Weer één-tweetje voor Brawn Gestreste Italianen Atleten Sedoc, Lathouwers en Som nemen afslag naar Berlijn Prins: 'Geen Ferrari, geen GP' 32 Maandag 25 mei 2009 i Compromis in de maak over budgetlimiet in Formule 1. MONACO - Prins Albert van Mona co is een sportfan. Zelf maakte hij een aantal jaren geleden, toen hij nog kroonprins was, deel uit van het bobteam Monaco Ook de au tosport ligt het IOC-lid na aan het hart. Hij ziet de huidige problemen tus sen de organiserende FIA en de Fota (de belangenorganisatie van de gezamenlijke Fi-teams) dan ook met enige zorg aan. „Ik volg het op enige afstand en het is ui teraard niet aan mij om me er mee te bemoeien. Maar ik kan me niet voorstellen dat een team als Ferrari vanaf het komende race jaar geen deel meer uitmaakt van de Formule I. Dat mag niet gebeu ren, Ferrari is met afstand het team met de meeste traditie en ook de meeste fans. Ik denk niet dat er een Grand Prix in Monaco zal zijn zonder Ferrari." Waarschijnlijk wordt de prins op zijn wenken bediend. De laatste ontwikkelingen in het al weken durende conflict rond de door de FIA gewenste budgetlimiet geven aan dat er een compromis in de maak is. Het 'bootoverleg' van za terdag op het jacht van Re- nault-teambaas Flavio Briatore bracht de partijen flink dichter bij elkaar. Waarbij het uitgangspunt is dat het instellen van de budget limiet van 44 miljoen euro uitge steld wordt tot 2012. Het geeft de huidige teams twee jaar lucht om zich voor te bereiden op een an der uitgavenpatroon. FIA-president Max Mosley toon de zich voorafgaand aan de race dan ook optimistisch. Op de vraag hoeveel procent hij het ze ker acht dat Ferrari volgend jaar nog in de Formule I rijdt, ant woordde Mosley: „Honderd pro cent, daar ben ik zeker van. En in de Formule I van de FIA, een an dere Formule I is er niet." Wel verwacht Mosley dat er 'één of twee teams zich terugtrekken uit de Formule vanwege de bud getlimiet'. „Maar dat heeft niets met deze gesprekken te maken", voegde hij er aan toe. Button na winst in GP van Monaco stapje dichter bij wereldtitel. door Paul Zweverink MONACO - Er staat geen maat op Ross Brawn. Toen de Engelsman bij Ferrari op de bok zat, loodste hij Michael Schumacher naar heel veel wereldtitels. Nu de meester zelf een renstal heeft, doet hij het weer met Jenson Button. Brawn GP toverde er op het stratencircuit van Monaco de derde één-twee van het seizoen uit, met wederom Button als beste. De Brit raast op deze manier onstuitbaar naar de wereldtitel. Het verhaal van de 54-jarige Ross Brawn lijkt op een sprookje. Hij kwam in 1997 met Schumacher mee naar Ferrari en voerde de Scu- deria samen met Jean Todt naar grote successen. Toen Schumacher stopte vond Brawn het ook wel even genoeg, nam een sabattical, maar keerde terug als technisch di recteur bij Honda. Na een moei zaam jaar gooide Honda de hand doek in de ring vanwege financiële problemen. Lange tijd leek dat gat niet opge vuld te worden. Nadat eerst Bernie Ecdestone zelf een poging had ge daan het team te kopen, besloot Ross Brawn dit op het laatste mo ment te doen. Brawn GP had een uiterst korte voorbereiding op het seizoen, maar kennelijk hadden Brawn en de zijnen goud in hun hoofden en handen en vertaalden de difïuserregel slim. Vanaf de start in Melbourne was het raak: win nen, winnen en nog eens winnen. Vijf van de zes keer en steeds was Button net even beter dan teamge noot Rubens Barrichello. De auto's van Brawn GP brengen twee essentiële zaken bij. elkaar: snelheid en betrouwbaarheid. Het is het enige team dat tot nu toe alle racemeters heeft gereden. Waar de andere teams in de trainingen en de kwalificatie hoop mogen koeste ren met aansprekende resultaten, doet Brawn GP dat daar waar het er echt om gaat: in de wedstrijd. Het is een bekend gegeven dat het op het korte en smalle stratencir cuit van Monaco van belang is een goede startpositie te vergaren en die start dan goed door te komen. Dus zei Kimi Raikkonen zaterdag na zijn tweede kwalificatietijd: „Ik ga in de race risico's nemen. Voor Ferrari is op dit moment een aardi ge klassering niet genoeg, wij zijn hard toe aan een overwinning. Ik wil proberen Jenson Button bij de start te verschalken en dan vanaf kop de race te bepalen." Een logisch statement. Theorie is lang niet altijd de praktijk. Raikko nen kreeg zijn start niet voor el kaar en verloor zijn tweede plaats aan Barrichello. In feite was in die eerste honderd meter de strijd be slist. Brawn GP zat in de gewenste zetel en maakte nergens een fout. Meerkampster Keizer krijgt rust voorgeschreven. HOORN - De een noemde zijn sco re 'bizar', de ander sprak van een prestatie die 'uit het niets' kwam. De atleten Gregory Sedoc en Ro bert Lathouwers overtroffen zater dagmiddag tijdens de Flynth Re cordwedstrijden in Hoorn hun ei gen verwachtingen. Het optreden tijdens de tweede episode van het nationaal baancircuit werd aange grepen om de afslag naar de we reldtitelstrijd in Berlijn medio au gustus in te slaan. Sedoc finishte op de 110 meter hor den als tweede achter de Britse winnaar Andy Turner (13,42 secon den) en dook met zijn tijd zeshon derdste tel onder de A-limiet (13.49 om 13,55 seconden), hoewel hij voor uitzending slechts vorm behoud hoefde te tonen. Lathouwers won de 800 meter in 1.46,45, de score die een baanre cord betekende en waarmee hij aan de vormbehoudeis (1.46,60) voldeed. Nog sneller ging Bram Som. In Ra bat snelde hij naar 1.45,31, net on der de WK-limiet. Het leverde hem in Marokko bovendien de der de plaats op. Meerkampster Jolanda Keizer moet voorlopig volledige rust hou den. De winnares van zilver op de Europese indoortitelstrijd in Tu rijn kampt al enkele weken met een liesblessure. Begin juni wordt er een scan gemaakt en moet blij ken of rust de fysieke problemen heeft verholpen. Pas daarna wordt er een planning gemaakt voor de zomermaanden. Keizer mist door de blessure komend weekeinde de internationale zevenkamp in het Oostenrijkse Götzis, ook wel het kleine wereldkampioenschap voor de meerkampers genoemd. Yvonne Wisse doet daar wel mee. De Vlissingse kwam in Hoorn in actie op de 100 meter (12,03 secon den) en bij het kogelstoten (13 me ter 22). Rozetruidrager Mentsjov spint garen bij geruzie onder concurrenten. door Edward Swier DEN haag - De geschiedenis in de Giro d'ltalia lijkt zich te gaan herha len. Net als vorig jaar, toen Alberto Contador won, heeft het er alle schijn van dat een buitenlandse deelnemer gaat winnen. De snel aangebrande Italianen maken on derling dusdanig veel ruzie dat De- nis Mentsjov, de rust zelve, in een zetel richting Rome koerst. Er wacht nog een lastige en enerve rende slotweek. Maar als de Italia nen het onderling niet eens wor den dat ze de Rabobank-kopman gezamenlijk moeten aanvallen, dan zal de Nederlandse wielerploeg van het eeuwfeest van de Giro een eigen feestje kunnen maken. Het voorlaatste weekeinde in de Gi ro leverde geen noemenswaardige veranderingen in het klassement op. Zowel zaterdag (Simon Ger- rans) als gisteren (Leonardo Ber- tagnolli) ging de winst naar een vroege vluchter, overgebleven uit een grote kopgroep. Beide dagen had de Rabobank-ploeg vrede met de vlucht, maar werden de Italia nen zenuwachtig. Met name Danilo di Luca had veel stress. Zijn LPR-ploeg knapte, tot plezier van de Rabo's, zaterdag veel van het vuile werk op. Di Luca dacht in Bologna, op de Via di San Luca, kostbare seconden te kunnen sprokkelen. Omdat geen enkele Jenson Button (voorgrond) en Ruben Barrichello domineerden ook de CP van Monaco. foto Peter Steffen/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 74