Igor van Zaling© wÊmt NSC in flash Golfer Derksen net buiten top twintig Supermotocoureuf De Nooijer vijfde tijdens ON K-race Lelystad Terneuzense Boys meet zich met BN'ers Maandag 25 mei 2009 43 TERNEUZEN - Zaterdag namen de prominen- BN'ers, werd georganiseerd ter ere van het Raymond Havelaar (RTL, Talpa), acteur Charly Fonds Sport Gehandicapten. Het World Mas ten van Terneuzense Boys het op tegen het ar- zestigjarig bestaan van de Zeeuws-Vlaamse Luske (Costa, The Wiz) en ex-voetballer Ton ter Team wordt gecoacht door Joop van Dae- tiestenelftal World Master Team. De wed- club. Het World Master Team bestaat uit be- Pattinama (Excelsior, Utrecht). Met de wed- Ie. De grote uitblinker in Terneuzen was Yoeri strijd, die eindigde in een 4-2-zege voor de kende Nederlanders, onder wie presentator strijden zamelen zij geld in voor het Nationaal Petrov (foto midden). foto Wim Kooyman Vlissingse zeiler wint meteen bij debuut in nieuwe klasse. door Roeland van Vliet WORKUM - Zeiler Igor van Zalinge is gisteren in het Friese Workum Nederlands kampioen in de Flash- klasse geworden. De twintigjarige Vlissinger hield op de laatste dag van de titelstrijd de koppositie vast die hij een dag eerder vero verd had. „Eindelijk betaalt alles zich uit", zei hij opgelucht. „Dan weet je waar je allemaal voor traint." Bijzonder is dat Van Zalinge pas een halfjaar in de Flash - een een- mansboot - zeilt. Daarvoor zat hij door Herman Heuvink LELYSTAD - Voor de tweede keer dit seizoen vertrok supermotocou- reur Gregory de Nooijer uit Vlis- singen naar het circuit van Lely stad. Het is niet helemaal zijn cir cuit, maar nu deed hij er goede za ken. In een wedstrijd voor het open Nederlands kampioenschap werd hij knap vijfde. In beide manches legde hij beslag op de zesde in de Laser. „Eigenlijk was ik daar te licht voor", vertelde de Wal- chenaar, die zestig kilo weegt. „Ik heb wel veel in de sportschool ge zeten om dat met kracht te kun nen compenseren, maar op de NK's redde ik het eigenlijk steeds net niet. Voor de Flash ben ik mis schien ook nog iets te licht, maar nu gaat het wel goed." Op het Nederlands kampioen schap van dit jaar, dat op Hemel vaartsdag begon, zeilde Van Zalin ge, die altijd al als talent te boek Igor van Zalinge wordt in Workum Nederlands kampioen in de Flash-klasse. De twintig jarige Vlissinger gaat op de slot dag goed om met de druk. plaats. In de eerste manche begon de Suzuki-rijder op de zesde plaats. De hele manche was het stuivertje wisselen om de zesde en zevende plaats. In de tweede manche ging het be ter, maar het resultaat was hetzelf de: opnieuw werd de 21-jarige Walchenaar zesde. Hij kwam bij de start als vijfde weg, verdrong de Belg Vandommele van de vier de plaats en lange tijd had hij ook stond, zijn beste races tot nu toe. Hij kon goed overweg met zowel harde als zachte wind en verdedig de op de slotdag zijn eerste plaats door koel te blijven. „Vooraf waren er zo'n vijf a zes fa vorieten. Daar hoorde ik ook bij", vertelde hij. „Ik denk dat ik uitein delijk de beste wedstrijden heb ge varen. En vandaag kon ik boven dien goed omgaan met de druk en de stress." De Walchenaar richt zich nu op het Europees kampioenschap. Dat is in augustus in Wales. Van Zalin ge maakt bij die titelstrijd kans op een plek in de top vijf „Dat zal niet makkelijk worden, maar je moet wel een doel heb ben." uitzicht op die vierde plaats. In de laatste ronden moest hij echter buigen voor het geweld dat de Bulgaren Tonchev en Georgiev ontwikkelden. Marcel van Drunen werd in Lely stad de dagwinnaar. In de stand van het ONK voert deze coureur ook het klassement. Hij heeft al 142 punten gepakt. De Nooijer staat met 81 punten op de zesde plaats. Meeuwsen tweemaal tweede in Arkel ARKEL - Motorcoureur Adriaan Meeuwsen uit Kruiningen is zater dag twee keer tweede geworden in de 50cc-wegrace op het circuit in Arkel. In de eerste manche was de Zeeuw dicht bij de overwinning, maar kreeg hij geen mogelijkhe den zijn voorganger te passeren. In de tweede manche kwam Meeuwsen bijna ten val door een aanrijding. Na een nieuwe start reed hij opnieuw wiel aan wiel met zijn concurrent en werd hij wederom tweede. Blaricummer boekt zijn beste resultaat ooit in PGA in Wentworth. VIRGINIA WATER - Golfer Ro- bert-Jan Derksen heeft zijn beste resultaat ooit behaald in het PGA Championship in het Engelse Wentworth. De 35-jarige Neder landse prof eindigde gisteren na de vierde ronde als 21e in het hoogst genoteerde toernooi van de Europese Tour. Met een slotak koord van 71 slagen kwam de Blari cummer uit op een totaal van 285 slagen, drie onder par. De winst in het prestigieuze evene ment nabij Londen ging naar Paul Casey. De Engelsman verdiende met zijn zege een slordige 700.000 euro. Hij stelde zijn tiende zege op de Europese Tour pas veilig op de Vitesse spart met Reirrterswaals elftal MIDDELBURG - Voetbalclub Vitesse speelt op woensdagavond 8 juli een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Reimerswaals elftal. Het duel wordt gespeeld in Kruinin gen. De Arnhemse eredivisionist verblijft van 6 tot en met 11 juli in Renesse voor een trainingskamp. De club speelt in die periode twee oefenduels. De eerste is de wed strijd in Kruiningen. Op zaterdag sluit de club het trainingskamp af met een wedstrijd tegen NAC Bre da, op het veld van Goes. achttiende en laatste hole met een birdie. Op de scorekaart van Casey stond een totaal van 271 slagen, 17 onder par. Dat was precies één slag minder dan zijn landgenoot Ross Fisher, die een inhaalrace van 64 slagen bijna de ultieme bekro ning gaf De Deen Soren Kjeldsen eindigde als derde in 275 slagen. Derksen keek met gemengde ge voelens terug op het toernooi. „Het is eigenlijk ongelooflijk dat ik met zulk slecht spel hier tot mijn beste resultaat ooit kom." Hij schreef die meevaller toe aan zijn effectieve spel op de greens. Over zijn lange spel was hij minder te spreken. „Als dat ook goed gaat, kan ik meespelen om de overwin ning. Dan eindig ik hier absoluut in de top tien. Maar dan moet ik niet zo vaak in de bunker slaan als ik nu heb gedaan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85