Sport Rus is Neerlands hoop in Parijs Standard Luik opnieuw kampioen van België Bovenhuis schrijft historie in driedaagse Italiaan Bertagnolli wint etappe in Giro Button zet zegereeks voort in Monaco Verliezersmedailles resten voor Kloetinge na bekerfinale 'Strijd om de Geit' is een prooi voor Jouke Hoogeveen Maandag 25 mei 2009 LUIK - Standard Luik is gisteren we derom kampioen van België ge worden. De titelverdediger won de tweede beslissingswedstrijd tegen Anderlecht met 1-0. Het eerste duel was in 1-1 geëindigd. Het eni ge doelpunt kwam vlak voor rust op naam van Axel Witsel, die een penalty benutte. Beide ploegen wa ren in de reguliere competitie met evenveel punten geëindigd. pagina 30 en 31: Standard Luik viert titel met Latijnse furie AXEL - De talentvolle wielrenner Jasper Bovenhuis is er als eerste in geslaagd om de internationale Ju- niorendriedaagse van Axel twee keer achter elkaar op zijn naam te schrijven. De achttienjarige inwo ner van Staphorst sloeg gisteren toe in de slotrit die door dè Vlaam se Ardennen voerde en finishte in Zottegem. De Zeeuwen speelden geen rol van betekenis. pagina 44: Bovenhuis koning van Driedaagse FAENZA - Leonardo Bertagnolli heeft gisteren de veertiende etap pe van de Ronde van Italië gewon nen. De Italiaanse wielrenner arri veerde na een tocht van 161 kilo meter solo in Faenza. Bertagnolli was overgebleven van een kop groep die al vroeg in de wedstrijd ontstond. In de top van het alge meen klassement veranderde niets. Denis Mentsjov blijft leider. pagina 32 en 33: Italianen rijden elkaar in de wielen MONACO - Jenson Button heeft gis teren de vijfde overwinning in de Formule 1 dit seizoen geboekt. De Britse coureur van Brawn GP leid de in Monaco van start tot finish en verstevigde zodoende de lei ding in de WK-stand. Zijn teamge noot Rubens Barrichello, eindigde op de tweede plaats. Kimi Raikko- nen finishte als derde. pagina 32: Weer één-tweetje voor Brawn Arantxa Rus debuteerde gisteren op haar eerste Grand Slam met een klinkende overwinning. foto Rick Nederstigt/ANP Jenson Button Jonge tennisster (18) bereikt tweede ronde op Roland Garros. door Fardau Wagenaar PARIJS - Met een klein glimlachje viert Arantxa Rus (18) haar eerste overwinning op haar eerste Grand Slamtoernooi ooit. De tennisster - nu nog nummer 142 van de wereld - is als enige Nederlander aan het hoofdtoernooi van Roland Garros begonnen, maar blijft koel onder die wetenschap. Ze verslaat op de eerste dag de 26-jarige Olivia Sanchez uit Frankrijk indrukwek kend makkelijk met 6-1 en 6-1. In de tweede ronde treft ze Jaroslava Sjvedova uit Kazachstan, de num mer 98 van de wereld. Achttien jaar is ze nog maar, de nieuwe trots van Nederland op de tennisbaan. Ze is linkshandig, rank en slank. Bij gebrek aan andere Ne derlanders gaat alle aandacht rond haar partij naar haar uit. De fans in het oranje hebben in Parijs alleen Rus om trots op te zijn. De tennisster, die zich vorige week kwalificeerde voor het toernooi en volgende week de top honderd na dert, was een beetje overdonderd. „Ik had niet verwacht dat er zoveel Nederlanders zouden zijn. Erg bij zonder om mee te maken. Dit was niet mijn beste wedstrijd ooit, maar wel mijn beste prestatie tot nu toe. En al die pers... Bij de klei nere toernooien maak je dit niet mee." Rus laat zich tijdens haar debuut op baan 2 niet horen. Ze baalt niet hardop, kreunt niet als ze slaat en is niet te betrappen op een overdre ven gebaar bij een goede bal. Het is prettig om naar haar te kijken. Een enkele keer vangt ze de blik van Hugo Ekker, bondscoach van ]ong Oranje en haar begeleider in Parijs. Een halve seconde laadt ze zich aan zijn ogen op en gaat verder. De speelster uit Monster laat de opge fokte Sanchez kansloos met haar harde slagen. „Alleen in het begin zag ik dat ze een beetje nerveus was. Maar Arantxa is heel nuchter, die laat zich niet snel afleiden", be vestigt Ekker na afloop. Rus wordt in het Amerikaanse Ten nis Magazine genoemd als een van de 'upcoming' speelsters van het vrouwentennis. Ze draagt boven dien het Nederlandse tennis. Het is Arantxa Rus en ergens ver weg Michaëlla Krajicek. Meer niet. Bij de mannen gaat het er al niet veel beter aan toe. Ze schudt haar hoofd, het haar net gewassen, los en lang. „Ik hou me daar niet mee- bezig. Ik doe mijn eigen ding. Ik wil steeds beter worden en dan zien we wel." Ekker roemt haar mentale kracht. „Ze leeft in het nu, misschien klinkt het wat spiritueel, maar het is zo. Een jaar geleden speelde ze nog bij de junioren, nu wint ze de eerste ronde op een Grand Slam. Het is prettig dat die hobbel geno men is. Arantxa is geen superta lent, maar met haar goede instel ling en type spel kan ze ver ko men." Haar ouders zien hun dochter van af de tribune winnen. De familie hoeft tijdens een toernooi ook niet steeds in de buurt te zijn van hun dochter. Oud-voetballer Orlando Trustfiill zit wei naast de baan, Arantxa Rus kan terugkijken op een uitstekend debuut op een Grand Slam. in de eerste ronde van Roland Garros verslaat ze de Spaanse Sanchez met 6-1 6-1. met Ekker. Rus slaapt vaak bij hem en zijn gezin als ze in Almere traint. „Haar ouders zeuren nooit, ze bemoeien zich nergens mee. Een heel gezonde situatie", vindt Ekker. „Ze hoeven ook niet in de players lounge te zijn. Dat zie je niet vaak, ouders zitten er normaal vaak bovenop. Arantxa is van zich zelf heel gedisciplineerd, die hoef je niet veel te vertellen." Ze was veertien jaar toen ze met haar ouders en zus naar Parijs reed om tennis te kijken op Roland Gar ros, vertelt ze na de zege op Sanchez. Arantxa - niet vernoemd naar Arantxa Sanchez - vergaapte zich aan Rafael Nadal en Justine Henin. En nu loopt ze daar zelf al veelbelovende speelster. „Heel bij zonder. Mijn ouders heb ik van daag nog niet gezien, maar ik weet dat ze heel blij zijn." Haar volgende tegenstandster is de niet al te bekende Jaroslava Sjvedo va. „Ik ken haar niet! We zullen zien wat het wordt. Ik wil graag nog een ronde verder komen." En weer laat Rus een glimlach zien. pagina 33: Ivanovic mist nog vorm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71