Sport rijden elkaar in de wielen Ivanovic mist vorm om te imponeren X Eindzege Olympia's Tour voor Rabotalent Bol Hockeyvrouwen A'dam halen landstitel binnen Waterpolotitels voor Donk en Polar Bears Jeroen Dubbeldam wint CP Eindhoven Willemsen loopt uit in WK zijnspancross Brons voor duo Keizer en Van lersel Sanchez neemt titel over van Jaspers Vos derde in Tour de l'Aude www.hz.nl Hogeschool Zeeland brengt je vérder! 6roe.Wu^ Maandag 25 mei 2009 33 Servische tennisster heeft flinke moeite met Errani. parijs - Titelverdedigster Ana Ivan ovic is de Open Franse tenniskam pioenschappen gisteren op Roland Garros begonnen met een weinig overtuigende zege: 7-6 6-3. De Ser vische had iets meer dan twee uur nodig om zich te ontdoen van de Italiaanse Sara Errani. Ivanovic opende op het Court Phi lippe Chatrier, het hoofdstadion, met een stevig ingepakte knie. Een blessure hield haar weg uit Madrid maar leek haar in Parijs niet te hin deren. Wel het gebrek aan vorm. Ivanovic beleeft tot dusverre een teleurstellend jaar en is slechts als achtste geplaatst. Ze leek na een moeizaam begin zelfs op setverlies af te stevenen maar brak Errani op het moment dat de Italiaanse voor de setwinst had kunnen serveren. „Ik moest hard werken voor elk punt", keek de Servische 'glamourgiri' terug op de tweesetter. Het spektakel kwam bij de man nen van Lleyton Hewitt. De Au straliër kreeg een recordaantal aces om de oren maar versloeg deson danks de Kroaat Ivo Karlovic in vijf sets. Andy Murray, de hoogst geplaatste man (derde) die giste ren in actie kwam, had niet veel problemen met de Argentijn Juan Antonio Chela: 6-2 6-2 6-1. Marat Safin, halvefinalist in 2002 en bezig aan zijn elfde en laatste optreden in Parijs, had minder moeite met de Franse wildcard houder Alexandre Sidorenko: 6-4 6-4 6-4. bloemendaal - De hockeyers van Bloemendaal hebben gisteren op eigen veld de landstitel binnenge haald. Het beslissende duel tegen Amsterdam leverde een 1-0-zege op. Voor Bloemendaal is het de 22e titel in de clubgeschiedenis. De hockeyvrouwen uit de hoofd stad veroverden in tegenstelling tot de heren gisteren wél de lands titel. Ze Waren met 2-1 te sterk voor ti telverdediger Den Bosch. Voor Am sterdam was het de eerste landsti tel in zeventien jaar. gouda - Trainer Robin van Galen heeft met de waterpoloërs van GZC Donk de nationale titel gepro longeerd. De formatie uit Gouda versleog gisteren in de play-offs PSV met 9-7. Van Galen veroverde vorig jaar. in Peking olympisch goud met de Nederlandse vrou wen. De landstitel bij de waterpolovrou- wen ging zaterdag naar Polar Be- ars. In de finale tegen Het Ravijn won de ploeg uit Ede ook het tweede duel: 14-13. eindhoven - Springruiter Jeroen Dubbeldam heeft zaterdag de Gro te Prijs van Eindhoven gewonnen. De Nederlands kampioen uit Twente bleef met de ruin BMC Van Grunsven Simon ook in de barrage foutloos. Met een eindtijd van 44,18 seconden verbeterde hij als laatste starter bovendien de prestatie van ]ur Vrieling met een paar tienden. De Egyptenaar Abdel Saïd (Ave- nir) eindigde als derde. Mareille Schroder was met de vijfde plaats de beste amazone in de GP. sjernivtsi - Zijspancrosser Daniel Willemsen heeft zijn voorsprong in het WK-klassement gisteren flink uitgebouwd. Met zijn Bel gische bakkenist Sven Verbrugge won de Nederlander beide man ches van de Grand Prix in de Oe kraïense plaats Tsjernivtsi. Het duo heeft nu 175 punten verza meld. Het verschil met de Bel gisch/Letse combinatie Joris Hen- drickx/Kaspars Liepins is opge lopen van drie naar dertien pun ten. osaka - Beachvolleybalsters Sanne Keizer en Marleen van lersel heb ben zondag de bronzen medaille veroverd bij het World Tour-toer nooi in Osaka. Ze wonnen van de Amerikaanse speelsters Angie Akers en Tyra Turner: 21-19 21-18. Het koppel Keizer/Van lersel ging eerder in de halve finale onderuit tegen het Braziliaanse duo Juliana Feüsberta Silva en Larissa Franca, dat later het goud veroverde. Voor Keizer en Van lersel is deze derde plaats het beste resultaat ooit in de World Tour. ODENSE - Daniel Sanchez heeft Dick Jaspers afgelost als Europees kampioen driebanden. De Spaan se biljarter was zondag in de finale in het Deense Odense met 3-2 te sterk voor de Belg Frédéric Caudron. Sanchez bereikte de eindstrijd door de Zweedse vedette Torbjörn Blomdahl met 3-0 uit te schakelen. Caudron, die in de kwartfinales Dick Jaspers uitschakelde, was in de halve finales met 3-0 te sterk voor de Turk Tayfim Tasdemir. Ana Ivanovic moet alle zeilen bijzetten om de eerste ronde van Roland Gar ros te overleven. foto Bernat Armangue/EPA limoux - Claudia Hausler heeft gisteren de 25e Tour de l'Aude op haar naam gebracht. De voor sprong van de 23-jarige Duitse wielrenster in het algemeen klasse ment kwam in de laatste etappe over 87,5 kilometer met start en fi nish in Limoux niet meer in ge vaar. Haar landgenote Trixi Worrack eindigde op 2.06 minuten als tweede, Marianne Vos werd der de. De Brabantse kopvrouw van het DSB- team, die zaterdag de etappe over 101 kilometer won en daardoor in totaal drie dagprijzen pakte, verkleinde haar achter stand op de geletruidraagster nog tot 3.50. De slotrit werd gewonnen door de Duitse sprintster Ina Teuten- berg. Ze was de sterkste in een kopgroep van zes, met onder an deren Chantal Beltman. t "Ik wil me specialiseren in de inter- nationale gezondheidszorg en grijp alle kansen hiervoor aan. Ik ben aan het 1- afstuderen op Ambon, in verschillende I sectoren van de gezondheidszorg. Het werken in ëen ontwikkelingsland is erg leerzaam, zo leer ik over problemen I die we in Nederland niet kennen. Mijn stage deed ik in Ghana, waar ik me met studiegenoten met onze stichting Nurses Ion Tour nu nog steeds inzet voor de Hmalariaproblematiek. Voor deze inzet I won ik de ECHO Award én daarmee een summercourse in Amerika!" Ook je grenzen verleggen? Kom naar de info-avond op 9 juni! Hogeschool Zee and ploeg genegen was hulp te bieden, konden de vluchters voorop blij ven. „Een prima scenario", aldus de Rabo-ploegleiding. Di Luca, op 34 tellen van Mentsjov de nummer twee, maakte prompt ruzie met enkele van zijn landgeno- 'Wanneer gaan zij nu eens aanvallen. Waarschijnlijk in juni, als het te laat is' ten. Vooral de Liquigas-ploeg van Franco Pellizotti en Ivan Basso kan niets goed doen in zijn ogen. „Wan neer gaan zij nu eens aanvallen", schamperde Di Luca zaterdaga vond. „Waarschijnlijk ergens in juni, als het te laat is." Dat Lampre weinig laat zien, ergert Di Luca ook. Zoals het hem ook ir riteert dat de Diquigiovanni-ploeg juist, wat goedkoop, alleen maar koerst om in beeld te rijden. Het Aqua 8c Sapone van Stefano Garzel- li was in de eerste dagen van de ronde nog een bondgenoot, maar inmiddels lijkt Di Luca zijn belofte om iets terug te doen voor Garzelli ook alweer vergeten. Zijn boze woorden misten gisteren hun uitwerking niet. Het leek er in de rit over vijf colletjes op alsof sommige ploegen hun best deden Di Luca een hak te zetten. Dat ze daarmee ook een poging deden de positie van Mentsjov te verzwak ken, was waarschijnlijk bij de mees ten niet eens opgekomen. De Rabo- bank-ploeg, die gisteren wel ruim honderd kilometer het commando voerde, kon zodoende aan de streep opnieuw constateren dat de Rabo-Rus nog altijd soeverein leidt. Ongetwijfeld in zijn trots aange tast, ging Liquigas' Ivan Basso er op de Monte Casale, een bergje van de derde categorie, vandoor. In het gezelschap van Stefano Garzelli pakte hij snel bijna anderhalve mi nuut op de groep van Mentsjov. Die maakte zich daar niet al te druk om. De andere Italianen, Di Luca voorop natuurlijk, konden het echter niet verkroppen. In de afdaling van de Monte Trebbio wer den Basso en Garzelli, overigens mede door een ook al in paniek ge raakte Carlos Sastre, weer ingere kend. Verschil met nummer twee Van Leijen is slechts twee seconden. vaals - Jetse Bol heeft Olympia's Tour gewonnen. De nog maar ne gentienjarige renner uit Avenhorn bezorgde het Rabobank Continen tal Team daarmee gisteren in Vaals de achtste eindoverwinning op rij in oudste etappekoers van Neder land. De vijfde en laatste etappe, met start en finish in Vaals, leverde een zege op voor Bols ploeggenoot Te- jay van Garderen. In het eindklas sement had Bol twee seconden voorsprong op loost van Leijen. Alejandro Valverde heeft de Ronde van Catalonië op zijn naam geschreven. De leidende positie van de Spaanse wielrenner kwam in de slotrit niet in gevaar. De ze vende en laatste etappe leverde een sprintzege op voor de Nieuw-Zeelander Greg Hender son. In het eindklassement had Valverde 15 seconden voorsprong op de Ier Daniel Martin. Oud-wielrenner Laurent Jala- bert (40) wordt de nieuwe bonds coach van de Franse wielerploeg. Hij neemt de taken over van Fré déric Moncassin. De Fransman zal tijdens het WK in september, in de Zwitserse plaats Mendrisio, al in functie zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61