Publiek prikkelen tot uitdaging Kwartfinale Grote Prijs VPRO's 3VOOR12 heeft ook Zeeuwse tak Dinsdag 26 mei 2009 13 Olla Vogala Kwartet onder leiding van Wouter van den Abeele met onder meer Sander Eggen (gitaar/cavaquinho) en zangeres Rudi Korthuis komt in het nieuwe theaterseizoen met het programma En nu verder. Het betreft een persoonlijke tip van programmeur Jacques Boonman. Podium Reimerswaal gaat voor bekend én aankomend talent. door Ali Pankow RILLAND - Het is een bekende uit spraak van hem: „Weet je waar je nou eens naar toe moet gaan?" En dan volgt er een bevlogen om schrijving van een theatervoorstel ling in een van de podia in Rei merswaal. Programmeur Jacques Boonman wil het publiek immer prikkelen ook eens een uitdaging aan te gaan in plaats van alleen te kiezen voor bekend aanbod. Hij wil aankomend talent graag een handje helpen. Sinds vorig jaar doet hij dat specifiek met de 'Tips van Jacques' in zijn aanbod. „Ik kan u verzekeren dat u er geen spijt van zult hebben. En als het u écht niet bevalt, krijgt u uw geld te rug", aldus poogt hij potentiële be zoekers over de streep te trekken. „De mensen moeten natuurlijk wel met goede argumenten ko men waarom ze het niks vonden. Tot nu toe is het niet voorgeko men, dus durf ik die voorwaarde voor komend seizoen wel weer aan", zegt Boonman. Hij is tevreden over het nieuwe aanbod, een zilveren jubileum waardig. Podium Reimerswaal viert het 25-jarig bestaan met 35 zeer gevarieerde theatervoorstellin gen. De 'Tips van Jacques' daarin betreffen optredens van onder meer Russin zoekt man, mu ziektheater met Irena Filippova, Hans Visser (ex Flairck) en Arthur Bont (23 januari, Zaete in Yerseke) en het Olla Vogala Kwartet met on- Incarnate geselecteerd voor Wacken Open Air middelburg - De Zeeuwse metal- band Incarnate is geselecteerd om zondag 7 juni in de finale te spelen van de Wacken Open Air Metal Battle 2009 van 30 juli t/m 1 augus tus in het Duitse. Wacken. Incarna te moet het in de finale, die in Weert wordt gehouden, opnemen tegen onder meer Motorhead, Ma chine Head, Dragonforce, Epica, Amon Amarth en In Flames. Muziek Fons Merkies voor film De Storm middelburg - NL Film TV heeft componiste Fons Merkies ge vraagd de muziek voor de film De Storm te componeren. Merkies componeerde eerder de muziek voor films als De Poolse BruidLek, De Grot en Cloaca. De Storm gaat over Julia, een 18-ja- rige Zeeuwse boerendochter die op zoek gaat naar haar vijf weken oude .baby, die tijdens de ramp nacht is zoekgeraakt. der anderen zangeres Soetkin Bap tist (17 april, Luctor et Emergo, Ril land). Het seizoen begint met een bijzon dere avond met Freek de Jonge op 12 september in Rilland. „Ik heb een Zeeuws toerneetje voor Freek geregeld. Hij maakt in het najaar voor de VPRO op tv vier magazi- ne-achtige afleveringen vanaf loca- door Dewi Cigengack MIDDELBURG - De popmuziekwebsi- te 3VOOR12 van de VPRO heeft sinds kort ook een Zeeuwse editie. Op '3VOOR12 Zeeland' staat het laatste nieuws over popmuziek in deze provincie. Poppunt Zeeland, onderdeel van sociaal-cultureel kenniscentrum Scoop, is het pop magazine begonnen om aandacht te vragen voor lokale bands. Popportaal 3VOOR12 heeft al lan ger een' netwerk van lokale websi tes in het hele land. Vrijwillige re dacteuren en fotografen brengen daarin de Nederlandse popwereld in beeld. In 2003 werd de eerste lo kale site gelanceerd in Den Haag. Nu zijn er zestien regionale edi ties. „Twee maanden geleden zijn wij begonnen met 3VOOR12 Zee land", zegt projectleider Kris Lou- werse van Scoop. „Elke provincie had er al één, dus ik vond dat wij ties, waar hij is geboren (Gronin gen) en heeft gewoond (Workum, Zaandam en Goes/Kloetinge). De optredens in Zeeland staan in het kader van dit project. Kaartjes voor Youp van 't Hek (dit keer samen met Lotte Horlings) op 8 oktober in Rilland zijn alleen verkrijgbaar in combinatie met nog vier andere voorstellingen. „Ik ZIERIKZEE - De band Headmode uit Zierikzee is geselecteerd voor de kwartfinale van popcompetitie de Grote Prijs van Nederland. De driekoppige rockband doet mee in de categorie rock/alternative. Headmode deed ook mee aan Pop- aanzee, het Zeeuwse project waar in jonge bands werden begeleid niet konden achterblijven. Er zijn hier hartstikke veel bandjes, er ge beurt een hele hoop. Het mag ook landelijk zichtbaar zijn dat wij wat te melden hebben op popmuziek gebied." De Zeeuwse website wordt ge maakt door 23 vrijwilligers. De site is nu nog een 'proefwebsite', die al wel online is, maar nog niet in de lijst van lokale 3VOORi2-sites staat. Louwerse: „De VPRO heeft hem al wel goedgekeurd. Op 26 juni hebben we een lanceeravond in De Spot in Middelburg. Dan wordt de link aan de website ge koppeld." Op die avond treden re gionale bands op. Dat is meteen de aftrap voor de '3VOOR12 Lo- kaal'-avonden die Poppunt Zee land éen keer in de twee maanden wil organiseren om lokale bands te stimuleren. De Zeeuwse website van 3VOOR12: 3voor12.vpro.nl/artikelen/zeeland doe dit echt alleen in het belang van ons eigen publiek. Fans van buiten Zeeland zouden anders het grootste deel van de kaartjes al hebben weggekocht. Dat wil ik niet" zegt Boonman.Het seizoen aanbod omvat: cabaret, toneel, mu ziektheater en klassiek repertoire. Meer informatie:www.podiumrei- merswaal.nl. door een professional. Headmode speelt op 19 juni in poppodium Cul de Sac in Tilburg. In totaal zijn er dertig kwartfinalisten. Zes van hen staan op 12 december in de fi nale in Amsterdam. De winnaar van de Grote Prijs krijgt 5000 euro en mag een videoclip en een pro mosingle opnemen. AGENDA OP PAD Koeien Op melkveehouderij De Blauwe Hoeve waar de koeien gemolken worden door twee melkrobots. Retranchement, Braamdijk 21, 11.00 uur. Excursie Met Staatsbosbeheer op excursie naar de meeuwenkolonie in de duinen van Wes- terschouwen. Reserveren 0900-2020233. Burgh-Haamstede, uitkijktoren eind Adriaan v.d. Weideweg, 19.00 uur. PODIUM Musical Footloose Kim-Lian van der Meij en Jeroen Pfaff in de musical Footloose. Bergen op Zoom, De Maagd, 20.00 uur. Breeband Deze Middelburgse band brengt avond vullend programma van Engels- en Neder landstalige eigen composities. Folk/rock met melodieuze (country)ballades. Veel werk wordt meerstemmig ten gehore ge bracht. Middelburg, Tapperij De Mug, 21.00 uur. meer agendanieuws op onze website FILM BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Angels Demons: 20.00 uur; Curious Case of Benjamin Button: 20.30 uur; Night at the Museum 2: 20.00 uur. GOES Merral, Angels Demons: 19.00, 20.45 en 22.00 uur; He's just not that into you: 18.30 uur; Night at the Museum: 19.30 en 21.45 uur; Star Trek: 22.00 uur; X-Men: 18.45 uur. MIDDELBURG Schuttershof, Slumdog Millionaire: 20.00 uur. TERNEUZEN View, Night at the Museum 2: 20.00 uur; Angels Demons: 20.30 uur; Star Trek: 20.15 uur; X-Men: 20.45 uur. VLISSINGEN CineCity, 17 again: 16.15 uur; Angels Demons: 13.45, 16.15, 19.00, 20.15 en - 21.50 uur; Beverly Hills Chihuahua: 13.45 uur; Coraline en de geheime deur: 14.00 en 16.30 uur; Fighting: 22.00 uur; Kno wing: 21.45 uur; Limo(nl): 14.00 uur; Night at the museum 2: 14.00, 16.30, 19.15 en 22.00 uur; Star Trek: 13.45, 16.15, 19.15 en 22.00 uur; Sunshine cleaning: 16.30 en 19.30 uur; The reader: 13.45 en 19.30 uur; X-Men Origins, Wol verine: 16.15 en 22.00 uur; Easy Virtue: 19.30 uur (Film by the Sea); La Fille du RER: 14.00 uur. www.peugeot.nl "Mijn klanten moeten op mij kunnen rekenen en sinds ik een Peugeot heb kan dat ook," - S. von Ameróngen, verwen minpmor]tMff Peugeot Bedrijfsauto's. Heel betrouwbaar. PEUGEOT "noiurr TOTAL Een bedrijfsauto van Peugeot is nu eenmaal heel betrouwbaar Zo kunt u uw klanten zonder problemen de service bieden die u ze graag wilt bieden. Tijdelijk biedt de Peugeot-dealer extreem veel voordeel op onder andere de Bipper. de Partner en op de Expert. Denkt u daarbij aan zeer voordelige Reparatie- en Onderhoudscontracten en een zeer gunstig Financial Lease-tarief van 5,9%. Bovendien zijn alle modellen momenteel uit voorraad leverbaar Kijk voor interessante aanbiedingen per model verder op deze pagina en voor de voorwaarden op peugeot.nl. Of ga snel langs voor HVQjH een proefrit bij de Peugeot-dealer. JH PEUGEOT BEDRIJFSAUTO'S VAN PROFESSIONALS. VOOR PROFESSIONALS De Peugeot 8ipper is er al vanaf 8.990.-, de Rsugeot Partner is er al vanaf 10.990 -, de Peugeot Expert is er al vanaf 16.900,- en de Peugeot Boxer is er al vanaf 17.990,- exd btw, bpm, kosten njkiaar maken, verwijderingsbijdrage en leges. Operational adviesleasepn|s vanaf 289.- voor de Bipper. 318. voor de Partner. 409. voor de Expert en 435,- voor de Boxer, exd. btw. exd. vervangend vervoer, looptijd 48 mnd/20 000 km fier jaar. Uiterste registratiedatum 30 juni 2009 en indien uit voorraad leverbaar. Wijzigingen voorbehouden. Kijk voor de voorwaarden op www.peugeot nl. Peugeot Bipper. International Van Of The Year 2009. Rep.- en Onderhoudscontract i ct./km. Financial Lease tegen 5,9%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13