Soort 2. PZCI27 Maria Sjarapova irriteert weer Hoogerland wordt getest op de Tourmalet Pellè en luijcks mogen vertrekken van AZ SC Cambuur houdt eredivisie in het zicht Nadal vestigt record op Rolland Garros Afellay meldt zich af met enkelblessure Mbark Boussoufa hEh Dubbelslag voor Melis behoorlijk geschonden op midfondconcours uit de strijd vanuit Pithiviers 29 29 Dinsdag 26 mei 2009 iTip? sport@pzc.nl ALKMAAR - De Italiaanse aanvaller Graziano Pellè en middenvelder Kees Luijckx passen niet langer in de plannen van AZ. De landskampioen, die komend seizoen wordt getraind door Ro nald Koeman, heeft het tweetal na interne evaluatiegesprekken te ver staan gegeven dat ze mogen uit zien naar een andere werkgever. Verdediger Gijs Luirink, die lange tijd met blessureleed kampte, zal in principe worden uitgeleend. Vrouwentennis heeft het gekrijs van Russin nodig. door Fardam Wagemaar PARIJS - Het gekrijs is terug, de hip pe jurkjes, de peperdure oorbellen van Tiffany's en het glimmende kruis om haar nek van weer een andere gretige sponsor. Haar blik staart als vanouds dodelijk over de banen van Roland Garros. De een noemt het arrogantie, de andere fo cus. Maria Sjarapova (22) irriteert weer. En? De tenniswereld is er dolblij mee. Het vrouwentennis moet weer een gezicht krijgen, een echte nummer één. Sjarapova won gisteren in de eerste ronde in Parijs moeizaam van Anastasia Ya- kimova (3-6, 6-1 en 6-2). Het was haar eerste grandslamtoemooi sinds Roland Garros vorig jaar. Een zware schouderblessure kwel de de Russische speelster, die in haar lange revalidatieperiode niet veel meer kon doen dan leren hoe ze de lekkerste pasta carbonara kan bereiden. De beste speelster van dat moment gleed af naar de 126ste plek van de wereld, onder ging een operatie en bracht haar dagen door met familie en vrien den. Ze probeerde te genieten van de kleine dingen. „Ik zit in een moeilijke tijd in mijn carrière", zei ze gisteren. „Vorig jaar kwam ik hier als nummer één, nu sta ik niet eens meer in de top honderd. Ik heb geen verwach tingen deze week, ik weet niet wat er morgen gebeurt en hoe mijn schouder het houdt. Maar ik ben blij hier te zijn, ik zie dit als mijn tweede kans. Ik heb een bizarre tijd gehad, zonder tennisracket, maar ik redde het. Dankzij de men sen om me heen en hun positieve instelling. Maar ik miste het spel verschrikkelijk. Tennis drijft me, het is mijn business. Als je thuis zit besef je goed hoe gezegend je bent dat je mag tennissen." pfl Tennisdiva Maria Sjarapova is weer terug na langdurig blessure leed. De Russin heeft volop be wonderaars, maar weet zich ook gehaat onder het tennispubliek. Ze werd gisteren in Parijs een paar keer uitgefloten nadat ze in de der de set diverse keren de discussie aan was gegaan met de scheids rechter. Anderen schreeuwden haar naam als steun. Mensen houden van Ma ria of ze hebben een hekel aan haar. Ze vinden haar prachtig of ze vinden haar niets. Zo is het altijd geweest met de in Amerika opge groeide tennisster. Maar over een ding is iedereen het wel eens: als Sjarapova de baan opstapt, dan staat er iemand. En juist dat heeft het vrouwentennis nodig in een tijd dat de gemiddelde tennislief- hebber nog geen vijf speelsters uit de mondiale top tien kan opnoe men. PARIJS - Rafael Nadal heeft gisteren in de openingsronde van de Open Franse tenniskampioenschappen meteen een record gebroken. Zijn overwinning op de Braziliaan Mar cos Daniel betekende zijn 29e zege op rij op Roland Garros. Nadal evenaarde vorig jaar in de fi nale tegen Roger Federer het oude record van de Zweedse tennisle- gende Björn Borg, die zijn reeks tussen 1978 en 1981 realiseerde. Na dal verloor nog noöit in Parijs. HOENDERLOO - Ibrahim Afellay heeft zich afgemeld voor de inter lands van het Nederlands elftal te gen IJsland en Noorwegen, begin juni. De middenvelder van PSV heeft nog te veel last van een bles sure aan de enkel, die hij twee we ken voor het einde van de competi tie opliep. Afellay trainde nog wel mee met de voorlopige selectie van Oranje in Hoenderloo. Een scan wees gisteren uit dat de kwali ficatieduels te vroeg komen. MONTE PETRANO - Carlos Sastre, hier aan de lei ding, heeft gisteren in de Giro d'ltalia een serieu ze aanval gedaan op de roze leiderstrui van de Rus Denis Mentsjov. De Spaanse tourwinnaar van 2008 won de zestiende etappe, die na 237 kilo meter eindigde op Monte Petrano. Sastre kwam in de koninginnenrit over negen cols solo over de streep. De Spanjaard had een kleine halve mi nuut voorsprong op Mentsjov. De Italiaan Danilo di Luca, de belangrijkste concurrent van de leider in het klassement, eindigde als derde. Ivan Basso passeerde als vierde de streep. Door de bonifica tieseconden vergrootte Mentsjov zijn voorsprong op Di Luca iets. Sastre verdreef Levi Leipheimer van de derde plaats. foto Alessandro Trovati/AP LEEUWARDEN - Cambuur Leeuwar den heeft goede hoop na negen jaar terug te keren in de eredivisie. De Friese club won gisteravond het beslissingsduel thuis tegen FC Zwolle met 2-0. Cambuur nam in een-uitverkocht huis, 10.200 toeschouwers, voor rust al afstand van de Zwollena ren. Sandor van der Heide opende de score na een klein half uur. In de blessuretijd van de eerste helft maakte Koen Brack er v^naf de strafschopstip 2-0 van. Profrenner uit Yerseke gaat voor ritzege in Ronde van België. door Frits Bakker YERSEKE - Het was even uitblazen voor Johnny Hoogerland, daarna is het weer hoog tijd om zich op te maken voor de Ronde van Bel: gië. Twee dagen rust na een hec tisch weekje in het Circuito Lorrai ne in Franrkijk. „Ik ging er naar toe om ritme op te doen, maar dat is anders uitgepakt." Matteo Carrara, ploegmaat bij Va- cansoleil, kwam na de derde etap pe aan de leiding. Daardoor moes ten Hoogerland en de andere ploegmaats elke dag volle bak rij den. „Ik ging wel elke dag'beter rij den, maar kwam soms hélemaal kapot aan de finish. We reden tot de laatste kilometers alles uit de kast, daarna liet ik me zachtjes uit hollen. Mijn eigen uitslag was niet belangrijk. Al het werk is gelukkig niet voor niets geweest. Matteo won de ronde met één seconde verschil." Bovendien was het de ideale aan loop naar de Ronde van België, die morgen van start gaat en eerst niet in het programma van Hoo gerland stond. „Mijn ploegleider heeft een andere planning ge maakt, waar ik het wel mee eens ben", vertelde hij na zijn terugkeer uit Frankrijk. „Ze wilden me na tuurlijk graag in de Delta Tour heb ben en dat wilde ik zelf ook. De Ronde van België is tot en met zondag, twee dagen later rijd ik in Gullegem, op 7 juni de GP Aar- gau-Gippingen in Zwitserland en dan komt de Delta Tour." De ploeg die het grote werk moet aankunnen, reist vervolgens naar de Route du Sud, die van 18 tot en met 21 juni wordt verreden. „Daar zit onder andere de Tourmalet in. Hilaire, de ploegleider, wil me daar eens aan het werk zien, voor het geval we de Ronde van Spanje mogen "rij den." In de Ronde van België wil Hoo gerland deze week in elk geval een paar keer meedoen voor de ritze- ges. De vijfdaagse gaat morgen in Tervuren van start, in de twee da gen daarna rijdt het peloton dicht langs Zeeland. Vrijdag is de rit van Knokke naar Sint Niklaas en passe ren de renners in de buurt van Zei- zate.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29