Zeeland PZC Fietstunnel Kapelle nog onzeker BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 17 21 t en dag niet gepuzzeld, h een da# niet geleefd _r( Slaap Straatfestival zet Ovezande weer op zijn kop FNV ziet niets in PvdA-plan voor vierdaagse werkweek Maandag 25 mei 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Gemeentebelang, CDA en PvdA kritisch over kosten en ontwerp. door Luc Oggel KAPELLE - Het is allerminst zeker of de geplande fietstunnel onder het spoor in Kapelle er in zijn hui dige opzet komt. Een meerderheid van de fracties heeft bedenkingen bij het ontwerp en de kosten. Over een tunnel onder het spoor, die de toekomstige wijk Zuidhoek met het centrum van Kapelle moet verbinden, wordt al enkele jaren gepraat. De kosten worden inmiddels geschat op 4,7 miljoen euro. De gemeenteraad praat mor genavond over het collegevoorstel om drie miljoen euro beschikbaar te stellen. De overige 1,7 miljoen komt van de provincie. De fractie van Gemeentebelang liet zich afgelopen week al zeer kri tisch uit over met name, de kosten, maar ook met het ontwerp - een haakse tunnel met hellingen van 5 procent - heeft de partij moeite. En daarin staat Gemeentebelang niet alleen, blijkt uit een rond gang. CDA en PvdA hebben even eens twijfels over de hellingshoek. „We zijn in principe bereid de in vestering te doen, maar we willen wel zeker weten dat het een bruik bare tunnel is", aldus CDA-fractie- voorzitter Evert Damen. „Daar twijfelen we aan." Hans Riel (Pv dA) zegt dat zijn fractie ook scep tisch tegenover het ontwerp staat. „Er zijn varianten, bovendien vin- |^j B en W van Kapelle stellen de raad morgen voor drie miljoen beschikbaar te stellen voor een fietstunnel onder het spoor. Een meerderheid heeft bedenkingen. den wij dat de kosten de pan uitrij zen." Leo Niewenhuijse (SGP) vindt dat de discussie in de raad moet wor den gevoerd, maar wil wel kwijt dat zijn fractie een 'positieve grondhouding' heeft. „Die tunnel is min of meer beloofd, al zijn ook wij wel geschrokken van de kos ten." De WD en de Christenunie zijn de enige twee fracties die zonder meer vóór de tunnel zijn. „Het geld is er, dus het is financieel ver antwoord. Je moet dit ook niet op de korte termijn bekijken, het is onderdeel van het totale plan Zuid hoek", aldus fractievoorzitter Peter Arkenbout (WD). Ook Ria Rijk-* sen (CU) wil 'gaan' voor de tun nel. „Het betekent gewoon een vei lige overgang voor fietsers. Nu niet investeren is het slechtste wat je kunt doen, want als we nog een jaar wachten, kost het nog meer." De bedenkingen van andere par tijen over de hellingen deelt Rijk- sen niet. „Je kunt altijd nog een Spartamet kopen." De vergadering begint morgen avond om 19.30 uur in het gemeen tehuis in Kapelle. GOES - Geen voetballers of andere sporters, zaterdagavond op sportpark 't Schenge in Goes, maar showkorpsen. De aftrap van het Nederlands kampioenschap vond voor het eerst in twintig jaar weer in Goes plaats. Het door Drum Corps Nederland opgezette evenement viel enigszins in het water doordat het een kwartier voor aanvang begon te rege nen, maar het leek de deelnemende korpsen uit het hele land niet te deren. Ook het jeugdkorps van Confetti uit Goes (fo to) zette zijn beste beentje voor met een pira- tenact, onder aanmoediging vanaf de publie ke tribune. Jubal Drum Bugle Corps (Dordrecht) werd uiteindelijk winnaar in de Open Class (eredvi- sie), Jong-Holland (Zwijndrecht) werd tweede, Juliana uit Middelburg eindigde als derde. In de A-Class (eerste divisie) won Showband 75 (Leidschendam), Blue Phoenix (Axel) ein digde als tweede. In de Cadet Class (junioren) ging Johan Friso (Middelburg) met de eerste prijs aan de haal, Confetti werd tweede. foto Willem Mieras www.lekkerpuzzelen.nl Cb Borselse snelheidsduivel rijdt 89 kilometer te hard RITTHEM - Een 31-jarige snelheids duivel uit de gemeente Borsele heeft vrijdagavond rond half acht zijn rijbewijs moeten inleveren. De man reed op de Sloeweg Noord in Ritthem met een - gecor rigeerde - snelheid van 189 kilome ter per uur. Op deze weg is een maximumsnelheid van 100 kilome ter toegestaan. De Borselse inwo ner- zat daar maar liefst 89 kilome ter per uur boven. DVD <jF SPAARZEGEL 'Made of Honour' 'h www.pzc.nl/dvd De man van middelbare leeftijd uit Terneuzen had financiële zor gen en sliep daardoor slecht. Hij deed werkelijk geen oog dicht en dat al nachten achtereen. Ten einde raad belde hij zijn huis arts voor een afspraak. Diezelfde dag nog had hij een indringend ge sprek met de arts, die vol begrip zijn problemen aanhoorde, hem Tip? redactie@pzc.nl zelfs van advies diende en de man uiteindelijk een recept meegaf: slaappillen. Iedere avond één pil en het leed zou voorlopig geleden zijn. En het werkte directal de eerste nacht. De man sliep als een roos tot... zijn baas hem wakker schud de. Hij is operator bij een groot be drijf en had nachtdienst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57