgebleven kandidaat zich heeft teruggetrokken. De korpsbeheerder wilde niet ver tellen waarom die kandidaat niet naar Zeeland wil komen. „Daar doe ik geen uitspraken over." De ministers van Binnenlandse Za ken en Justitie moeten nu nieuwe kandidaten voordragen. Schouwe- naar schat in dat het daardoor nog geruime tijd kan duren voor de nieuwe korpschef daadwerkelijk kan worden benoemd. Zomer vorig jaar moest korpschef Fup Goudswaard terugtreden. De ondernemingsraad had het ver trouwen in hem had opgezegd en de AIVD constateerde dat hij chan tabel was. Hans Vissers, hoofdcommissaris bij het korps Rotterdam/ Rijn mond werd vervolgens aangesteld als waarnemend-korpschef. Per 1 mei is Vissers terug naar Rot terdam. Sinds die tijd wordt het Zeeuwse korps geleid door Els Bre- kelmans. Zij is vanaf 1 april aan de slag als plaatsvervangend korps chef De baasjes die afstand doen van hun dier geven daarvoor vaak de zelfde reden op: tijdgebrek of aller gie. „Als je moet afgaan op wat mensen zeggen, zijn er wel heel veel mensen allergisch voor die ren", lacht Burgers. „Nee, geldge brek wordt haast nooit genoemd. Misschien speelt schaamte daarbij een rol." Bij de knaagdierenop- vang komen wel mensen die zeg gen dat ze het geld niet meer heb ben om hun dier te onderhouden, zegt Verburg. „Ik vind dat knaagdieren eigenlijk niet meer in de dierenwinkel ver kocht zouden moeten worden", zegt Carolien van der Klugt van Knavivo dierenhulp uit Axel, een organisatie die dieren opvangt die niet in het asiel worden opgevan gen. „Mensen beseffen zich niet dat zo'n schattig klein konijntje wel tien jaar oud kan worden. En als hun leven verandert, door een verhuizing of als de kinderen het huis uitgaan, willen ze de dieren weer kwijt. Ze vertellen hier dat ze geen tijd hebben om voor hun dier te zorgen. Maar je kinderen doe je toch ook niet weg als je niet zoveel tijd hebt? Er is zoveel infor matie beschikbaar over huisdieren, ook op internet. Waarom lezen mensen dat niet eerst?" middelburg - Drie Zeeuwse jonge dichters zijn in de prijzen gevallen bij Doe Maar Dicht Maar 2009. Zij hebben met hun gedicht een plek gewonnen in de nieuwe dichtbun del van de stichting Doe Maar Dicht Maar. Het gaat om Sanne van Kempen (16) uit Koudekerke, Fleur (eras (16) uit Goes en Evelien Sinke (16) uit Yerseke. Uit de duizenden gedichten die d.it jaar zijn binnengekomen is het de vakjury gelukt om de 100 mooi ste gedichten te selecteren voor de jaarlijkse dichtbundel Doe Maar Dicht Maar De nieuwe bundel ligt vanaf 30 mei in de boekwinkels. Q www.pocziepaleis.nl. Wie een huisdier aanschaft krijgt te maken met kosten. Eenmalige uitgaven zoals mand, kooi of vissenkom. En variabele kosten zoals voer, dierenarts en diverse verzorgingsartikelen. Op basis van deze variabelen kwam het Nibud tot de voigende maandelijkse lasten per huisdier.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2