Kinderen halen moeder uit tehuis Zonnicj vooruitzicht KOZIJNEN GEVELS ROLLUIKEN SERRES ZONWERING GARAGEDEUREN Hogazon [j Zonwering w Dinsdag 26 mei 2009 23 Familie: 'Moeder heeft verblijf in Ter schorre maar net overleefd.' door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Uit onvrede over de behandeling hebben Hans Gericke uit Westdorpe en zijn zuster hun 88-jarige demente moeder na een verblijf van 12 jaar in het verpleeg huis Ter Schorre in Terneuzen te rug naar huis gehaald. Gericke zegt het niet meer verantwoord te vinden 'haar nog langer in handen van het tehuis te laten. De zorg voor haar werd zodanig slecht dat er volgens mijn mening sprake is van verwaarlozing'. In de afgelopen jaren heeft hij een waslijst aan klachten over de zorg verlening aan zijn moeder inge diend, waarmee volgens hem niets is gedaan. Volgens Gericke worden afspraken niet nagekomen of een zijdig veranderd en zou zijn moe der steeds minder zorg hebben ge kregen. Gericke en zijn zuster gin gen veelvuldig bij hun moeder op bezoek om haar extra verzorging te geven. Vanwege de uiteenlopen de tijdstippen waarop ze hun moe der bezochten dacht Ter Schorre dat ze er vooral op uit waren om de verzorgenden te controleren. De instelling heeft vervolgens de bezoektijden beperkt. Daardoor konden Gericke en zijn zuster hun moeder geen extra zorg meer ge ven. „Het resultaat werd al snel Hans Gericke uit Westdorpe verzorgt zijn zwaar demente moeder nu thuis. merkbaar. Mijn moeder takelde met de dag verder af. Ze ging met een sneltreinvaart achteruit en sys tematisch werd de zorg nog verder afgebouwd." Voorzitter Mirjam Drost van stichting SVRZ (Stich ting Voor Regionale Zorgverle ning), waaronder Ter Schorre valt, kan zich in het geheel niet vinden in de kritiek van Gericke. „Wij heb ben twaalf jaar lang geprobeerd die mevrouw zo goed mogelijke zorg te geven, zoals we dat doen bij al onze bewoners." Drost wijst er op dat Gericke in het verleden door zowel de klachtencommissie foto Camile Schelstraete Zeeuws-Vlaanderen als door de Landelijke Beroepscommissie Klachten in het ongelijk is gesteld. Ook de Inspecteur voor de Volks gezondheid kon na een onaange kondigd bezoek aan Ter Schorre begin 2006 niet vaststellen dat de klachten van Gericke gegrond zijn. Hij concludeerde dat de zorgverle ning 'alleszins acceptabel' was en vond 'zeer wel te billijken dat de instelling niet op uw vele verlan gens en wensen ingaat'. Hij gaf Ge ricke en zijn zuster de suggestie om hun moeder naar een ander verpleeghuis te laten overplaatsen. Dat hebben ze niet gedaan. „Want als we moeder dicht bij huis wil len houden, dan kom je toch weer in een andere instelling van SVRZ uit", aldus Gericke. In een vijftien pagina's lange reac tie aan de inspecteur laat hij wei nig heel van diens rapport. Hij heeft over de inspecteur inmiddels een klacht ingediend bij de natio nale ombudsman. „Wij wilden graag meewerken om mevrouw naar een andere zorginstelling te la ten verhuizen", zegt Drost. „Wij wilden de zorgverlening zelf op zeggen, omdat het niet meer houd baar was. Onze medewerkers gin gen trillend naar hun werk omdat ze voordurend* kritiek kregen. Ze wisten het ook niet meer. Je kunt je er gewoon niet tegen verdedi gen." Volgens Gericke hebben hij en zijn zuster hun moeder maar net op tijd uit Ter Schorre geëvacu eerd. Toen ze haar gingen ophalen bleek ze bijna te stikken in een broodje. „Wij verzorgen mijn moe der nu thuis en ze is zichtbaar op geknapt. Ze heeft het Ter Schorre avontuur gelukkig overleefd, al scheelde het maar weinig." kozijnen dakkapellen Wij hadden twee eisen. Kwaliteit en een prettige prijs. Logisch toch? Je wilt een zonwering die effectief is èn perfect past bij de stijl van je huis. En... het systeem moet perfect functioneren. Jaar in jaar uit. Kijk, dat is nou het mooie van Hogazon. Die kwaliteit, dat zit helemaal goed. En de prijs? Daar hoefje 't niet voor te laten. Als onze buren vragen: "wel hartstikke duur zeker?" Is ons antwoord simpel: "Ga je toch ook naar Hogazon?" Heinkenszand Schouwersweg 5 T 0113 56 88 00 Middelburg Klarinetweg 2a T 0118 47 44 19 carports rolluiken garagedeuren 7 a - - - /y v Vcütr pr&r jp 4eui www.hogazon.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25