tweede klasse Chardon jr. steelt de show Souburg heeft goede start in hoofdklasse Maandag 25 mei 2009 39 Fortis en All Ready nog niet zeker van langer verblijf in eerste klasse. door JaapJan Ritsema GOES - Geheel in traditie was de kampioenswedstrijd er eentje van een "niveau om snel te vergeten. Het zal Ondo een zorg zijn, de overwinning op Oranje Zwart be zorgde de ploeg uit Sint Laurens de titel en promotie naar de twee deklasse. Eersteklasser TOP ver zaakte niet en ging in Moordrecht met de punten aan de haal. Gevolg is een ongemeen spannende slot- ronde op 6 juni. Fortis, IJsselvogels en All Ready kunnen nog degrade ren. Mogelijk eindigen de ploegen gedrieën op de voorlaatste plaats. In dat geval zal eerst een driekamp de degradatiekandidaat bepalen, die vervolgens degradatie moet zien af te wenden in een duel met de nummer voorlaatst uit de ande re eersteklasse. IJsselvogels-TOP 11-13: Het ver wachte hete middagje zat vooral in de temperatuur. Na een goed tussenstuk waarin degradatiekandi daat IJsselvogels op een 9-7-voor- sprong kwam, poetste TOP dat zonder tot het uiterste te hoeven gaan weg naar 9-11 halverwege te tweede helft. Coach Edwin Cop- poolse verwonderde zich over de snelle overgave van de thuisploeg: „Alleen Peter van Belzen excelleer de bij ons, voor de rest kwamen de punten eenvoudig aanwaaien." Scores TOP: Jeanine Marijs 4, Peter van Belzen 3, Corné Bezemer en Nelle- ke van Belzen beiden 2, Leon van Bel zen en Jantine Meulmeester beiden 1. All Ready-Fortis 8-7: All Ready streed; voor elke meter en plukte daar in de slotfase de vruchten van, toen invaller Esther Snoek met een prachtige afstandsworp de winnende treffer scoorde. Direc te degradatie werd" daarmee voor komen. Fortis-coach Aarnout Crucq miste het vertrouwen bij zijn ploeg: ,Te veel mensen had den het vandaag niet in de vin gers. We hebben veel te weinig ge scoord voor ons doen." Scores All Ready: Henk de Graaf 3, Marcel Joziasse, Remy Quist, Yvonne Jo- ziasse, Jan-Willem van Nieuwenhuijze err Esther Snoek 1. Scores Fortis: Jessi ca de Boer 2, Remco Crucq, Patrick Koppejan, Chantal Caljauw, Chalana Ja- nisse en Chaïm Koole 1 Ondo-Oranje Zwart 13-8: Een weinig creatief Ondo en een on machtig Oranje Zwart trakteerden de vele toeschouwers bepaald niet op een aantrekkelijke kampioens wedstrijd. Pas na twintig minuten kon de 1-0 worden opgetekend. Leek de ban bij rust (5-2) gebro ken, zenuwen in de Middelburgse benen hielden Oranje Zwart in de wedstrijd. Pas in de laatste tien mi nuten stelde Ondo orde op zaken. Scores Ondo: Martijn Walraven 6, Joris Hoogwerf en Wim Allaart beiden 2, Ha- gar Hoogwerf, Renee Groenleer en San- ne'Platzbeecker allen 1 Olympia-Seolto 13-10: Met de ti tel op zak gaf Olympia niet vol gas. Ondanks een overdaad aan kansen kon Seolto niet profiteren. „Daarvoor was ons rendement te laag en was Olympia te slim", over zag coach Richard Ollefers. Scores Seolto: Dennis Goedegebuur 4, Anniek Reijnierse 3, Daisy Verkerk 2, Mariëlle Francke 1. NIO-Stormvogels 12-12: Welis waar kreeg Stormvogels pas tien se conden voor tijd de gelijkmaker te verhapstukken, op basis van zeven tig minuten om des keizersbaard hadden beide partijen vrede met de puntendeling. Met puike inval beurten voor Arno Sanderse en Marit Kleinepier kijkt scheidend coach Bert Mol uit naar 6 juni, wanneer een zege op Olympia een fraai slotakkoord zou zijn. Scores Stormvogels: Kristian Gabriël- se 3, Arjen Schoe, Frank Peene en Lin da de Witte allen 2, Loura Kleinepier, Arja Groenleer, Arno Sanderse allen 1. ADO-Togo 7-6: Een ondermaats Togo en een kwetsbaar ADO be vochten dure doelpunten in 's-Gra- vendeel. In de laatste twee minu ten gaven de Goesenaren een 5-6-voorsprong uit handen. Ze meerden met een domper huis waarts. Winst op KVK in de slot- ronde is vereist om degradatieperi kelen op zeker te ontlopen. Scores Togo: André Gopssens en Mar ten Postema beiden 2, Wendy Uitter- hoeve en Mijke Tahapary beiden 1. Deelnemers en publiek zorgen voor nieuwe records in Oosterland. door Lucien Roelandt oosterland - De vierde editie van de nationale benefiet-menma- rathon van de Fok- en Menver- ening Schouwen en Duiveland in Oosterland groeide zaterdag uit tot een groot succes. Ruim tachtig aan spanningen en vijfduizend toe schouwers zorgden voor nieuwe re cords. De nationale kampioen Bram Chardon zorgde als winnaar bij het vierspan paarden en pony's voor de kers op de taart. Wedstrijdsecretaris Cees loppe: „Dit heeft onze stoutste verwach tingen overtroffen. Onze wedstrijd staat bij de menners duidelijk op de kaart. Ze kwamen werkelijk uit alle windstreken van België en Ne derland. Maar niet alleen het men nen trok meer deelnemers, ook de springwedstrijd. We zien het eer ste lustrum in 2010 dan ook met vertrouwen tegemoet." Bram Chardon is hard op weg om in de voetsporen van zijn wereld beroemde vader IJsbrand te tre den. Het talent uit Den Hoorn toonde zich met zijn vierspan Welshjes voor de strijdwagen op permachtig. Met zijn totaaltijd van 339 secon den bleef hij Kenny Kanora uit het Belgische Tielen bijna honderd tel len voor. Ook de extra" prijs voor de snelste tijd in hindernis twee - een technisch moeilijk doolhof - en de spectaculaire waterbak werd een prooi voor Chardon-junior. Bij het enkelspan trekpaarden eis ten de Zeeuwen de hoofdrol op. Henk de Kam uit Oostkapelle stuurde zijn Zeeuwse koudbloed Bram Chardon steelt de show bij de benefiet-menmarathon in Oos terland. De nationale kampioen is de grote man bij de vierspan nen. in de ongekend snelle tijd van 356 seconden naar het oranje erelint. Hij was 26 seconden sneller dan Chris Provoost uit Meliskerke. In de klasse L springen toonde Joyce de Koeyer zich met de ruin Living Vulcano in de barrage verrassend de beste van de twaalf combina ties. De amazone uit Yerseke bleef met de Living Legend-zoon favoriet El len Briquet uit Zaamslag met Rocket Power ruim drie tellen voor. Streekfavoriet Sander Verse- put uit Zonnemaire sprong met Unique Dancer naar de derde stek. In een spannende barrage toonde Albert Vermue zich met VS Calyp so de beste in de klasse M. De rui ter uit Heinkenszand stuurde de Parco-zoon 48.38 seconden fout loos rond. Vermue verwees Anniek van der Linde uit 's-Heer Arendskerke met Quintina Z naar de tweede stek. Zij was anderhalve seconde langza mer. Van Housselt neemt ploeg op sleeptouw tegen de Schelde. door Sven Bakker oost-souburc - In de hoofdklasse van de districtscompetitie tennis voor mannen werd pas vorige week de laatste bal geslagen, maar afgelopen weekeinde werd die competitie naadloos vervolgd met de eerste speeldag in de hoofdklas se gemengd. Het team van Souburg werd vorig jaar kampioen in de gemengde hoofdklasse en is ook dit jaar weer de topfavoriet. Zaterdag wonnen de Souburgers hun eerste wedstrijd thuis van De Schelde uit Vlissingen. De wed strijd eindigde in 4-2. Rogier van Housselt was de drij vende kracht achter de zege van de Souburgers, want hij sleepte drie van de vier punten binnen. Uitgerekend tegen De Schelde, de ploeg waarmee hij in de hoofdklas se voor mannen als derde eindig de. Namens Souburg won Van Hous selt het dubbelspel samen met Lea- nder Bendele. In de eerste ge- mengddubbelpartij was Van Hous selt samen met Nancy Baecke met 6-3 7-6 te sterk voor Marjon Snoek en Sven Bakker. In de tweede partij versloegen Van Housselt en Annegret Scheers met 6-1 7-6 Elizabeth de Raaff en die zelfde Bakker. Het vierde punt werd gepakt door het duo Bianca Zwanenburg en Kimberly Houdt in het dubbel spel. De twee punten peurde De Schel de uit twee dubbelspelen. Ze kwa men op naam van Marcel Baljeu/Elizabeth de Raaff en Baljeu/Mireille Bergs. De Belg Wim de Wandel baant zich in Oosterland een weg door de waterbak. foto Ronald den Dekker Rogier van Housselt had een aandeel in drie van de vier punten van Souburg. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81