Bovenhuis koning van Driedaagse toeentruienkt 'Pij11 voe' I© altijd wel met fietsen' Maandag 25 mei 2009 Het peloton van de Juniorendriedaagse ziet af op de natte en gladde kasseien van de Plattedijk bij Axel. foto Winni Kocyman Meesterlijke coup is goed voor tweede eindzege in Axel. door Frits Bakker zottegem/axel - De naam van Davide Rebellin is onlosmakelijk verbonden met de Juniorendrie daagse van Axel, omdat hij van al le winnaars tot nu toe in zijn ver dere carrière het meest imponeren de palmares wist op te bouwen. Maar zelfs de illustere Italiaan slaagde er niet in te realiseren wat Jasper Bovenhuis wel deed. Het achttienjarige Staphorster talent won de Driedaagse voor de twee de keer, wat nooit eerder was ge beurd in de 28-jarige historie van de wereldbekerkoers. Met een meesterlijke coup zette Bovenhuis in de slotrit in de Vlaamse Ardennen de top van het klassement op zijn kop. Hij kreeg de steun van twee Duitsers, van wie er één ook nog kansen op de eindzege had. De ontknoping op de laatste heuvels en in de laatste kilometers voor Strijpen was in strategisch opzicht een hoogstand je, maar toonde ook de onbevan genheid van de jonge talenten. „Ik wist dat er nog een aanval van die Duitser zou komen en gaf alles om in zijn wiel te duiken", vertel de Bovenhuis aan de eindstreep. Niklas Arndt: „We wilden er een prachtige, maar vooral faire Duits- land-Nederland van maken, dat is gebeurd ook." De apotheose werd uitgevochten boven het hoofd van Dylan van Baarle, de gele trui van zaterdag, die als eerstejaars junior een dijk van een tijdrit had gereden en als leider de slotdag inging. De Noord-Hollander was in zijn klok- race over ruim zeven kilometer zo snel geweest (48.520 kilometer per uur), dat zijn rivalen voor de eind zege aan de finish spontaan ston den te applaudisseren. Het leverde hem een voorsprong in het klasse ment op van negen seconden op Bovenhuis, achttien op de Duitser Koch en 2r tellen op de. Duitser Arndt en de Nederlander Moreno Hofland. „Ik verwacht", zei hij op zaterdagochtend, „dat er in de etap pe vanavond een groepje wegrijdt. Wij moeten die trui vasthouden en morgen veiligstellen." De talentvolle Jasper Bovenhuis uit Staphorst is de eerste wielren ner die de Juniorendriedaagse van Axel voor de tweede keer op zijn naam schrijft. Zaterdagavond bleef hij overeind, in een rit met veel regen, valpartij en en een spectaculaire finale, met Niklas Arndt als sprintwinnaar. Maar toen al werd in het vijandige kamp de tactiek bedacht om de koploper op zondag eindeloos te bestoken. Moreno Hofland deelde een eerste speldenprik uit, twee dappere Ka zakken trokken tot twee keer toe in de aanval en maakten ongewild de weg vrij voor de coup van Jas per Bovenhuis. „Het was een mo ment van nu of nooit. De ploeg maats van Dylan van Baarle reden op kop. Ik zag ze kilometer na kilo meter verzwakken. En toen ik aan ging, konden ze niet meer vol gen." Het kopgroepje van vijf werd even later nog versterkt, toen lsliklas Arndt in een geweldige solo ook een minuut achterstand goed maakte. Dylan van Baarle bekende na afloop: „Ik heb ze allebei zien wegrijden, maar kon niet volgen. Het was zó verschrikkelijk zwaar vandaag." "IWee krachtpatsers, één uit het Oranjekamp één uit de Mannschaft, reden in het kop groepje een fantastische finale over de hellingen. „Het maakte me geen donder uit wie de etappe won, als die Duitser maar niet bij me wegreed." Het uitzicht op de tweede eindzege in de Axelse drie daagse gaf de stugge Overijsselaar vleugels. Hij bleef zijn rivaal vijf se conden voor in de eindstand, de Belg Jasper Stuyve werd derde op 28 seconden, Barry Markus vierde op dertig seconden. Van de zeven Zeeuwen in de Drie daagse reed geen enkele renner de koers uit. AXEL - Jasper Bovenhuis werd niet alleen winnaar van de Junioren driedaagse van Axel, hij was ook de beste in het combinatieklasse ment. De groene trui voor de bes te sprinter was voor Michael Koch. Rick Ottema kreeg de rode trui voor de tussensprinten. De Belg Jasper Stuyven won het jongeren- klassement. De beste kasseienrij der was de Kazach Kuanysh Kyly- bajev en de bergtrui voor de Duit ser Alexander Krieger. Kylybajev was ook de strijdlustigste renner. Ongelukkig einde aan driedaagse voor renners Theo Middelkamp. door Marlot Hak zottegem - Met zijn lichaam be dekt onder de rode bultjes stond Niels Voet bij de eindstreep van de vierde etappe in Zottegem te kij ken naar de renners die wel bin nenkwamen. Bij een val in de eer ste ronde belandde de junior van Middelkamp in de brandnetels. „Door een stuurfout van iemand voor mij moest ik de greppel indui ken. Daarna lag ik al te ver achter om nog door te gaan", verklaarde de ongelukkige renner. Ondanks de brandende rode plekken was Voet graag doorgereden. „Als ik kans had gezien terug te komen in het peloton, dan had ik doorge- fietst. Pijn voel je toch altijd wel met deze sport." Samen met teamgenoot Joeri Kas pers waren de twee jonge renners, op plaats 106 en 110, de best geklas seerde Zeeuwen na de derde etap pe. Ook Kaspers lag er echter zon dagmiddag na de eerste ronde uit. „De steile klimmetjes nekten me. Dat is balen, want de afgelopen twee dagen ging het eigenlijk vrij goed. Misschien als ik een jaartje verder ben dat het dan wel lukt." Voet: „Ik merk ook dat het in de loop van de tijd steeds beter gaat. Als ik het vergelijk met vorig jaar dan zie ik dat ik al veel sterker ben geworden. En dan vooral in de klim. Ik kan nu ook beter meeko men met meer ervaren renners." Hun ploegleider Ko Blok beaamde dat. „Het is een kwestie van erva ring. Ze hebben nu een flinke wed strijd in de benen en leren iedere keer weer nieuwe dingen. Van dit weekeinde hebben ze alleen maar profijt gehad." Brian van Goethem (Sluiskil) en Arjen Martens (Koewacht), twee Zeeuwen die voor een andere ploeg rijden, staakten gisteren ook de strijd. Van de 171 deelnemers re den er 71 de koers uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 86