Vereecken heeft pech op Noord-Beveland scheuren door Sluiskil Luctor el Emergo maakt verwachting waar Veteranen tonen weinig animo voor ZK tennis Maandag 25 mei 2009 41 Middelburgers behalen clubtitel tijdens zomerkampioenschap. door Jeroen Dellebeke sas van cent - Luctor et Emergo pakte dit weekeinde zoals ver wacht de Zeeuwse clubtitel en start samen met De Stormvogel, De Schelde en Scheldestroom vol gend seizoen in de Zeeuwse hoofd klasse zwemmen. De derde en vierde sessie van de Zeeuwse zo- merkampioenschappen werden onder de stralende zon afgewerkt in het 50 meterbad van Sas van Gent. De goede weersomstandig heden hadden een positief effect op de sportprestaties. Bij de Middelburgers waren de mannen dit weekeinde voltallig en dat zorgde voor winst op beide es tafettes met groot machtsvertoon. Ook de titels van Toby Aarnoutse op de 50 en 200 meter vrije slag waren niet verrassend. Beste man van het toernooi blijft Kevin Hondsmerk. De estafettes niet meegerekend, kwam de zwemmer van De Schelde thuis met acht gouden plakken. Dit weekeinde schreef hij de titels op de 200 meter wisselslag, de 100 meter vrije slag en de too meter rugslag erbij. Ook de jongere Bas van Houwelingen beleefde met vier titels een goed toernooi. Hij won de afstanden in zijn leeftijds groep met goede tijden. Bij de vrouwen was een drietal personen goed in vorm. Judith Stap behaalde tot nu toe vijf indivi duele gouden medailles, gevolgd door Stephanie Rombout met vier stuks en Manon Minneboo met drie. Verrassend dit toernooi wa ren de vrouwen van De Honte. Achter de teams van De Stormvo gel en Luctor et Emergo bleven zij vier maal de concurrentie voor re sulterend in de derde plek op de estafetteonderdelen. De Zeeuwse records bleven niet uit. Bas van Houwelingen (17) zwom er twee, op de 100 (55.53) en 200 meter vrije slag (2.03,55). Josje van Houwelingen (19) pakte records op de 100 meter rugslag (1.09,25) en op de 200 meter wis selslag (2.30,80). Toby Aarnoutse scherpte de tijd op de 50 meter vrije slag aan tot 24.22 en Bob Dal- meijer deed dat bij de vijftienjari gen: 26,20. Records op de 100 me ter vlinder werden gevestigd door Judith Stap en Björn Scherbeijn. De jongens van Luctor et Emergo pakten een record op de 4X 200 meter vrije slag tot 19 jaar (8.38,32) en op de 5x 50 meter tot 17 jaar in 2.21,34. De Stormvogel-vrouwen zwommen op dezelfde afstanden Zeeuwse records in respectievelijk 9.20,28 en 2.24,36. De kampioenschappen gaan mor gen verder met de lange afstanden voor mannen en vrouwen. [35 Kevin Hondsmerk presteert tot nu toe het beste tijdens de Zeeuwse zomerkampioenschap- pen. Hij heeft al acht individuele titels te pakken. Vijfde plaats voor Birgit Lavrijssen sint antonius-zoersel - De Kapel- Se wielrenster Birgit Lavrijssen is zaterdag als vijfde geëindigd in een wedstrijd over 58 kilometer in Sint Antonius-Zoersel. In navolging van de latere winnares Anisha Vekemans spurtte Lavrijssen acht kilometer voor het eind weg bij het peloton. TWee kilometer voor de meet werd ze echter ingehaald. Desondanks had ze nog genoeg energie over om aan te klampen. Medailles voor Van den Berg en Van Gastel cemert - Meike van Gastel (Zierik- zee) is tweede geworden tijdens de open Brabantse meerkamp- kampioenschappen. De 14-jarige aüete van Delta Sport behaalde op de zevenkamp in totaal 3689 pun ten. De 13-jarige Tom van den Berg (Middelburg) debuteerde uitste kend met 4448 punten op de acht- kamp, goed voor de derde plaats. Renner schiet in de eindsprint uit de pedaal en wordt tweede. door Wim de Vos wissenkerke - Balen, foeteren. Het was begrijpelijk dat Eric Ver- eecken teleurgesteld was na afloop van de dertiende editie van de Ronde van Noord-Beveland voor vrije renners. Het veranderde ech ter niets aan de situatie. Vereecken leek in de spurt zijn drie mede vluchters te verslaan maar in de slotmeters schoof zijn voet uit zijn pedaal. Einde spurt, weg overwin ning. Er restte niets meer dan de tweede plaats voor de Hulstenaar. Martin Vrij uit Hellevoetsluis profi teerde van de malheur van Ver eecken en werd eerste. Vandaag is Eric Vereecken een van de organisatoren van de jaarlijkse kermiskoers in zijn woonplaats Hulst. Het weerhield hem er niet van om zaterdag van start te gaan Joannathan Duinkerke kampioen tijdrijden roosendaal - Joannathan Duin kerke uit Goes heeft het Neder lands kampioenschap tijdrijden voor ID-renners gewonnen. De renner was 22 seconden sneller dan nummer twee Geert Jan Ha mers. Tonny Hoogstrate uit Ter- neuzen werd derde op 39 secon den van Duinkerke. Bij de vrouwen werd Maart je van Schijndel uit Hulst tweede, achter Vivian Geense uit Hilversum. George van Koeveringe negende in Meigem meigem - De vijf nieuwelingen van wielervereniging Theo Middel kamp zijn zaterdag niet op het po dium geëindigd in de wedstrijd in het Belgische Meigem. George van Koeveringe (Kapelle) was met de negende plaats beter dan de ande re Middelkamprenners Boaz Bal (Zierikzee), Kees van Damme (Yer- seke), Thijs de Lange (Kattendijke) en Bart Vermue (Oudelande). in de Ronde van Noord-Beveland, een wedstrijd die de Zeeuws-Vla ming al eens op zijn naam schreef Dat was in 2003 en ondanks dat ook bij hem de jaartjes gaan tellen, hoopte Vereecken nog een keer te kunnen vlammen. „Ik voelde me goed. Daar lag het niet aan maar die verdomde pech", foeterde Ver eecken na afloop. Vlammen deed Vereecken zater dag, maar niet alleen hij. Op de we gen en dijken van Noord-Beve land werd een schitterend wieier- gevecht geleverd door het peloton van ruim 150 renners. De koers was nog niet halverwege toen de eerste serieuze ontsnappingspo ging totstandkwam. Veertien ren ners trokken op avontuur, onder wie Vereecken, Nathan Traas De Ronde van Noord-Beveland wordt gewonnen door Martin Vrij. Favorieten Tjitte van den Buijs, Jacq Schuit en Wim Arras komen niet in de top drie voor. Schweertman kan niet stunten tegen Richards zurich - Squasher Piedro Schweertman is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken op het Seegarten Vitis Open. De 25-jarige Koudekerkenaar verloor in de kwartfinales van het Zwitserse proftoernooi van de Engelsman Tom Richards, die als eerste ge plaatst is, met 8-11 4-11 5-11. Een stunt van Schweertman, zelf 133e van de wereld, tegen de nummer 34 van de wereld zat er niet in. Terèse van Lare derde in triatlon St Laureins sint laureins - Terese van Lare uit Sluis heeft in het Belgische St Lau reins de derde plaats behaald op de kwart triatlon. Met een tijd van 2 uur 22 minuten en 51 seconden moest ze 18 minuten toegeven op overallwinnares Joke Coysman. Veronique Vasseur (Groede) ver raste met de derde zwemtijd op de 1000 meter maar verspeelde tijd op het fietsen. Ze werd 21e overall. (Krabbendijke), Rico Kruijt (Kapel le), Robbert Vleugel (Wemeldin- ge) en Ko de Meulmeester (Hein- kenszand). Deze groep reed naar een maxima le voorsprong maar omdat andere favorieten als Tjitte van den Buijs, Jacq Schuit en de Belg Wim Arras niet mee waren, gaf het peloton de kopgroep niet langer toestem ming. Toch werden de koplopers pas op vijftien kilometer voor de finish achterhaald. Een grote groep den derde door en de koers leek met een massaspurt te eindigen, met uiteraard het vroegere sprintka non Wim Arras als de uitgespro ken favoriet. Daar wilden Martin Vrij en Hans Weeda onderuit ko men. Eric Vereecken en Bob Pen- nings (Boxtel) slopen met hen mee en de vier kregen de ruimte. Het verloop van de spurt om de overwinningsbloemen is bekend: Vrij won en Vereecken bleef beteu terd achter. Deelnemersveld bestaat hoofdzakelijk uit Zeeuws-Vlamingen. door Sven Bakker BRESKENS - De animo voor de Zeeuwse veteranenkampioen- schappen tennis viel erg tegen. De eerste editie trok weinig deelne mers en degenen die meededen, kwamen vooral uit de regio Zeeuws-Vlaanderen. Op tennisclub De Boskreek in Breskens werd gisteren ondanks het lage deelnemersaantal toch nog een finaledag afgewerkt. In het vrouwenenkelspel 35+ was Ria van der Meijden duidelijk de bes te, getuige de 6-0- en 6-1-overwin- ning tegen Margriet van 't Westein de. Het vrouwendubbel 5 ging naar Ellen Aerssens en Marion van Overloop, die in de eindstrijd won nen van Judith Versluis en Miran da van der Schelling: 4-6 6-1 6-1. Versluis nam revanche in het ge- mengddubbel 5, waarin zij samen met Bert van Sabben de titel pakte door met 6-7 6-3 6-3 van Heieen en Peter Tazelaar te winnen. Het mannenenkel 6 ging naar Har ry Riemens, die drie keer in straight sets won. In de finale van het mannendubbel 6 waren Rudi Martens en Peter Tazelaar de sterk- sten. Stefan Heising schreef het mannenenkel 7 op zijn naam. bleek Mark Eyman de snelste sprinter, Dominic Wyman moest I genoegen nemen met de tweede plaats. De finale in de superspecial werd beslist door twee valse starts van Sander Hamstra, waardoor Dennis Melchers eerste werd. Ke vin Wolbert moest genoegen ne men met de derde plaats. Scootersprinten is pas sinds een jaar of vier geprofessionaliseerd. De SBO (Scooter- en Brommer sprint Organisatie) houdt sinds die rijd zo'n acht wedstrijden per jaar. „Het is natuurlijk mooi als je volle bak weg kunt schieten", zei deelnemer Bas Kuzee. „De beste tactiek is om voorover te leunen bij de start, zodat je niet achter- over schiet. En vooraf even bumen, dan heb je meer grip." Johannes Douma (I) legt het af tegen Martin Kossen tijdens het NK Scoo tersprinten. foto Camile Schelstraete Manon Minneboo, Judith Stap, Savannah Leenheer, Merel van der Ent en Ni- kita Kruis wonnen onder meer de 5x50 meter vrije slag. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83