Ondo met pap in benen naar Tjoba voltrekt vonnis over Swift Motorcrosswedstrijden op circuit van Wemeldinge doen veel stof opwaaien Drie keer is scheepsrecht voor tennissers van De Schelde 3 8 Maandag 25 mei 2009 door JaapJan Ritsema COÈS - De korfballers van Swift moeten na de degradatie in de zaal ook op het veld terug naar de tweede klasse. De nederlaag van de Middelburgers bij Tjoba (14-12) én de zege van concurrent All Rea dy op portis waren daar zaterdag de oorzaak van. In de eerste 20 minuten zette de thuisploeg de (onzuivere) toon. Met een hoge dosis individuele fouten gaf Tjoba Swift het idee dat er iets te halen viel. De Middelbur gers maakten gretig gebruik door hun snelheid optimaal te benut ten. Het was dat de afronding te wensen overliet, anders was Swift op voorsprong gekomen. Nu hield Tjoba telkens een puntje afstand. Toch ging het allesbehalve naar te vredenheid van Tjoba-coach Chris van Put. „De vorm van de dag was er absoluut niet", constateerde de Vlaming, die de vinger nog maar eens de gevoelige plek legde: „On voldoende scorend vermogen is al een paar weken het euvel." „Dat is bij ons het verhaal van het hele seizoen", vond de vertrekken de Swift-trainer Gillissen. „Ook nu weer was het veldspel best okay, maar het is weer net niet. Het doel om een stabiele eersteklasser te worden is niet gehaald. Geen leu ke manier om afscheid te nemen uiteraard." Een minder optreden ten spijt slaagt Tjoba er deze com petitie met speels gemak in als hoogste Zeeuwse ploeg te eindi gen in de eerste klasse. Aan Den nis Plantinga de uitdaging om met Swift volgend seizoen de tweede klasse weer te ontstijgen. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 4, Marcel de Dreu 3, Esther van Boven 2, Gerben van Boven, Niels Westmaas, Dennis Broerse, Melissa de Jonge en Jo- hanneke Vleugel allen 1. Scores Swift: Richard Geldof 4, Jacco van den Bosse 3, Roel Klootwijk 2, Ivo de Hond, Ma thijs Pagé en Eefje van den Berg allen 1. Sommige coureurs haken af omdat terrein te droog is. door Herman Heuvink wemeldinge - De clubwedstrijd van de Motorclub De Sproeier in Wemeldinge deed zaterdag aardig wat stof opwaaien. Over één ding was iedereen het eens: het was erg stoffig. Sommige deelnemers vonden het te erg, an deren vonden dat het wel meeviel. De organisatie liet de wedstrijd doorgaan maar ook dat ging niet vlekkeloos. In de clubklasse werd met de rode vlag gezwaaid toen Roxanne van Hoorn uit Roosendaal door een collega werd aangetikt en ten val kwam. Met onbekend letsel werd zij per ambulance overgebracht naar het Oosterschelde-ziekenhuis in Goes overgebracht. Overigens had dit ongeluk niets met stof te maken. De animo voor de wedstrijden was bij de senioren niet bijster groot. De in het Belgische Kalken woonachtige en uit Zuiddorpe af komstige Peter Rottier was het sterkst. Op zijn Suzuki bleef hij in de eerste manche steken op een derde plaats maar in de tweede manche was hij het snelst. Hij kreeg de winst in de schoot gewor pen omdat Erik van der Wekken het de tweede manche voor ge zien hield nadat hij de eerste man che winnend had afgesloten. Hij vond het wel wat te stoffig maar had een andere reden: „Door het ongeluk loopt de wedstrijd uit 1^ Peter Rottier wint de motorcross in Wemeldinge. Op het stoffige circuit profiteert hij van het afha ken van Erik van der Wekken, die de tweede manche mist. en ik heb vanavond een barbe cue." Het circuit in Wemeldinge is uit stekend geschikt voor de jeugd. Die was dan ook in ruime mate aanwezig. Bij de Sscc's was Björn Oreel de sterkste Zeeuw. De 13-jari- ge Honda-coureur bleef Ralph Kerkhove voor. Zij konden echter niet verhinderen dat de overwin- ng naar Mike Beekers uit Et- ten-Leur ging. De 65cc-klasse werd gewonnen door Pim van Strien. Rik van Bel- zen uit Westkapelle was de beste Zeeuw. Veel spanning was er bij de allerkleinsten, de mini's. Vooral de tweede manche was er één om in te lijsten. De dagoverwinning was voor Jayden Hoek met een eer ste en een derde plaats in de man ches. Joris Lampio was in de twee de manche de sterkste. Hij bleef daarin nipt Mike Meedendorp en Hoek voor. vlissingen - Na drie jaar achter el kaar tweede te zijn geëindigd in de landelijke gemengde vijfde klasse, is het de tennissers van De Schel de dan eindelijk gelukt om kam pioen te worden. De champagne vloeide rijkelijk na dat de Vlissingers gisteren thuis met 5-3 van Zierikzee wonnen. De basis voor het kampioenschap werd vorige week gelegd, door de 6-2-zege op Oost-Souburg. Halver- weg stond De Schelde met 1-3 ach ter en konden er nog drie teams kampioen worden: De Schelde zelf Zierikzee (bij 1-7- of 0-8-winst) en Souburg. De Schel de verloor drie van de vier enkel spelen nipt en bracht zichzelf daar door in problemen. Stephanie van de Eijk was niet opgewassen tegen Tinta Hendriks (4-6 5-7), Sven Bak ker verloor van Thomas le Clercq (6-4 4-6 2-6) en Danny Verschoo- re verloor van Pieter Boot (2-6 6-4 3-6). Eva Hartog won als enige haar enkelspel met 6-4 6-2 van El- lis Payet. De beslissende punten werden binnengehaald in de dub belspelen. Van de Eijk/Hartog won met 6-2 6-4 van Hendriks/ Payet en Verschoore/Kokelaar ver sloeg Le Clercq/Godrie. Ook de ge- mengddubbelspelen gingen beide naar De Schelde. Volgend seizoen mag De Schelde zich proberen te handhaven in de vierde klasse. Daarin komt ook MLTC 1 terecht, want gisteren werd in Dordrecht met 5-3 verlo ren van Dash'35. Daardoor werd degradatie een feit. De tennissers van het eerste team van Souburg eindigden keurig bovenin de vier de klasse. Even werd gedacht aan het kampioenschap, maar daar voor liet het team iets te veel pun ten liggen. Gisteren werd er thuis tegen Roosendaal 2 met 5-3 gewon nen. De vrouwen van De Schelde sloten hun seizoen af met een 6-o-overwinning bij Leeuwen- bergh. Daardoor eindigde het team als derde in de hoofdklasse. De korfballers van Ondo vieren feest en zijn het matige optreden vergeten. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 80