uw in zicht van haven W&lMËÊÊÊ$^Êimm ÜftÉÜ Voetballers in hongerstaking Bijzondere zege Michel Kreder Rudrmflsrai— Kubica racet in inferieure auto Slechte generale voor Rafael Nadal Maandag 25 mei 2009 j 3 7 iten Jaap 'g- Esser, Marinus Baas, Daan Esser, de geschorste Arjan van der Smissen, foto Visumar/Het fotoburo Marinus Baas topscorer De finale was de tiende beker wedstrijd van Kloetinge dit sei zoen. De voorgaande negen won de club allemaal. Poulefase: SKNWK (8-1), HW'24 (4-0), Oostkapelle (0-2); tweede ronde: Dauwen- daele (0-5); derde ronde: Serooskerke (1-4); vierde ron de: Hoeven (0-3); vijfde ron de: Hoek 2 (1-0); kwartfinale: Vlissingen (4-2); halve finale: Zaamslag (1-3). Met tien doelpunten werd Ma rinus Baas de topschutter van Kloetinge in de beker. Etiënne Mallie en Mervin Niemants- verdriet maakten er zes. - Kloetinge is de derde Zeeuwse club die een finale in de dis trictsbeker verliest. Breskens (in 1983) en Hoek (vijf keer tussen 1995 en 2003) gingen de club voor. Daartegenover staan vijf Zeeuwse bekerzeges: Hoek (1985), Vlissingen (1986 en 1988), Serooskerke (1987, 3-0-zege bij Gemert) en Ter- neuzen (2001). Kloetinge-LRC Leerdam 0-1 (0-0). 61. Willem Looijen 0-1. Scheidsrechter: A.J. Hessel- mans (Esbeek). Gele kaart: Jaap Esser en Laurens de Maat (Kloetinge), Mohamed Ham- mouti en Rico van Dijk (LRC Leerdam). Aantal toeschou wers: 700. gevonden over te stappen. Met na me aanvallend is dat echter wense lijk. Met Etiënne Mallie, Marinus Baas, Mervin Niemantsverdriet en haarlemmerolie Daan Esser is de voorhoede niet kwalitatief maar wel kwantitatief mager bezet. Het ontbreken van de geschorste Nie mantsverdriet deed Kloetinge de afgelopen twee duels bijvoorbeeld onevenredig veel pijn. In de bekerfinale kreeg Kloetinge al vroeg met personeel leed te kam pen. Na vijftig tellen liet Erwin van der Woerdt zich al in het gras zakken. Zijn hamstring speelde acuut op. „Ik ben bang dat er een scheurtje in zit", zei hij na afloop. Omdat Arjan van der Smissen ge schorst was, moest invaller Lau rens de Maat het defensieve hart vormen met Jaap Esser. Zijn on wennigheid was verklaarbaar. Hij speelde dit seizoen met name als rechtsback mee. Kloetinge dicteerde niettemin het eerste kwart van de finale. Het le verde één grote kans op: na vier minuten brak Niels Kole door. Hij stuitte op de keeper, waarna Mal lie de rebound naast schoot. Ver volgens nam LRC de regie over. Het kreeg kleine kansen, maar de finale moest nog ontbranden. Dat gebeurde na rust. LRC wijzig de de strategie: Kloetinge mocht de bal hebben, LRC loerde op de counter. Na een uur finalevoetbal leverde dat het enige doelpunt op. De Maat, Esser en Rentmeester waren alledrie een stap te laat om een LRC-counter te breken, waar door topscorer Willem Looijen al leen op Jaco van der Schee kon af gaan. Looijen deed zijn reputatie eer aan: o-t. Toen laaide het bekervuur op. Een minuut na de goal kreeg de verder onzichtbare Baas zijn enige kans. Hij dirigeerde een vrije trap van Mallie in de verre hoek, maar met een snoekduik verijdelde LRC-goa- lie Mirco Bovo de zeker lijkende ge lijkmaker. Drie minuten later scoorde Daan Esser uit de draai door de benen van Bovo, maar de assistent-scheidsrechter constateer de buitenspel. Kloetinge moest komen en deed dat ook; met een waar kansenfesti val in blessuretijd als (anti)climax. In die extra tijd werd een doorkop bal van Niels Kole van de lijn ge kopt, een schot van Mallie gepakt, een doorbraak van Daan Esser ge smoord en een open kans van die zelfde Esser met de voet gekeerd door Bovo. Een achterstand had opnieuw een nederlaag ingeleid. Nico Vuurens had het geluk dat de Omloop van Tholen niet één, maar twee rondemissen heeft. foto Iman Fase Onder Co Adriaanse en Louis van Gaal hebben de jonge spe lers bij AZ de afgelopen jaren heel veel geleerd. Nu komen we op een leeftijd dat je zegt: elke dag leren hoeft niet meer zo, we willen toch vooral oogsten." AZ-aanvoerder Stijn Schaars is blij met de nieuwe trainer van zijn club: Ronald Koeman. In AD. „Het Franse publiek kan chauvinistisch en vervelend zijn. En Frankrijk heeft met Tsonga en Monfils twee tennissers die in zulke omstandigheden boven zichzelf kunnen uitstijgen." Oud-tennisser John van Lottum over de kanshebbers op Roland Garros. In AD. „ik weet het niet met Armstrong. Aan de ene kant vind ik dat hij het zo slecht nog niet doet, aan de andere kant hou ik mijn twij fels. Iets zegt mij dat hij de Tour de France dit jaar helemaal niet gaat rijden." Voormalig wielrenner Henk Lubberding over de presta ties van Lance Armstrong in de Giro d'Italia. In AD. „Als je Dirk Kuijt op de bank hebt gehad, doen je vingers pijn. Niet hij heeft pijn, de masseur kreunt. Die jongen heeft zo'n gewel dige spiermassa, dat wil je niet weten." Feyenoord-verzorger Gerard Meijer over Liverpool-aanval- ler Dirk Kuijt. In Elsevier. „Op De Toekomst staat nog steeds een vleugel. Niemand kan pia nospelen, maar ja, die vleugel staat er omdat ze met vleugelspitsen moeten spelen." Red Bull Salzburg-oefenmeester Co Adriaanse over Ajax. In Sportweek. De spelers van de Portuge se derdedivisieclub Uniao Desportiva de Rio Maior zijn in hongerstaking gegaan omdat ze al een half jaar geen geld hebben gehad. Het team besloot vrijdag tot deze actie over te gaan. De voetballers begonnen hun staking op het trainingscom plex van de club, waar ze de nacht in tenten doorbrach ten. Ze hebben de Portugese voetbalbond en de regering gevraagd om te bemiddelen in de zaak. De club heeft 40.000 euro nodig om de spe lers te betalen. Wielrenner Michel Kre der heeft zaterdag op een bijzonder manier de vier de etappe van het Circuit de Lorraine gewonnen. De ren ner van het Rabo Continen tal Team sprintte in eerste in stantie naar de tweede plaats, maar schoof na de diskwalifi catie van de Fransman Feillu door naar de hoogste plek op het podium. Feillu sneed in de laatste meters een stuk van het parkoers af. Hij reed rechts van de afzetting, waar links werd verlangd. Honderd meter voor de streep kwam hij met voorsprong terug op de gewenste route. De Poolse formule ï-cou- reur Robert Kubica kon na de kwalificatie voor de Grote Prijs van Monaco zijn frustraties even niet de baas blijven. De nummer drie van het afge lopen WK kwam zaterdag niet verder dan de achttiende tijd. Kubica moet naar eigen zeggen de baan op met een in ferieure auto. „We moeten ons maar eens realiseren dat we gewoon slecht zijn", bries te de 24-jarige coureur. Kubica wacht dit jaar nog op zijn eerste punt in de WK-ra ce. Rafael Nadal heeft zaterdag verrassend een demon stratiewedstrijd op het center- court van Roland Garros ver loren. De Spaanse nummer een van de tenniswereld en de Argentijn Brian Dabul speelden een set tegen elkaar. Dabul, 109e op de ranglijst, won deze met 7-5. Nadal kan Roland Garros dit jaar voor de vijfde keer op rij winnen. Hij verloor nog nooit een officiële wedstrijd in Parijs. Nadal speelt in de eerste offi ciële ronde van Roland Gar ros tegen de Braziliaanse qua lifier Marcos Daniel. 55 De Kroaat Ivo Karlovic heeft gisteren in de eerste ronde van de Open Franse tenniskampioenschappen een recordaan tal aces geslagen. Karlovic kwam op Roland Garros tegen de Australiër Lleyton Hewitt tot een totaal van 55 rechtstreekse opslagpunten. Karlovic was al recordhouder, samen met de Zweed Joachim Johansson, met 51 aces. Johansson bereikte die mijlpaal in een partij tegen Andre Agassi in 2005 bij de Australian Open, Kar lovic'evenaarde in hetzelfde jaar op Wimbledon tegen de Itali aan Daniele Bracciali dat record. Opmerkelijk genoeg verloren beide servicekanonnen hun par tij en ging Karlovic gisteren na een 2-o-voorsprong alsnog on deruit: 7-6 7-6 6-7 4-6 3-6.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79