'Paarden hebben goede L 10% Parkeerterrein aan de Vroonweg is definitief gesloten Bejaarde KORTING 'Nummertje trekken' bij sluis geen probleem Top occasionshow! hands fietsen! 0 Harm's Fietspuzzeltocht 1 8 Dinsdag 26 mei 2009 W Veere heeft het terrein in Vrouwenpolder terug gegeven aan de natuur. door Annemarie Zevenbergen veere - Het overloopparkeerter rein aan de Vroonweg in Vrouwen polder is definitief gesloten en wordt teruggegeven aan de natuur. De gemeente Veere is echter niet bang voor een parkeerchaos ko mend seizoen. Uit onderzoek van het Waterschap Zeeuwse Eilanden is gebleken dat er geen behoefte is aan extra parkeerterreinen in de omgeving. Bovendien meent de gemeente Veere dat, na een korte gewen ningsperiode, parkeerders zich be ter zullen verspreiden over de be schikbare parkeerplaatsen. Uit het onderzoek van het water schap, en uit ervaringen van be heerder Mesu van het overloopter rein, blijkt dat de parkeerdruk in dit gebied de afgelopen jaren is te ruggelopen. Mochten zich door de sluiting van het overloopterrein toch problemen voordoen op hoogtijdagen, dan kan het grasveld achter de tennisbanen aan de Fort den Haakweg als noodparkeerter- rein gebruikt worden. Dat grasveld moet eveneens uitkomst bieden tij dens evenementen. De organisatie van een evene ment, zoals het beachvolleybaltoer- nooi, incasseert dan de parkeergel- den en draagt vervolgens de helft daarvan af aan de gemeente. Die denkt aan een tarief van vijf euro per voertuig per dag. De gemeente Veere wil verder het beheer van het overloopparkeerter- rein bij de molen in Domburg overnemen van Mesu. Het college van b en w van Veere is van me ning dat' 'dit parkeerterrein een zwakke schakel is in het parkeerbe leid'. Met het in eigen beheer ne men wil de gemeente een hetere sturing geven aan het parkeren in de kern Domburg. Peter Buteijn wint fotowedstrijd Amadeo vlissingen - Peter Buteijn uit Vlis- singen heeft met een luchtfoto de eerste prijs gewonnen van een fo towedstrijd rond de aankomst van het cruiseschip Amadeo. In totaal honderd mensen hadden een foto opgestuurd. Die van Bu teijn was de enige luchtfoto. Uit handen van wethouder Rob van Dooren ontving de Vlissinger een reischeque ter waarde van 1500 euro. Officiële opening van skatepark Veerse Poort middelburg - Wethouder Albert de Vries verricht aanstaande woensdag de officiële opening van het skatepark in de Middelburgse wijk Veersepoort. Vanaf 15.30 uur zijn er demonstra ties door een team van De Meker. Na de officiële openinghandeling zijn er prijzen te winnen voor ska ters die de 'best trick' in verschil lende disciplines hebben. De prijs uitreiking in rond kwart over vijf! Medicijnen verloren op Grote Markt in Goes goes - Op de Grote Markt in Goes is iemand afgelopen zaterdag medi cijnen verloren. Het gaat om medi catie die (vooral voor kinderen) erg gevaarlijk kan zijn bij inname. Het gaat om: Trazolan (100 mg), Oxazepam, Sertraline en Melatoni- ne. Het betreffen anti-depressiva en slaapmiddelen. Vinders wor den verzocht de medicijnen af te geven bij de apotheek of op het po litiebureau. Start groot onderhoud aan waterschapswegen goes - Waterschap Zeeuwse Eilan den is gisteren begonnen met het jaarlijkse groot onderhoud aan we gen op Zuid-Beveland. De Ove- zandseweg in Ovezande, Broek- sedijk in Oud-Vossemeer, Eeweg en Luchtenburgseweg in Tholen krijgen nieuw asfalt. Het water schap probeert de overlast voor het verkeer te beperken en stelt waar nodig omleidingen in. Het onderhoud kost 535.000 euro. Van je leerproblemen of faalangst afkomen door met paarden diverse oefeningen te doen. Kan dat? Volgens Miranda Buijsrogge zijn paarden ideale therapeuten. door Thijs Imandt Paarden hebben heel veel goede kwaliteiten: ze oor delen niet, ze houden je een spiegel voor, werken goed samen, zijn nieuws- en leer gierig en erg vergevingsgezind", somt Miranda Buijsrogge (35) uit 's-Gravenpolder op. „Met al die vaardigheden zijn het prima die ren om in te zetten bij therapie." Buijsrogge gebruikt al drie jaar paarden, om zowel kinderen als volwassenen zichzelf beter te leren kennen of leren om te gaan met persoonlijke problemen. Equitherapie, zoals het heet, kan uitkomst bieden bij diverse aan doeningen, het wordt veel toege past bij kinderen met leerproble men, ADHD of autisme maar ook bij volwassenen met psychische problemen als een burn-out of angsten en depressies. Therapie met behulp van paarden zorgt, volgens Buijsrogge, voor een heel andere benadering dan een therapeut die voor je zit. „Een the rapeut focust vooral op de negatie ve aspecten of gevoelens om tot een oplossing te komen. Equithera pie richt zich meer op de band tus sen mens en dier om tot andere in zichten en denkwijzes te komen. Door met paarden te werken wordt onder andere je non-verba le communicatie beter." Hoe gaat de therapie in zijn werk? De mensen komen eerst langs voor een intakegesprek op de boer derij van Buijsrogge. Aan de hand van de persoon en zijn of haar pro blemen en doelstellingen kiest zij een paard uit dat kan helpen. „Elk paard heeft zijn eigen kwali teiten. Het ene is heel sociaal ter wijl het andere heftig kan reage ren. Het is belangrijk dat ik goed inschat wat de cliënt nodig heeft", zegt Buijsrogge. Bij het tweede be zoek beginnen de oefeningen op en met het paard. De voltige oefe ningen stimuleren volgens Buijs rogge naast het opkomen van be paalde gevoelens de balans en mo toriek van een persoon. „Als je op een paard rijdt, onderga je driedimensionale bewegingen en die brengen een bepaald proces in je hersenen op gang. Er worden gedachten of herinneringen naar boven gehaald die anders verloren zouden gaan. Daardoor leg je mis schien een link met je persoonlij ke problematiek en kun je je gevoe lens beter benoemen." Reclame voor haar therapie heeft Buijsrogge nooit hoeven maken. Via mond-tot-mondreclame ko men de mensen vanzelfbij haar te recht. Ook Buitenkans, een soort bemiddelingsbureau, stuurt kinde ren vaak naar haar door voor dag bestedingsactiviteiten. De kosten worden meestal gedekt vanuit het Persoonsgebonden Budget, want zorgverzekeraars vergoeden de the rapie niet wegens het ontbreken van wetenschappelijk bewijs dat de behandelwijze werkt. Toch blijkt uit een onderzoek dat is uitgevoerd in de Verenigde Sta ten, dat equitherapie wel degelijk effect heeft. Een groep leerlingen van een meisjesinternaat in Cop per Canyon deden mee aan een test. Vierentwintig meisjes onder gingen paardentherapie en veer tien niet. De kinderen die equithe rapie volgden, scoorden na acht weken significant beter op de test onderdelen stressbeheersing en aanpassingsvermogen. „De resulta ten tonen aan dat studenten die paardentherapie volgen, beter functioneren in het dagelijks leven en meer genieten", aldus George Davies, mentor op het internaat en leider van het onderzoek. Equitherapie De term equitherapie werd vijf tien jaar geleden geïntrodu ceerd door Dr. Ulrike Thiel, voorzitter van Nederlandse Stichting Helpen met Paarden. (SHP-E NL) De SHP-E NL heeft vijftig gedi plomeerde leden. Equitherapie wordt ook toege past in de gezins- en relatie therapie en op scholen voor moeilijk lerende kinderen. Hippotherapie is de fysio-thera- peutische variant van equithera pie en richt zich met paardrij den op lichamelijke klachten. Vasco, een paard dat tot een paar jaar terug ook voor therapie werd ingezet, werd vorige week dertig jaar. Vrij uniek voor een paard van zijn ras; hij is één van de Koninklijke Warmbloedpaarden Nederland (KWPN) die gemiddeld zesentwin tig jaar oud kunnen worden. In 1994 kwam Vasco bij Miranda Buijsrogge terecht. Tot zeven jaar Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen ral Vind het Rode Schoentje terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 16 letters en ga naar www.efteliiig.com Koudekerkseweg 51 4382 EG Vlissingen Tel: 0118 - 412544 RIJWIELCENTRALE door Wout Bareman terneuzen - Het nieuwe schutregi- me voor binnenvaartschepen, die de sluizen van Terneuzen willen passeren, leidt niet of nauwelijks tot klachten. Sinds half mei werkt waterstaat bij de sluizen van Terneuzen met een reserveringslijst, die in de och tendspits filevorming van schepen moet voorkomen. Vanaf zes uur 's avonds kunnen schippers zich aan melden voor de schutting van zes uur 's ochtends. Ze weten dan pre cies wanneer ze aan de beurt zijn. Veel schippers plaatsten aanvanke lijk de nodige vraagtekens bij de maatregel. Ze vreesden bijvoor beeld dat ze, als ze vertraging op zouden lopen bij het laden of los sen, hun beurt zouden verspelen en achteraan aan zouden moeten sluiten. Maar sinds de invoering hebben Rijkswaterstaat en schip persvereniging Schuttevaer nog geen wanklank gehoord. Afdelingsvoorzitter Johnny van Ijk van Schuttevaer Terneuzen: „Er waren aanvankelijk problemen met de reservering voor de kranen van Ovet, maar die zijn opgelost. Dat er geen klachten zijn, heeft vermoedelijk alles te maken met de recessie. Er zijn ochtenden dat er maar zes schepen moeten schut ten en dat is natuurlijk geen pro bleem. We kunnen pas conclusies trekken als de markt aantrekt." aagtekerke - De Stichting Hulp aan Roemenië houdt op Tweede Pinksterdag haar jaarlijkse fietspuz zeltocht. Deelnemers betalen twee euro per persoon. De 25 kilometer lange rit gaat over Walcheren. Be zienswaardigheden en tussenstops staan aangegeven. De opbrengst van de fietstocht gaat naar Roemenië. Inschrijven kan tussen 12.30 en 14.00 uur op het Dorpsplein in Aagtekerke. Bij beschikking van de Kantonrechter te Middelburg d.d. 16 april 2009, is Annika, Maria, Catharina Vermeer, geboren te Tilburg op 11 mei 1984, wonende Grevelingenhout 117, 4311 NL Bruinisse onder curatele gesteld met benoeming van Johannes, Vincentius, Josephus, Maria Vermeer, wonende Grevelingenhout 17, 4311 NL te Bruinisse, tot curator.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20