Sport Wolfaartsdijk zakt naar vierde klasse HVV'24 krijgt deksel op de neus Incompleet Kwadendamme Yerseke Wacht de grijpt naast promotie Jong Ambon stuit in finale op MOC'17 34 Maandag 25 mei 2009 Zondag-derdeklasser verliest en verspeelt kans op promotie. HULST - De teleurstelling was enorm. HW'24 zag in een minuut tijd een zekere voorsprong omge bogen worden in een nederlaag. Moerse Boys ging na de 2-2 in ei gen huis met een 2-1-winst terug naar Zundert en speelt op tweede pinksterdag de finale tegen Vlij- mense Boys. „We hebben geen moment gevoet bald", keek coach Eric Brems terug op de wedstrijd. Het duurde ruim een kwartier voordat hij naar bui ten kwam. Aanspreekbaar was hij wel, maar het gezicht was rood doorlopen en de emoties spoten uit de ogen en oren. Kwaad was hij ook, terwijl hij wist dat zijn ploeg niet met opzet de winst uit han den had gegeven. laimy de Visser miste in de dertien de minuut een penalty, die zelf was neergehaald in het zestienme tergebied. Evert van den Berg maakte even aanstalten om de pin gel te nemen, maar De Visser gaf de bal niet af Brems: „We hebben in de competitie zes strafschoppen op rij gemist. Maar op de trainin gen hebben we zelfvertrouwen op gedaan. We hadden afspraken dat Michal Szczawinski of Christoph Praet de penalty's zouden nemen. Schijnbaar waren zij niet zeker." Direct na de rust maakte De Visser zijn fout goed: x-o. Lang zat de thuisploeg op een roze wolk, maar in de slotminuten ging het toch nog mis. Nick Voerman schoot vijf minuten voor tijd een ietwat om- steden strafschop raak en zestig se conden later schoot Joris Goossens een magnifieke boogbal binnen. MIDDELBURG - Zondag-vierdeklas- ser Jong Ambon heeft zich gisteren eenvoudig geplaatst voor de finale om promotie naar de derde klasse. De Middelburgse voetbalploeg mag nu op tweede pinksterdag te gen MOC'17 uitmaken wie er om hoog gaat. Clinge-Jong Ambon 1-4: De Mid delburgers hadden de heenwed strijd tegen Clinge al met 4-0 ge wonnen en boekten gisteren tegen de wegens blessures verzwakte thuisploeg weer een makkelijke overwinning. Al na twaalf minu ten stond het 0-2 door twee tref fers van Tim van der Vlies. De spits van Jong Ambon liet daarna twee kansen onbenut om een zui vere hattrick te maken. Na de rust freewheelden de bezoe kers naar een ruime zege door doel punten van Zico Tomasoa en nog maals Van der Vlies. In de slotmi nuten redde Peter Drumont de eer. Domburg-MOC'17 1-2: De Braban ders waren voor de tweede keer met 2-1 te sterk voor de Walchena- ren. Martijn Minderhoud bracht de thuisploeg in de dertiende minuut nog wel op voorsprong, maar Ro bert van Lammeren en Bram Fik kers poetsten die achterstand weg.. v' f:, 'l 'i' -rkV'S "TfP?- Kruiningen-aanvaller Job Sinke (rechts) wordt in de rug gelopen door Ferdy de Leeuw van Wolfaartsdijk, waarna de bal op de stip gaat. foto Willem Mieras Kruiningen legt in eerste helft basis voor 3-4-overwinning. door Michiel Bouwman WOLPHAARTSDIJK - Dat Wolfaarts dijk zaterdag degradeerde, was ei genlijk nauwelijks verrassend. De ploeg, die tot de winterstop zo be- heorlijk meedraaide in de derde klasse, moest met zes doelpunten verschil winnen van Kruiningen om in leven te blijven. Dat bleek helemaal een onmogelijke opgave na de vroege voorsprong van Krui ningen (0-2 na vijftien minuten). Eerst was er de fraaie actie van de rappe Urvin van Hekelen, die weg draaide bij twee man en met een prima steekpass Edwin van Houte in stelling bracht Met een bekeken schot liet hij doelman Philip West- veer kansloos. Tien minuten later kopte Van Houte een hoge bal door, waarna Job Sinke zomaar door kon lopen. Oog in oog met Westveer schoof hij de bal be heerst binnen. Het werd uiteinde lijk 3-4 voor Kruiningen. „Ik weet ook niet waarom we zo slecht begonnen", verzuchtte inte rim-trainer Adil Fertoute na af loop. „We probeerden Kruiningen onder druk te zetten, maar we had den gewoon te weinig zelfvertrou wen. In de tweede helft hebben we het nog goed gedaan, maar dat was veel te laat." Het ontbeerde Wolfaartsdijk ook simpelweg aan kwaliteit. Topsco rer van den Dries (niet fit) en mid denvelder Erik de Kok (niet ge traind) zaten op de bank, terwijl twee andere basiskrachten, Eric Rijke en Leon Tavenier, langdurig geblesseerd zijn. Het was te mer ken aan het spel van de thuis ploeg, waar de combinaties slechts sporadisch lukten. Voor rust vielen er nog twee doel punten te noteren. De 0-3 kwam op naam van Kruiningen-aanvoer- der Jimmy Fens, die een straf schop benutte nadat Job Sinke om ver werd gelopen. Vlak voor rust maakte Arnold van Gemerden de aansluitingstreffer: 1-3. Waar Kruiningen voor rust zoveel sterker was, zo waren de geel-zwar- ten na rust de onderliggende par tij. Net als het publiek kon de Krui- ningse defensie slechts kijken naar de schitterende volley van 25 me ter van Harm Fluijt, die perfect on der de lat viel. Een klein offensief- je volgde, maar pas twaalf minu ten voor tijd werd er weer ge scoord. Tom Kloet trok de stand gelijk. Kruiningen had toen echter al ruimer voor moeten staan. Ur vin van Hekelen trof) na een goe de combinatie met Sinke en van Houte, slechts de paal. Vlak voor tijd profiteerde invaller Kevin Beenhakker van de ruimte die bij de Wolfaartsdijkse defensie lag en bezorgde zo zijn ploeg de zege. „We hebben het een paar weken geleden al weggegeven", zei Wol- faartsdijk-captain Tom Kloet. „Ik zie alweer op tegen Cadzand-uit. Maar we hebben het zelf gedaan." Wolfaartsdijk-Kruiningen 3-4 (1-3). 6. Edwin van Houte 0-115. Job Sinke 0-2, 32. Jimmy Fens 0-3 (strafschop), 42. Arnold van Gemerden 1-3, 49. Harm Fluijt 2-3, 78. Tom Kloet 3-3, 89. Kevin Beenhakker 3-4. Scheidsrechter: A. H. Kant (Oisterwijk). Toeschouwers: 175. Ziondag-vijfdeklasser verliest in Rijsbergen met 1-0. RIJSBERGEN - Het is Kwadendam me gisteren niet gelukt om tegen WR, de nummer tien van de vier de klasse C, promotie af te dwin gen. Na de eerdere 2-1-thuiszege op Heusden werd de tweede en be slissende wedstrijd op vreemde bo dem met 0-1 verloren. Bij Kwadendamme ontbrak topsco rer Mariusz Mosiej (26 treffers) we gens vakantie. De ploeg had daar naast ook nog de pech dat zowel Roel de Jonge (enkel) als Johan Beulens (naar ziekenhuis met schouderblessure) noodgedwon gen vervangen moesten worden. Toch waren voor rust de beste kan sen voor de gasten. Erik de Groene had pech met een inzet tegen de lat en een op advies van de grens rechter wegens duwen afgekeurde treffer. Mede hierdoor stond het 0-0 halverwege. In de tweede helft waren de beste kansen voor de thuisploeg. Toch duurde het tot de 87e minuut voor dat dit tot de openingstreffer van Frank van de Zande leidde: 1-0. Kwadendamme, dat bij een gelijk spel nog via de strafschoppenserie promotie zou kunnen bereiken, ging op zoek naar de gelijkmaker, maar die kwam er niet. Van Steveninck loodst zijn ploeg met drie goals langs Alliance. door Klaas Verspoor YERSEKE - De eerste klap was zater dag een daalder waard. Met een ver rassend verre ingooi in de vijfde mi nuut zette Elco de Schipper Bart van Steveninck vrij, die namens Yerseke de score opende. In het ver volg van de partij had Yerseke niets van Alliance te duchten: 4-0. Evenals vorig seizoen, toen Allian ce ZSC'62 in het beslissende duel vrij baan gaf en met 8-1 verloor, ging de Roosendaalse formatie niet voor de winst op pad. Uit alles bleek dat promotie niet het streven van Alliance was. „Dat klopt! We willen lekker in de vierde klasse spelen. Ik heb spelers thuisgelaten. Yerseke wil graag omhoog en ik hoop dat ze het redden", zei trai ner Marcel van Oers eerlijk. Promotie naar de derde klasse komt nu wel dicht bij voor de ploeg van trainer laimy van Blop- poel. „Als iedereen bereid is om voor elkaar te werken, kunnen wij heel ver komen", reageerde hij. Het verschil in wedstrijdbenade ring was in het nacompetitieduel heel duidelijk. Waar Alliance zijn topscorer Danny van Loon voor rust op de bank hield, excelleerde Yerseke-collega Bart van Stevenin ck. Na zijn eerste goal was hij voor rust nog drie keer gevaarlijk, en ook Arjen de Koeijer en Arco van Dixhoorn kregen kansen. Yerseke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 62