Dauwendaele dikverdiend naar finale HBHH IFC laatste obstakel voor Terneuzen Goed slot van BC Vlissingen 34 Maandag 25 mei 2009 Joran Moes van FC Dauwendaele (rechts) wordt de voet dwars gezet door Erik Damen van VCK. foto Ruben Oreel Na zege bij EBOH mag trainer Lekaj met een fi nale afscheid nemen. dordrecht - Terneuzen is nog één overwinning verwijderd van de eerste klasse van het zondag voetbal. Na de 2-1-zege van vorige week op eigen veld tegen EBOH, versloegen de Zeeuws-Vlamingen in Dordrecht EBOH opnieuw: 0-2. In de finale van de nacompetitie treft Terneuzen volgende week maandag in Halsteren IFC. De ploeg uit Hendrik-Ido-Ambacht was tijdens de reguliere competitie twee keer te sterk voor de Zeeuws-Vlaamse zondag-tweede klasser. Terneuzen-trainer Lekaj hield zich daar niet mee bezig. „Ik geloof niet in statistieken", vertel de de trainer. „Het verleden is leuk, maar het is de toekomst die we kunnen veranderen." De eindstrijd tegen IFC, met een plek in de eerste klasse als inzet, wordt voor Lekaj zijn laatste wed strijd in dienst van Terneuzen. Na vijf seizoenen geeft hij het stokje over aan Diederik Hiensch, die gis teren aandachtig toeschouwer was. Lekaj rekent op een mooi ein de. „Elke show heeft een slot", zei hij met gevoel voor dramatiek. „Die finale wordt mijn slot. Ik vind het al fantastisch dat we het hebben gehaald met zo'n goed voetballende ploeg. Wij graven ons nooit in, bij Terneuzen is er al tijd wat te zien. Nu we zo ver zijn gekomen, willen we natuurlijk pro moveren ook." Remco van Leeu wen zorgde er al na vijf minuten voor dat Terneuzen op rozen zat: 0-1. De volgende week geschorste Jonathan Constancia stond aan de basis van ^ie tweede treffer. Hij tructe zijn bewaker en bood Sinan Coban een mooie kans: 0-2. CPC Vlissingen verjongt selectie vlissingen - GPC is bezig zijn eer ste selectie te verversen. De eerste klasser heeft naast routinier Najim Boughmari (Walcheren) zes talen ten aangetrokken: Merijn Moeliker (Zeel. Midd.), Ricardo de Nooijer, Meivin Markelbach en Daniël van 't Westende (allen Vlissingen), les- per de Vlieger (RCS), Meivin Cal- jouw (IVOZ). Ook A-junioren lus tin Patty (Walcheren) en Zilvano Tuhuleruw (long Ambon) komen. Goede generale voor Chantal Nijpjes middelburg - Chantal Nijpjes be leefde gisteren een goede generale repetitie met het oog op het NK dressuur van komend weekeinde. De amazone uit Sint Laurens (24) eindigde in Oud-Beijerland met haar paard You've Got It in de eer ste proef van de klasse ZZ Zwaar als tweede. De tweede proef ging een stuk beter. Die schreef Nijpjes met 64% op haar naam. Verblijf van VCK in tweede klasse duurt maar één jaar. door Ron de Waal middelburg - Met een dikverdien de 3-1-zege op VCK heeft FC Dau wendaele zich geplaatst voor de fi nale van de nacompetitie. Een wedstrijd op neutraal terrein tegen AZW moet uitsluitsel ge ven welke ploeg er promoveert naar de tweede klasse. Voor VCK wordt het uithuilen en opnieuw beginnen in de derde klasse. Ondanks de geweldige teleurstel ling verloor hij de realiteit niet uit het oog. Ook VCK-trainer Hans de Nooijer vond dat er niets op de overwinning van Dauwendaele af te dingen viel. „We zijn vrijwel geen moment in de wedstrijd ge weest. Mijn ploeg kon vanavond niet brengen wat nodig was. Het zat er gewoon niet in, en daarom is de zege van Dauwendaele dik verdiend. Wij zullen onze won den moeten likken." Even verderop stond een feesten de groep Dauwendaele-spelers met Gert-Jan van Leiden als stra lend middelpunt. „We moesten volle bak. Als je dan met dit resul taat afsluit is dat geweldig. Nu AZW nog, want dat moet de be kroning worden. Deze groep is toe aan de tweede klasse", straalde de speler die samen met Sigrel Bur net tot de uitblinker van de avond bestempeld mocht worden. In de stromende regen was het creatieve tweetal vanaf het begin een plaag voor de VCK-defensie. Een droomscenario tekende zich af, want de 1-0-nederlaag uit de wedstrijd van afgelopen donder dag was razendsnel weggepoetst. Uit een afgemeten voorzet van Burnet kopte Gert-Jan van Leiden al in de twaalfde minuut beheerst raak: 1-0. Sigrel Burnet, die volgend seizoen voor RCS voetbalt, verzuimde Gert-Jan van Leiden is met twee treffers de grote man voor Dau wendaele in de nacompetitiewed- strijd tegen VCK. De Middelbur gers treffen AZW in de finale. Hans Groffen wint schaaktoernooi vlissingen - Hans Groffen is win naar geworden van het eerste Nijn- tje schaaktoernooi in café zx Bel len in Vlissingen. Met anderhalve verliespunt bleef de speler van Het Witte Paard Jo- han de Wolf van schaakvereniging Middelburg een half puntje voor. Jean-Pierre van Gemert van schaakklub Souburg werd derde. In totaal vonden dertien schakers de weg naar café 2X Bellen. WereldRegio Cup voor voetballers Zierikzee brouwershaven - De voetballers van Zierikzee hebben zaterdag in Brouwershaven de WereldRegio Cup gewonnen. In de finalepoule won de zon dag-derdeklasser de wedstrijden te gen Bruse Boys (3-0, uiteindelijk tweede), Duiveland (3-2, derde) en Mevo (3-2, vierde). Een smetje op de dag was dat het duel Duive- land-Mevo werd gestaakt. even later om oog in oog met VCK-keeper Joeri Nonnekes de 2-0 aan te tekenen, en die misser kwam de thuisploeg duur te staan. Een hard schot van Merijn Dek werd door keeper Bennie de Looff van Dauwendaele precies voor de voeten van Michiel "Ketting ge bokst, die zich geen moment be dacht: 1-1. Plotseling stonden de zaken er heel anders voor. De thuisploeg was even flink van slag. Stefan Wielemaker deed de Dauwendae- le-aanhang met een schot rake lings voorlangs even de adem in houden. „We hadden het bij die 1-1 inder daad even moeilijk, maar de ploeg toonde al snel een geweldige veer kracht", aldus Dauwendaele-trai- ner Gérard de Nooijer. Kort voor de pauze plaatste routi nier Francis Langemaire een vrije trap precies op het hoofd van Si grel Burnet, die keihard raak kop te: 2-1. Nog steeds stond VCK aan de veilige kant van de score, maar de ploeg uit Koudekerke wankel de. Zeven minuten na rust viel de ploeg om. Uit een vrije trap van Jo ran Moes was Gert-Jan van Leiden opnieuw met het hoofd succesvol: 3-1- De wissels die Hans de Nooijer deed, brachten niet de gewenste ommekeer. Maar omdat Dauwen daele verschillende malen verzuim de het karwei definitief te klaren, bleef er hoop in de harten van de bezoekers. Behoudens enkele dreigende mo menten ontbrak echter de overtui ging om de degradatie naar de der de klasse af te wenden. Dauwen daele ontving zeer terecht de com plimenten van trainer Gérard de Nooijer. „Wat een beleving en een strijd hebben die jongens geleverd. Ze bleven de hele wedstrijd uiter mate gretig en hebben dit dik ver diend." FC Dauwendaele - VCK 3-1 (2-1). 12. Gert-Jan van Leiden 1-0, 25. Michiel Ketting 1-1, 40. Sigrel Burnet 2-1, 52. Gert-Jan van Leiden 3-1. Scheidsrech ter: C. Bax (Zwijndrecht). Gele kaart: Bennie de Looff en Stefan Joosse (Dau wendaele), Michel Meulmeester (VCK). Aantal toeschouwers: 750. vlissingen - In de vrouwen over gangsklasse van de basketbalcom petitie won BC Vlissingen de laat ste wedstrijd van dit seizoen. Door de 39-58 zege op Den Dungk ein digde het team van coach Tom Jo- ziasse met 40 punten uit 22 wed strijden, 2 punten achter kam pioen BV Souburg. In het eerste kwart overheersten de verdedigingen, waardoor er een 6-6-stand op het scorebord kwam. BC Vlissingen sloeg in het tweede kwart een klein gaatje en ging rus ten met een 14-21-voorsprong. Na de pauze bleef Den Dungk aan klampen tot 23-28, maar daarna drukte BC Vlissingen door naar 23-40. Den Dungk probeerde door agressief spel nog terug te komen, maar BC Vlissingen gaf de voor sprong niet meer uit handen. Scores BC Vlissingen: Nanon Doeland 20, Romana de Ridder 14, Melanie Dol fing 8, Elisa Kuipers 8, Marjolein de Dreu 7, Dorien de Witte 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 76