Dressuuramazones Phernambuque en Zweistra verdelen het goud en zilver Menner Bram Chardon toont potentie van zijn beroemde vader IJsbrand Belangrijke treffer Esther Snoek Doek is gevallen voor 't Halve Maantje B Maandag 25 mei 2009 39 Menmarathon in Oosterland wordt steeds populairder. door Lucien Roelandt OOSTERLAND - De vierde editie van de nationale benefiet menmara thon in Oosterland werd zaterdag een groot succes. Ruim tachtig aan spanningen en vijfduizend toe schouwers zorgden voor nieuwe re cords. En de winst van de nationa le kampioen Bram Chardon bij het vierspan paarden en pony's vorm de de kers op de taart. Bram Chardon is hard op weg om in de voetsporen van zijn beroem- .de vader IJsbrand te treden. Het na tuurtalent uit Den Hoorn was met zijn vierspan oppermachtig. Met zijn totaaltijd van 339 seconden bleef hij Kenny Kanora uit het Bel gische Tielen bijna honderd tellen voor. Ook de extra prijs voor de snelste tijd in hindernis twee - een technisch moeilijk doolhof - en de spectaculaire waterbak werd een prooi voor Chardon. Bij het enkelspan pony's leek Rem- ko Hoondert voor een Zeeuwse overwinning te gaan zorgen. De koetsier uit Ovezande kwam met zijn haflinger voor de wagen echter een punt tekort om Gert Vervaet uit Moerbeke van de zege te hou den. Die nederlaag kwam door de vijf seconden straftijd op de eerste hindernis. Chantal Vermerris uit 's-Heer Arendskerke, die als derde eindigde, eiste de extra prijs voor de snelste tijd op hindernis twee en de waterbak op. Behalve de menners kwamen ook de springruiters in actie. In de klas se L was Joyce de Koeyer met de ruin Living Vulcano in de barrage verrassend de beste van de twaalf combinaties. De amazone uit Yerse- ke was ruim drie tellen sneller dan Ellen Briquet uit Zaamslag. Sander Verseput uit Zonnemaire sprong met Unique Dancer naar de derde stek. Albert Vermue was met VS Calypso de beste van de klasse M. Anniek van der Linde uit 's-Heer Arendskerke met Quintina Z werd tweede. 1^ Bram Chardon, de zoon van Ijs- brand, is tijdens de menmarathon in Oosterland de grote man. De Zuid-Holfander won in twee caregorieën. Niveauverschil in top van de klassementen is minimaal. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - In de dressuurwedstrijd van PSV Wal cheren werden zaterdag in de top van het klassement in alle klassen aansprekende proeven neergezet. Het niveauverschil tussen de deel nemers was gering. In de klasse Zi en Z2^ die in handi cap werd verreden, stuurde Anne ke Phernambuque de merrie Tos cane met 217 punten naar de over winning. De amazone uit Kwaden- damme werd op drie punten af stand gevolgd door het trio Tha- mar Zweistra met Hexagon's Won- derella, Pricilla Evertse met Vien na en Arthur Vos met No Mercy. In de herkansing eiste Zweistra de overwinning op. De international uit Schore stuurde de expressief be- All Ready verslaat Fortis en doet goede zaken in degradatiestrijd. door Marlot Hak ZIERIKZEE - Met gebalde vuist vier de All Ready-aanvoerder Jan-Wil lem van Nieuwenhuijze zaterdag middag zijn doelpunt in de wed strijd tegen Fortis. De oerkreet die volgde, toonde aan dat het er niet zomaar een was. Het leidde uitein delijk tot een 8-7-overwinning. De zon scheen daarmee voor de Zie- rikzeese ploeg letterlijk en figuur lijk, want met de overwinning is directe degradatie uit zicht. De korfballers uit Zierikzee speel den eindelijk weer eens vol ver trouwen. Na flink wat teleurstellende wed strijden bood All Ready op eigen veld met alle energie die het over had een goede partij. Fortis vond geen doorgang door de hechte ver dediging. Het vak van Remy Quist, wegende merrie naar een totaal van 225 punten. Het zilver werd een prooi voor Anneke Phernam- buq, die de Welt Hit Il-dochter naar 222 punten stuurde. In de klasse Mi toonde Martin de Kroo zich baas in eigen huis. De mede-eigenaar van het familiebe drijf stuurde in de eerste proef Us- hi K met 190 punten naar het oran je erelint. De Walcherse combina tie bleef daarmee het drietal Anne van Hese met Urano, Anne van den Burg met Le Bonne Amie en Inneke Stevens met Ulysse vijf punten voor. In de klasse M2 was er geen kruit gewassen tegen Mieke Evertse. De amazone uit Heinkenszand haalde in de eerste proef met Very First Ti me een totaal van 199 punten. Vin cent Bol met de ruin Urban en Ha- nah Otte met Vido onder het za del, deelden met 193 punten de tweede plaats. In de herkansing gaf Mieke Evertse haar achtervol Desiree Voshart, Krista Bergsma en Henk de Graaf zorgde daarbij voornamelijk voor de punten. De thuisclub, die al snel op een 3-2-voorsprong kwam, haalde daar na flink wat tempo uit het spel waardoor het op snelheid inge speelde Fortis in moeilijkheden kwam. Het volgende tegendoel punt voor All Ready viel ook pas na rust. „Het was een wedstrijd met honderd procent inzet van ie dereen. Ze vochten voor iedere bal", aldus de tijdelijke coach die naar eigen zeggen de boel weer op scherp heeft gezet. „We kunnen het hogere niveau best aan als we maar gemotiveerd blijven." Ondanks de verstikkende tempera tuur tijdens de wedstrijd bewezen de spelers uit Zierikzee de druk tot het einde aan te kunnen. Hoewel de ploeg meteen na rust twee pun ten weggaf, pakte het snel de draad weer op. „Die punten vlak na rust kwamen voort uit een on gelukkig situatie", aldus Jan Vos- gers geen schijn van kans. Zij stuurde Verry First Time met 200 punten naar haar tweede oranje erelint van de dag. Ze bleef Marlies Nijssen met Primeur dertien pun ten voor. ianine Comme kon na een lange afwezigheid op een uitstekende rentree terugkijken. In de warm loopronde reed de amazone uit Ka- pelle de viervoeter Vreelance met een totaal van 194 punten naar een fraaie tweede plaats. Jessica van Belzen uit Arnemuiden eiste met Zodeste met 199 punten de hoogste eer op. In de tweede proef nam Ianine Commee revanche. Ze stuurde Vreelance met 197 punten naar de overwinning. In de klasse Li was Maaike Hame link opmachtig. De amazone van het Vlissingse Scheldestad won bei de proeven met Arrivederci over tuigend met respectievelijk 199 en 201 punten. hart, die met zijn team in de pau ze een verkoelend plekje in het gras opzocht. „Ik heb in de rust aangegeven dat we de beste aanval lers van Fortis goed moesten verde digen. Dat is gelukt." Toch werd het einde nog zenuw slopend. All Ready zag de voor sprong langzaam teruglopen. De wedstrijd had niet langer moeten duren. Het had in enkele secon den, ondanks het goede spel van All Ready, nog makkelijk een ge lijkspel kunnen worden. Pas in de allerlaatste minuten, bij een 7-6-voorsprong, zorgde invalster Esther Snoek met een prachtige af standsworp voor de verlossing bij de thuisclub. Scores All Ready: Henk de Graaf 3, Marcel Joziasse, Remy Quist, Yvonne Jo- ziasse, Jan-Wiliem van Nieuwenhuizen en Esther Snoek 1 Scores Fortis: Jessica de Boer 2, Rem- co Crucq, Patrick Koppejan, Chantal Cai- jouw, Chalana Janisse, Chaïm Koole 1 Goese tennissers degraderen naar de vierde klasse. door Sven Bakker goes - Het zat er al een aantal speeldagen aan te komen en het onvermijdelijk is gisteren daadwer kelijk gebeurd: de tennissers van 't Halve Maantje zijn gedegradeerd uit de landelijke derde klasse. De mannen uit Goes hadden op papier nog een kleine'kans om zich te handhaven in de derde klas se. „Maar dat was op voorhand erg lastig", zei Rikkert van der Wel, aanvoerder van het team. „We moesten dan met 6-0 winnen en onze concurrent moest met 6-0 verliezen. Dus degradatie stond wat dat betreft eigenlijk al vast." Er werd door 't Halve Maantje so wieso niet gewonnen, want thuis tegen Etten-Leur kwam het team niet verder dan een 2-4-verlies. Rinke van Remortel won nog wel zijn enkelpartij, maar Joost Oranje, Ronald Berens en Virgil Greeve verloren hun partijen. Het was dus al over-en-uit voor 't Halve Maantje. Toch werd nog een dub- belwedstrijd gewonnen door Van Remortel en Dennis van 't West einde. De tweede dubbel ging ech ter verloren door Greeve en Be rens. De Goesenaren moeten volgend jaar kampioen worden in de vier de klasse om terug te keren op het niveau van de derde klasse. In die vierde klasse was er bijna een kam pioenschap voor het tweede team van 't Halve Maantje, maar dat ver zuimde de voorsprong van twee punten in de poule te verdedigen. Thuis werd verloren van Vijfhui zen, terwijl concurrent United Ser vice (Hellevoetsluis) zijn plicht deed door te winnen. De Belg Wim de Wandel baant zich in Oosterland een weg door de water bak. foto Ronald den Dekker Captain Rikkert van der Wel zei voorafgaand aan de competitie, dat 't Halve Maantje voor een plaats in,de top drie ging. Nu is de ploeg gedegradeerd. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67