ri a 1 "W M "I "1 Melkveéhouders Fcitcilc crash M-Zecland Foetussen tweelingen selectief gedood PZC lllll lllllil Vandaag in Buitengebied: Struisvogel gedijt op Zeeuwse land Aquacultuur loopt duizend jaar achter Veel wind DINSDAG 26 mei 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 122 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN Zweefvliegtuig stort neer: een dode en een zwaargewonde. door Maurits Sep ARNEMUIDEN - Bij een vliegtuigon geluk op vliegveld Midden-Zee land in Arnemüiden is gisteravond een man om het leven gekomen. De andere inzittende van het twee persoons zweefvliegtuig dat even voor negen uur neerstortte, raakte zwaargewond en is mgt een ambu lance naar een ziekenhuis ge bracht. Over de identiteit van de slachtof fers kon de politie gisteravond nog niets meedelen, omdat de familie nog moest worden ingelicht. Vol gens directeur Rob Gomersbach van het vliegveld behoorde het vliegtuig tot de lokale zweefvlieg- club Zeeland Zweefland, die Mid den-Zeeland als thuisbasis heeft. De inzittenden waren dan ook vrij wel zeker mensen uit de buurt. Gomersbach zag het ongeluk ge beuren en was als eerste bij de slachtoffers. „Die waren er zeer ernstig aan toe. Ik heb geprobeerd om eerste hulp te verlenen, maar ik kon niet veel voor ze doen. Het was meteen duidelijk dat er profes sionele hulp nodig was. Die heb ik direct opgeroepen." Het ongeluk gebeurde enkele mi nuten voor negen uur. Vlak daar na brak er noodweer los boven Ar nemüiden. Gomersbach vermoedt dat de snel veranderende weersomstandighe den het ongeval hebben veroor zaakt. „De wind was in korte tijd 180 graden gedraaid. Dat zat me al niet lekker. Daarom was ik ook gaan kijken op het veld. En toen zag ik het ongeluk gebeuren. Het zweefvliegtuig is met rugwind ge land. Dat is ongebruikelijk omdat een vliegtuig altijd met tegenwind landt." Onderzoek door de politie en de Onderzoeksraad voor Veilig heid moet later uitwijzen of het weer - en met name de wind - ook echt de oorzaak was van het dodelijke ongeval. Het zweefvliegtuig is een tweeper soons toestel van het type K13. Het vliegveld was al gesloten toen het ongeluk gebeurde. Het ongeluk vol trok zich in de laatste fase van de landing, vertelde de vliegvelddirec teur. BRUSSEL - Boze melkveehouders hebben gisteren in Brussel ver geefs gedemonstreerd voor hogere melkprijzen. Europees Commissaris van Land bouw Mariann Fischer-Boel deed geen enkele toezegging tijdens een ontmoeting met een delegatie van de melkveehouders. Wel beloofde de Deense dat boeren dit najaar een voorschot kunnen krijgen op bepaalde subsidies om zo hun fi nanciële nood enigszins te verzach ten. Onzeker is echter of de Nederland se minister van Landbouw Gerda Verburg gebruik zal maken van de Brusselse maatregel. Die brengt na melijk veel administratief werk met zich mee. pagina 3: commentaar pagina 6: meer steun geëist Steeds meer dieren opgevangen in asiels MIDDELBURG - Dierenasiels krijgen het steeds drukker. Vorig jaar steeg het aantal dieren dat is opgevan gen met vier procent. Er zaten elf procent meer dieren in het asiel dan in 2002. De dierenbescher ming is een campagne begonnen om dieren een nieuw baasje te be zorgen. Pagina 2 en 3: Het asiel zit al een jaar vol Bi&WM» Mi:'". Selectieve foetusdoding is een noodzakelijk kwaad reageer op www.pzc.nl UW reacties: 349 Criminelen met psychische stoornis horen niet in de bajes eens i Jï 44% oneens 56% EN jjijgggggji Zeeland: 2, 3, 17 t/m 25; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Economie: 10 en 11; Meningen: 12; Cultuur: 13; Weer: 14: Strips: 15; Examens: 26; Sport: 27, 28 en 29; Televisie: 30 en 31; Bijlage: Bui tengebied Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 Zonder operatie kans groot dat beide baby's zouden overlijden. door Floor Ligtvoet LEIDEN - Bij tachtig zwangerschap pen van eeneiige tweelingen is in het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) sinds 2000 een einde gemaakt aan het leven van één van de baby's. Deze operatie ve ingreep bood het andere kind in de baarmoeder meer overle vingskansen. Zonder een dergelijke operatie was het risico groot dat beide kin deren zouden overlijden of dat het overlevende kind ernstige hersen- schade zou oplopen. Het LUMC is het enige ziekenhuis in Nederland waar deze operaties worden uitgevoerd. De gestorven foetus bleef in alle gevallen tot de bevalling in de buik van de moe der. In bijna driekwart van de ge vallen werd het andere kind wel le vend geboren, blijkt uit een evalue rend onderzoek van de eerste 54 operaties, geschreven door de be handelend artsen zelf Dit is gepu bliceerd in het Nederlands Tijd schrift voor Geneeskunde. pagina 4: Babette leeft nog, dankzij Sofie lalandweg Hangar Transal Toren Havendienst fi Vliegveld Midden-Zeeland Zweefvliegtuig crasht omstreeks 21.00 uur op de landingsbaan. Muictenweg Oost-Noordoost kracht 3 a 4 met windstoten Rolant Quist bron KNMI Ambulancepersoneel verleent eerste hulp na een crash met een zweefvliegtuig. foto Rolf de Feijter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1