Zeeland PZC 17 Les in liefde en seks op Nehalennia WALCHEREN 18 18 Vlissingse inbreker aangehouden na achtervolging door politie Derde editie Pinkstermarkt Brug Dinsdag 26 mei 2009Tip? walcheren@pzc.nl 'Paarden hebben goede therapeutische kwaliteiten' Parkeerterrein aan de Vroonweg is definitief gesloten Seksuele voorlichting gaat nu ook over liefde en verliefdheid. door Miriam van den Broek middelburg - Scholengemeen schap Nehalennia in Middelburg gooit de lessen seksuele voorlich ting over een andere boeg. In reac tie op de landelijke discussie rond de seksuele moraal van jongeren, heeft de school besloten dat er een bredere scholing nodig is. Alle docenten behandelen deze week vanuit hun eigen vakgebied de thema's liefde en seks. De les sen worden gegeven aan de twee deklassers van de mavo en het vm- bo. „Toen er paar maanden geleden veel ophef ontstond over de ma nier waarop jongeren tegen seks aankijken, zijn wij gaan kijken hoe onze school daar eigenlijk mee om gaat", zegt docent Joël Mommers. „Het negatieve beeld dat in de me dia ontstond, herkennen wij hier niet. Maar het landelijke beeld dat jongeren op steeds jongere leeftijd seksueel actief worden, zien wij wel. Op hun dertiende of veertien de zijn veel leerlingen daar al wel mee bezig hoor." Net als op de meeste andere scho len, had ook Nehalennia de seksu ele voorlichting ondergebracht bij de biologieles. Daardoor werd het onderwerp altijd benaderd vanuit het biologische oogpunt, dus het verhaal over de zaadcel en de eicel. Het menselijke aspect van liefde en verliefdheid kwam onvoldoen de aan bod, vonden biologiedocen- te Chantalle Dupont en muziekle- 1^ Het onderwerp werd jarenlang benaderd vanuit het oogpunt van biologie. Het menselijke aspect van liefde en verliefdheid kwam onvoldoende aan bod. raar Mommers. Ze hebben toen be dacht hoe het anders kon. Dat re sulteerde in de module Liefde Seks waarbij alle docenten op hun eigen manier en vanuit hun eigen vak over de thema's praten. „Bij aardrijkskunde wordt bijvoor beeld gesproken over hoe andere culturen tegen het begrip trouw aankijken, bij economie wordt ge keken wat voorbehoedsmiddelen kosten en wat er bij komt kijken om een 'perfecte date' te plannen. Bij scheikunde gaat het over hoe besmettelijk seksueel overdraagba re aandoeningen eigenlijk zijn en bij geschiedenis wordt er gekeken naar de veranderde blik op liefde en seks door de eeuwen heen. Zelf praat ik over de manier waarop vrouwen worden neergezet in vi deoclips. En er zijn natuurlijk enorm veel popliedjes die over de liefde en over seks gaan." De nieuwe vorm van seksuele voorlichting wordt na afloop van de week geëvalueerd. Toch denkt Mommers nu al dat de module vol gend jaar waarschijnlijk een ver volg krijgt. „Als we het eenmaal op deze ma nier gedaan hebben, kunnen we moeilijk volgend jaar weer terug naar die biologieles." Hoe ga je om met verliefdheid, liefde, seks en voorbehoedsmiddelen? Scholengemeenschap Nehalennia in Middelburg pakt deze week de seksuele voorlichting breed aan. foto Ruben Oreel middelburg - De politie heeft maandagochtend in Oost-Souburg na een achtervolging een inbreker aangehouden. De man, een 39-jari- ge Vlissinger, werd betrapt bij het inbreken in een winkel aan de Oude Vlissingseweg in Middel burg. Toen hij in zijn auto weg reed, botste hij tegen een poli tieauto. De auto, die in het afgelopen week einde was gestolen vanaf een par keerplaats aan de Spoorstraat in Oost-Souburg, raakte zwaar be schadigd. Het lukt de inbreker toch ervandoor te gaan. In de Spoorstraat in Souburg kon de po litie hem dwingen te stoppen. De Vlissinger rende weg en verschool zich in de bosjes langs de weg. Agenten kregen hem daar te pak ken. Hij had een steekwapen bij zich en dat is in beslag genomen. Of hij ook spullen uit de winkel heeft meegenomen, was gisteren nog niet bekend. vlisslngen - Op de boulevard van Vlissingen vindt op eerste pinkster dag de derde editie plaats van de Pinkstermarkt. Zondag 31 mei staan er 150 kramen waar tussen 10.00 en 17.00 uur vanalles te koop is, van wenskaarten tot wafels en van parfum tot poffertjes. Ook staan er standwerkers, onder woe de Nederlands kampioen. De Pink stermarkt wordt georganiseerd door de Stichting Speciale Mark ten Zuid-West Nederland. -4 «flVgi^ttMANAK Elke vakantie is het voor het Mid delburgse stel hetzelfde liedje: zo wel op de heen- als de terugreis staan ze voor een open brug bij Sluiskil. Ze zijn er inmiddels zo aan gewend geraakt dat hun va kantie niet meer compleet is zón der wachttijd. Het viel dan ook wat tegen toen ze een week gele den op weg naar Frankrijk om moesten rijden via Sas van Gent Tip? redactie@pzc.nl omdat aan de brug bij Sluiskil werd gewerkt. En dat ze daarzon der oponthoud konden doorrijden, was een extra domper. Op de terug weg ging het iets beter. Weer via Sas van Gent maar daar stond de brug nu wel open. Al mochten ze na een minuutje alweer verder. Ge lukkig hielpen de brugwachters in Middelburg een handje. Hadden ze toch nog dat echte vakantiegevoel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19