FC Dauwendaele herstelt de averij stationsderby Terneuzen maakt zich op voor eindstrijd CPC Vlissingen verjongt selectie WereldRegio Cup voor voetballers Zierikzee Spui voor promotie tegen Groot Ammers Terneuzense Boys prolongeert soccertitel Breskens stelt lijfsbehoud veilig Corn Boys neemt de strafschoppen beter Wielrennen, voetbal, hardlopen, Senior Games... Lees de sportweblogs op www.pzc.nl/blogs Maandag 25 mei 2009 35 Na zege bij EBOH mag Ardian Lekaj met een finale afscheid nemen. door Barry van der Hooft DORDRECHT - De verdediging die een hele middag nauwelijks een kans had weggegeven, werd in de blessuretijd dan toch een keer uit elkaar gespeeld. EBOH-spits Remy Holster mikte van drie meter ech ter over en staarde vol ongeloof voor zich uit. Het paste in het beeld van een kansloze middag, want Terneuzen was op bezoek in Dordrecht heer en meester. Na de 2-o-zege mag de ploeg van Ardian Lekaj zich opmaken voor de finale van de nacompetitie. Daarin treft Terneuzen volgende week maandag in Halsteren IFC. De ploeg uit Hendrik-Ido-Am- bacht was tijdens de reguliere com petitie twee keer te sterk voor de Zeeuws-Vlaamse zondag-tweede klasser. Lekaj hield zich daar niet mee bezig. „Ik geloof niet in statis tieken", vertelde de trainer. De eindstrijd tegen IFC, met een plek in de eerste klasse als inzet, wordt voor Lekaj zijn laatste wed strijd in dienst van Terneuzen. Na vijf seizoenen geeft hij het stokje over aan Diederik Hiensch, die gis teren aandachtig toeschouwer was. Lekaj rekent op een mooi ein de. „Elke show heeft een slot", zei •hij. „Die finale wordt mijn slot." Lekaj moet komende week wel een beetje gaan puzzelen. Dat zijn gevaarlijkste aanvaller Jonathan Constancia in de finale zou ontbre ken, was na diens gele kaart van donderdag al bekend. Gistermid dag kreeg ook Niels Burm geel, waardoor de verdediger eveneens geschorst is. Roel Alberti, die met een hamstringblessure aan de kant bleef, hoopt dan weer fit te zijn. Vooral het ontbreken van Con stancia zal Terneuzen volgende week voelen. De kleine spits was ook gisteren weer een plaaggeest voor de verdediging van EBOH. Nadat Remco van Leeuwen al na vijf minuten met een van richting veranderde vrije trap voor o-i had gezorgd, stond Constancia aan de basis van de tweede treffer. Hij tructe zijn bewaker Stephen Emeli- na en liet 'm vervolgens zijn hie len zien. Sinan Coban schoot de voorzet van Constancia in één keer binnen: 0-2. Terneuzen zat daardoor in een ze tel, maar verzuimde het duel al in een vroegtijdig stadium te beslis sen. Constancia (harde volley), Co- ban (inzet op de keeper) en Jarno Waebeke (die slecht positie koos bij een voorzet van Constancia) hadden de 0-3 op hun schoen. Ook na rust kreeg Constancia weer de nodige schoppen, maar creëerde hij ook zat kansen. Toch slaagde Terneuzen er maar niet in verder afstand te nemen. Terneuzen-aanvoerder Remco van Leeuwen legt aan voor een schot op het doel van EBOH. foto Dirk Hol vlissingen - GPC is bezig zijn eer ste selectie te verversen. De eerste klasser heeft naast routinier Najim Boughmari (Walcheren) zes talen ten aangetrokken: Merijn Moeliker (Zeel. Midd.), Ricardo de Nooijer, Meivin Markelbach en Daniël van 't Westende (allen Vlissingen), Jes- per de Vlieger (RCS), Meivin Cal- jouw (JVOZ). Ook A-junioren Jus tin Patty (Walcheren) en Zilvano Tuhuleruw (Jong Ambon) komen. brouwershaven - De voetballers van Zierikzee hebben zaterdag in Brouwershaven de WereldRegio Cup gewonnen. In de finalepoule won de zon dag-derdeklasser de wedstrijden te gen Bruse Boys (3-0, uiteindelijk tweede), Duiveland (3-2, derde) en Mevo (3-2, vierde). Een smetje op de dag was dat het duel Duive- land-Mevo werd gestaakt. spui - Een sterke tweede helft bracht Spui zaterdagmiddag een ruime 3-0-overwinning op FSV. Daardoor spelen de Zeeuws-Vla mingen over vijf dagen op neu traal terrein tegen Groot Ammers voor een plek in de derde klasse. Na 69 minuten brak Thieu van den Enden de ban voor Spui. Een strafschop van Mark Otterloo en een goal van Martin Kalisvaart zorgden voor de 3-0-zege. spui - Net als vorig jaar heeft Ter neuzense Boys het Eyke Hogen- doorn Outdoor Soccertoernooi in Spui gewonnen. In een spannende finale moest Zaamslag er zaterdag middag met 6-5 aan geloven. Terneuzense Boys toonde zich over de hele dag gezien veruit de sterkste. Zo leed de ploeg als enige van de elf deelnemende teams on derweg geen enkel puntverlies. huijbergen - Breskens moest niet al te diep gaan om het vierdeklas serschap in het zondagvoetbal als nog veilig te stellen. In het beslis sende duel was de ploeg een maat te groot (3-1) voor thuisploeg Vi- voo. Via een vrije trap van Johnny de Jaeger kwamen de bezoekers op voorsprong. Mayckel Verschorre, Mark Boeckhout en Martijn van den Berg scoorden voor Breskens. breda - Com Boys dwong gisteren promotie af naar de vierde klasse zondag. Het duel met Boeimeer eindigde in 2-2. Daarmee eindig den beide teams op vier punten. De strafschoppenserie eindigde daarna in 4-4. Voor Corn Boys was dat voldoende, want de Sassenaren hadden eerder in de strafschoppen- reeks tegen Hansweertse Boys er één meer benut dan Boeimeer. Terneuzen wint in Dordrecht met 2-0 van EBOH en houdt daar door kans op promotie naar de eerste klasse van het zondagvoet bal. AZW houdt het hoofd koel vanaf de stip en plaatst zich voor finale. MIDDELBURG - FC Dauwendaele en AZW strijden komend weekein de voor een plaats in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. De Middelburgse ploeg herstelde za terdag zich door een 3-1- zege van de eerdere i-o-nederlaag tegen VCK. Het Axelse AZW liet het te gen Klundert nog op strafschop pen aankomen na de eerdere 4-2-zege. Het werd nu 3-1 voor Klundert. AZW was vanaf elf me ter de stérkste. Dauwendaele-VCK 3-1: VCK-trai- ner Hans de Nooijer vond dat er niets op de overwinning van Dau wendaele af te dingen viel. „We zijn vrijwel geen moment in de wedstrijd geweest. Wij zullen on ze wonden moeten likken." VCK speelt volgend seizoen immers weer in de derde klasse." Gert-Ian van Leiden en Sigrel Bur net waren de uitblinkers van Dau wendaele. In de stromende regen was het tweetal van begin tot eind een plaag voor de VCK-de- fensie. Van leiden maakte de eer ste en de derde goal, Burnet de tweede. Michiel Ketting maakte bij 1-0 nog de gelijkmaker. Even had VCK toen hoop op meer, maar Dauwendaele herstelde zich bijtijds. Gérard de Nooijer, trainer van de Middelburgse formatie: „Wat een beleving en een strijd hebben die jongens geleverd. Ze bleven de he le wedstrijd uitermate gretig en hebben dit dik verdiend." Klundert-AZW 3-1, AZW wns: Corné Langendoen (via de paal), Emanuel Pauwels, Bert Apperlo, Dauwendaele en AZW spelen za- terdag de finale van de nacompe titie in de derde klasse. VCK de gradeert na één jaar tweede klas se. Ludovico Cantoro en Nico Lan gendoen hielden na de tweede slij tageslag van ruim honderd minu ten binnen 48 uur hun zenuwen in bedwang en mikten vanaf de stip onberispelijk raak, waar de thuisploeg uit de eerste vier straf schoppen slechts drie keer doel trof. Op een door de warmte stroef kunstgrasveld had Klundert lang een licht overwicht en ging de thuisploeg door een treffer van Mukoko verdiend met een 1-0- voorsprong de rust in. Toen een kwartier na de hervatting de Bra banders door Fuanani op 2-0 kwa men, leek uitschakeling van AZW net als een week eerder te gen Internos nabij. Kana Bernar do da Rosa, die later rood kreeg, kopte de 2-1 binnen. Vijf minuten voor tijd miste Michael Peters een strafschop, waarna Peter van Win gerden voor de thuisploeg in de negentigste minuut vanaf de stip wel raak schoot: 3-1. mocht het zichzelf aanrekenen dat het bij rust maar 1-0 stond. In de 56e minuut besliste Arjen de Koeijer, na een pass van Mark Goe man, het duel toch: 2-0. Toen Alli- ance-speler Chris Gerritsen even la ter wegens natrappen uit het veld 'Yerseke wil graag omhoog en ik hoop dat ze het redden' 1 gevallen Joey Zoeteweij de top schutter vrij voor het doel. Met zijn derde goal tilde Van Stevenin ck de stand naar 4-0. Daarna volg de een publiekswissel. Van Steveninck: „Als je drie keer scoort in zo'n wedstrijd, ga je met een prettig gevoel van het veld. We hebben als team goed gevoetbald." Zaterdag wacht Kruiningen in de 'stationsderby', de winnaar wordt derdeklasser. Van Steveninck: „Dat is een wedstrijd op zich en dan spe len er andere factoren mee." Yerseke-Alliance 4-0 (1-0). 5. Bart van Steveninck 1-0, 56. Arjen de Koe ijer 2-0, 64. Bart van Steveninck 3-0, 76. Bart van Steveninck 4-0. Scheids rechter: A.C. Deurloo (Tholen). Rode kaart: 59. Chris Gerritsen (Alliance). Aantal toeschouwers: 475. werd gestuurd door het uitsteken de arbitraire trio (scheidsrechter Deurloo en zijn assistenten Van Kan en Riemens) bouwde Yerseke de score uit Eerst schoot Van Steve ninck met een strak schot de 3-0 binnen en daarna zette de goed in- '1 r.imi. Duel om de bal in de wedstrijd Yerseke-Alliance. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63