toe Tjoba brengt Swift de nekslag Wemeldinge kampt met stoffig circuit 38 Maandag 25 mei 2009 B weinig creatief Ondo en een on machtig Oranje Zwart trakteer den de vele toeschouwers niet op een aantrekkelijke kampioenswed strijd. Pas na twintig minuten kon de ï-o worden opgetekend. Leek de ban bij rust (5-2) gebro ken, zenuwen in de Middelburgse benen hielden Oranje Zwart in de wedstrijd. Pas in de laatste tien minuten stelde Ondo orde op za ken. Scores Ondo: Martijn Walraven 6, Joris Hoogwerf en Wim Allaart 2, Hagar Hoogwerf, Renee Groenleer en Sanne Platzbeecker 1 ADO-Togo 7-6: Een ondermaats Togo en een kwetsbaar ADO be vochten dure doelpunten in 's-Gra- vendeel. In de laatste twee minu ten gaven de Goesenaren een 5-6-voorsprong uit handen. Scores Togo: André Goossens en Mar ten Postema 2, Wendy Uitterhoeve en Mijke Tahapary 1. KVK-DVS 15-18: KVK, dat goed speelde en veel scoorde, had de pech dat één DVS-heer niet af te stoppen was. Voor rust al dwong DVS in een paar minuten tijd KVK tot de kenmerkende achtervolging. Het gat werd kleiner, maar niet meer gedicht. Scores KVK: Sander Slabbekoorn 8, Mi randa de Visser en Lennart Volkers 2, Jeroen Quist, Wibo Nieuwdorp en Jet Oostrom 1 SKV-Blauw Wit 6-16: Met speels gemak haalden de Kloetingers twee cruciale 'degradatiepunten' binnen in Sleeuwijk. Aan Blauw Wit de taak op 6 juni thuis minimaal één punt te pakken in het rechtstreekse duel met DSO. Alleen dan mag Blauw Wit hoop koesteren op behoud van het der deklasserschap. Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk 6, Esmée Walraven en Edwin Bommeljé 3, Arnold Flipse 2, Ilse Kloet en Danielle Flipse 1. Olympia-Seolto 13-10. Scores Seol- to: Dennis Goedegebuur 4, Anniek Reij- nierse 3, Daisy Verkerk 2, Mariëlle Fran- cke 1 NlO-Stormvogels 12-12. Scores Stormvogels: Kristian Gabriëlse 3, Ar jen Schoe, Frank Peene en Linda de Witte 2, Loura Kleinepier, Arja Groen leer, Arno Sanderse 1 Ondo kan publiek niet vermaken in kampioenswedstrijd. WJ Swift degradeert op het terrein van Tjoba uit de eerste klasse. Ondo verslaat Oranje Zwart en Swift-korfballer Jacco van den Bosse (rechts) probeert door te breken, Marcel de Dreu van Tjoba doet er alles aan wordt kampioen in de derde klas- om dat te voorkomen. foto Willem Mieras se. door JaapJan Ritsema goes - De korfballers van Swift moeten na de degradatie in de zaal ook op het veld terug naar de tweede klasse. De nederlaag van de Middelburgers bij Tjoba (14-12) én de zege van concurrent All Rea dy op Fortis waren daar zaterdag de oorzaak van. Ondo uit Sint-Laurens werd kampioen in de derde klasse. Het Goese Togo verloor op een schlemielige ma nier in de slotfase. Tjoba-Swift 14-12: In de eerste twintig minuten zette de thuis ploeg de (onzuivere) toon. Met een hoge dosis individuele fouten gaf Tjoba Swift het idee dat er iets te halen viel. Maar de Middel burgers waren niet trefzeker ge noeg. „Dat is het verhaal van ons seizoen", zei trainer Ralph Gillis sen. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 4, Marcel de Dreu 3, Esther van Boven 2, Gerben van Boven, Niels Westmaas, Dennis Broerse, Melissa de Jonge en Jo- hanneke Vleugel 1. Scores Swift: Richard Geldof 4, Jacco van den Bosse 3, Roel Klootwijk 2, Ivo de Hond, Mathijs Pagé en Eefje van den Berg 1. IJsselvogels-TOP 11-13: Degrada tiekandidaat IJsselvogels kwam op een 9-7-voorsprong, maar het veerkrachtige TOP scoorde daarna vier keer op rij. Vervolgens hiel den de Arnemuidenaren de voor delige marge simpel vast. Trainer Edwin Coppoolse prees de rol van Peter van Belzen, die volgens hem excelleerde. „Voor de rest kwamen we makkelijk aan onze doelpunten." Scores TOP: Jeanine Marijs 4, Peter van Belzen 3, Gomé Bezemer en Nelle- ke van Belzen 2, Leon van Belzen en Jantine Meulmeester 1. Ondo-Oranje Zwart 13-8: Een Sommige coureurs haken af omdat terrein te droog is. door Herman Heuvink wemeldinge - De clubwedstrijd van de Motorclub De Sproeier in Wemeldinge deed zaterdag letter lijk veel stof opwaaien. Over één ding was iedereen het eens: het was er stoffig. Sommige deelne mers vonden het te erg, anderen vonden dat het wel meeviel. In de clubklasse werd met de rode vlag gezwaaid toen Roxanne van Hoorn uit Roosendaal door een collega werd aangetikt en ten val kwam. Met onbekend letsel werd zij per ambulance overgebracht naar het Oosterschelde-ziekenhuis in Goes overgebracht. Overigens had dit ongeluk niets met stof te maken. De animo voor de wedstrijden was bij de senioren niet bijster groot. De in het Belgische Kalken woonachtige en uit Zuiddorpe af komstige Peter Rottier was het sterkst. Op zijn Suzuki bleef hij in de eerste manche steken op een derde plaats, maar in de tweede manche was hij het snelst. Hij kreeg de winst in de schoot gewor pen omdat Erik van der Wekken het de tweede manche voor ge zien hield, nadat hij de eerste man che winnend had afgesloten. Het circuit in Wemeldinge is uit stekend geschikt voor de jeugd. Die was dan ook in ruime mate aanwezig. Bij de 8scc's was Björn Oreel de sterkste Zeeuw. De der tienjarige Honda-coureur bleef Ralph Kerkhove voor. Zij konden echter niet verhinderen dat de overwinng naar Mike Beekers uit Etten-Leur ging. De 65cc-klasse werd gewonnen door Pim van Strien. TOG Kortgene dicht bij finale districtsbeker kortgene - Het libreteam van TOG Kortgene legde met een 6-2-overwinning op DOS Ooster- land de basis voor een plaats in de finale van de bekercompetitie van het district Delta zuid-west. Ko van Strien, Johan van Eerten en Theo de Looff zorgden met een winstpartij voor de zege. Leen de Loof verloor. Vrijdag is de return en kan een plaats in de finale wor den binnengehaald. Peter Blok veertiende in Verrebroek verrebroek - Wielrenner Peter Blok uit Yerseke is gistermiddag op de veertiende plaats geëindigd tijdens een wedstrijd in het Bel gische Verrebroek. De eerstejaars nieuweling finishte in het peloton en passeerde de meet op 42 seconden van de win naar Michael Cools uit België won de koers. Ton van Eekelen zegeviert bij de buren oud vossemeer - Het prestigieuze biljarttoernooi dat jaarlijks wordt gehouden in Oud Vossemeer is ge wonnen door Ton van Eekelen uit buurdorp Nieuw Vossemeer. Rini Paulus werd tweede en Marius van Nispen derde. Meest opvallende deelnemer was echter Alvaro Schepers. Hij komt uit de regio, maar woont in Ma drid. Hij nam een week vakantie om te kunnen deelnemen. Goede generale voor Chantal Nijpjes middelburg - Chantal Nijpjes be leefde gisteren een goede generale repetitie met het oog op het NK dressuur van komend weekeinde. De amazone uit Sint Laurens (24) eindigde in Oud-Beijerland met haar paard You've Got It in de eer ste proef van de klasse ZZ Zwaar als tweede. De tweede proef ging een stuk beter. Die schreef Nijpjes met 64% op haar naam. Hans Groffen wint schaaktoernooi vlissingen - Hans Groffen is win naar geworden van het eerste Nijn- tje schaaktoernooi in café 2x Bel len in Vlissingen. Met anderhalve verliespunt bleef de speler van Het Witte Paard Jo han de Wolf van schaakvereniging Middelburg een half puntje voor. Jean-Pierre van Gemert van ge schaakklub Souburg werd derde. In totaal vonden dertien schakers de weg naar café 2x Bellen. Denise Gunst tweede in Denemarken middelburg - Denise Gunst is als tweede meisje geëindigd in het eindklassement van de internatio nale Tour de Himelfart in Dene marken. De renster van wielerver eniging Theo Middelkamp pakte in de vierde etappe de gele leider strui maar verloor deze in de laat- ste rit door bonificatieseconden. J Davy Gunst belandde na vijf etap- pes op de 17e plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66