I? Jong Ambon kan bij Clinge krachten sparen voor finale nacompetitie Dressuur van hoog niveau in Nieuwland Domburg sluit tijdperk af met een nederlaag Twee treffers binnen één minuut doen HVV'24 de das om in promotiestrijd AZW blijft koel vanaf de strafschopstip Wielrennen, voetbal, hardlopen, Senior Games... Lees de sporftyeblogs op www.pzc.nl/blogs W Maandag 25 mei 2009 [35 Jong Ambon-speler Tim van der Vlies wordt in het strafschopgebied on deruit gehaald, maar krijgt een vrijetrap tegen. foto Camile Schelstraete Middelburgers hebben opnieuw geen moeite met Zeeuws-Vlamingen. door Jurgen Naeye clinge - long Ambon kan zich zo als verwacht opmaken voor de fi nale van de nacompetitie, met een plaats in de derde klasse van het zondagvoetbal als inzet. Na de 4-0 van vorige week tegen Clinge werd het nu 4-1 voor de Middel burgse ploeg. Tim van der Vlies was de gevierde man. Hij scoorde drie keer. long Ambon speelt op tweede pinksterdag tegen MOC'17. Na de forse nederlaag (0-4) in de heenwedstrijd en in de weten schap dat zes vaste waarden door blessures afwezig waren, stond Clinge gistermiddag voor een kans loze missie. Diegene die nog wel een cent gaf voor de kansen van de thuisploeg kon na twaalf minu ten zijn portemonnee weer opber gen. Het stond toen namelijk al 0-2 door twee goals van Van der Vlies. Aanvaller Thomas Leegwater gaf toe dat zijn ploeg voor een onmo gelijke opgave stond. „Voor een vereniging als Clinge is het wegval len van zes spelers niet op te van gen. De vervangers hebben hun best gedaan maar meer dan tegen houden en hopen dat de schade beperkt bleef, zat er vandaag niet in", aldus Leegwater. Na de vroege voorsprong freew heelden de bezoekers naar een rui me overwinning. Het frivole aan- valspel werd geen strobreed in de weg gelegd. De trukendoos mocht volledig open. Clinge wist dat het kansloos was en had geen zin om zich druk te maken en met een boel gele kaarten van het veld te stappen. In een tempo dat niet zou mis staan op een zwoele zomeravond tilden Zico Tomasoa en Tim van der Vlies de stand naar 0-4. De voorsprong had nog hoger kun nen uitvallen, maar Van der Vlies, Eldridge Pentury en Delano de Keuning raakten het aluminium of vonden doelman Kenny Meers man op hun weg. Hij mocht in de tweede helft keepen als dank voor zijn loyaliteit het voorbij seizoen. In de slotminuten bepaalde Peter Drumont met een pegel in de krui sing de eindstand op 1-4. Yerseke en Kruiningen strijden om één plaats in de derde klasse. middelburg - HVV'24 speelt ook komend seizoen in de derde klasse van het zondagvoetbal. De Hul stenaren konden niet profiteren van de gunstige 2-2 in de wedstrijd bij Moerse Boys vorige week. Giste ren gingen de Zeeuws-Vlamingen op eigen veld met 1-2 onderuit. De teleurstelling was enorm bij HW'24. De ploeg zag in een mi nuut tijd een i-o-voorsprong te gen Moerse Boys omgebogen wor den in een 1-2-nederlaag. De thuis ploeg kreeg kansen, maar ging daar niet goed mee om. laimy de Visser miste voor de rust een straf schop. Direct na de rust maakte De Visser zijn fout goed door na een lange rush doeltreffend af te ronden. Kort voor tijd liep Moerse Boys met treffers van Nick Voer man (penalty) en Joris Goosens uit naar 1-2. De ploeg uit Zundert speelt de finale op tweede pink sterdag tegen Vlijmense Boys, dat Roosendaal uitschakelde. Breskens blijft vierdeklasser. De Zeeuws-Vlaamse ploeg redde giste ren het vege lijf dankzij een 0-3-ze- Anneke Phernambuque en Thamar Zweistra wisselen stuivertje. door Lucien Roelandt nieuw- EN sint JOOSLAND - In de dressuurwedstrijd van de PSV Wal cheren werden aansprekende proe ven neergezet. Het niveau lag in manege Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland dicht bijeen. In de klasse Zi en Z2, die in handi cap werd verreden, greep Anneke Phernambuque met de merrie Tos cane de zege met 217 punten. De amazone uit Kwadendamme werd op drie punten gevolgd door het trio Thamar Zweistra met Hexa- ge bij Vivoo. Kwadendamme red de het niet in de strijd om promo tie naar de vierde klasse. De Bevel anders eindigden als tweede in een driekamp. Gisteren verloor de ploeg met 1-0 van WR. Corn Boys promoveerde wel naar de vierde klasse. De Sasse ploeg speel de met 2-2 gelijk tegen Boeimeer, bij de strafschoppen was het 4-4. Omdat Corn Boys tegen de num mer drie uit de poule Hansweertse Boys net iets beter gepresteerd had, promoveert de ploeg. Yerseke had zaterdag een makje 'Ik zie komend seizoen alweer op tegen Cadzand-uit' om de finale van de nacompetitie in de vierde klasse van het zater dagvoetbal te bereiken. De ploeg versloeg Alliance met 4-0. De Bra banders hadden vooraf al te ken nen gegeven niets in promotie te zien. „We willen lekker in de vier de klasse spelen. Ik heb spelers thuisgelaten. Yerseke wil graag om hoog en ik hoop dat ze het red den", zei Alliance-trainer Marcel van Oers eerlijk. gons Wonderella, Pricilla Evertse met Vienna en Arthur Vos met No Mercy. In de herkansing eiste Zweistra de overwinning op. De international uit Schore stuurde de merrie naar 225 punten. Het zil ver was voor Phernambuque, die 222 punten scoorde. In de klasse Mi was Martin de Kroo baas in eigen huis. De me de-eigenaar van het familiebedrijf stuurde in de eerste proef Ushi K met 190 punten naar het oranje erelint. Hij bleef daarmee Anne van Hese met met Urano en de Brabanders Anne van den Burg met Le Bonne Amie en Inneke Ste vens met Ulysse vijf punten voor. In de klasse M2 was Mieke Evertse Wolfaartsdijk degradeerde zater dag naar de vierde klasse. De Bevel anders stonden voor een onmoge lijke opgave. De ploeg, die tot de winterstop zo behoorlijk meedraai de in de derde klasse, moest met zes doelpunten verschil winnen van Kruiningen om in leven te blij ven. Dat bleek helemaal een onmo gelijke opgave na de vroege voor sprong van Kruiningen (0-2 na vijf tien minuten). Kruiningen won uiteindelijk met 4-3 en staat vol gende week tegenover Yerseke in de finale van de nacompetitie. De stationsderby wordt dit jaar daar door drie keer gespeeld. „We heb ben het een paar weken geleden al weggegeven", "analyseerde Wolf- aartsdijk-captain Tom Kloet. „Ik zie komend seizoen alweer op te gen Cadzand-uit. Maar we hebben het zelf gedaan." Een sterke tweede helft bracht Spui zaterdagmiddag een ruime 3-0-overwinning op FSV. Daar door spelen de Zeeuws-Vlamingen over vijf dagen tegen Groot Am- mers voor een plek in de derde klasse. Na 69 minuten brak Thieu van den Enden de ban voor Spui. Een strafschop van Mark Otterloo en een goal van Martin Kalisvaart zorgden voor de 3-0-zege. oppermachtig. De amazone uit Heinkenszand won met Very First Time beide proeven. Vincent Bol met Urban en Hanah Otte met Vi- do (eerste proef) en Marlies Nijs- sen met Primeur (tweede proef) waren de eerste achtervolgers. Janine Commee kon na een lange afwezigheid op een prima rentree terugkijken in de L2-klasse. De amazone uit Kapelle werd met Vreelance met 194 punten tweede in de eerste proef, achter Jessica van Belzen uit Arnemuiden met Zodeste. Commee won de tweede proef. In de klasse Li was Maaike Hamelink te sterk. De amazone van Scheldestad (Vlissingen) won met Arrevederci beide proeven. Domburg-speler Chiel Maranus (midden) wordt in de heupzwaai genomen door een speler van MOC'17. foto Ruben Oreel Wisseling van speeldag is funest voor Bob Maranus. door Marco Puik domburg - „Dit was 'm dan, dit was het dan, dit was alles wat ik had." Deze tekst, ooit bezongen door de heren van 'De Poema's', vatte de dag van voetbalclub Dom burg gisteren het beste samen. De Walcherse club nam niet al leen afscheid van de nacompetitie (MOC'17 was opnieuw met 1-2 te sterk), het vlaggenschip speelde ook zijn laatste officiële duel op zondag. Met ingang van volgend seizoen gaat de vereniging immers als zaterdagclub verder. Veel emoties maakte dat overigens niet los. „Je realiseert het pas als we volgend seizoen op zaterdag spelen", zei Domburg-voorzitter Jan Minderhoud al in de rust van de wedstrijd. Voor één man was het duel van gisteren extra spe ciaal. Bob Maranus speelde tegen MOC'17 (voorlopig) zijn laatste wedstrijd voor Domburg en ver trekt naar Walcheren. „Op zater dag moet ik altijd werken", zei Ma ranus na afloop. Toch heeft hij alle begrip voor de keuze van de club om de zondag te verlaten. „Voor de toekomst van de vereniging is dit de beste stap. Het 'boek Dom burg' is voor mij nu gesloten, maar zodra de mogelijkheid zich voor doet om terug te keren, zal ik dat waarschijnlijk ook doen. M'n hart ligt namelijk bij deze club." In het begin van de wedstrijd zag het er nog niet naar uit dat het tref fen met MOC'17 voor Domburg de geschiedenisboeken in zou gaan als laatste 'zondagwedstrijd'. Na twaalf minuten opende Martijn Minderhoud met hulp van een grabbelende keeper nog de score voor de Domburgers. Het uitval len van routinier John Bentschap Knook (liesblessure), met enkele defensieve positiewisselingen tot gevolg, deed het spel van de thuisclub geen goed. Vooral de behendige MOC-aanval- ler Marvin Bedaf profiteerde van het gebrek aan organisatie in de Domburg-defensie. Bedaf stond in de 34e minuut aan de basis van de gelijkmaker van Robert van Lam meren: i-L Met elf tegen tien (Chiel Maranus kreeg rood) maak te MOC'17 in de slotfase aan alle onzekerheid een einde: 1-2. Domburg-MOC'17 1-2 (1-1). 13. Martijn Minderhoud 1-0, 34. Robert van Lammeren 1-1, 85. Bram Fikkers 1-2. Scheidsrechter: H. van Bekkum (Veldhoven). Aantal toeschouwers: 170. klundert - AZW is weer een stap dichter bij promotie naar de twee de klasse. De Axelaars, die thuis met 4-2 van Klundert hadden ge wonnen, verloren met 3-1. In de noodzakelijke serie strafschoppen bleek AZW koelbloediger dan de thuisploeg. Corné Langendoen (via de paal), Emanuel Pauwels, Bert Apperlo, Ludovico Cantoro en Nico Langen doen hielden na de tweede slijtage slag binnen 48 uur hun zenuwen in bedwang en mikten vanaf de stip onberispelijk raak, waar de thuisploeg uit de eerste vier straf schoppen slechts drie keer doel trof. Een kwartier na rust leek uit schakeling nabij, net als vorige week tegen Internos, toen Klun dert op 2-0 kwam. Kana da Rosa Bernardo, die later rood kreeg, kop te 2-1 binnen. Peter van Winger den maakte in de 90e minuut van af de stip 3-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77