kan het veel Tjoba voltrekt het vonnis over Swift Bram Chardon toont potentie van zijn wereldberoemde vader IJsbrand s Maandag 25 mei 2009 39 Zierikzeese korfballers ontlopen na derbyzege directe degradatie. door Marlot Hak zièrikzee - Met gebalde vuist vier de All Ready-aanvoerder Jan-Wil lem van Nieuwenhuijze zaterdag middag zijn doelpunt in de wed strijd tegen Fortis. De oerkreet die volgde, toonde aan dat het er niet zomaar een was. Het leidde uitein delijk tot een 8-7-overwinning. De zon scheen daarmee voor de Zie rikzeese ploeg letterlijk en figuur lijk, want met de overwinning is directe degradatie uit zicht. De korfballers uit Zierikzee speel den eindelijk weer eens vol ver trouwen. Interim-coach Jan Vos- hart: „Deze overwinning was hard nodig. Met nog één wedstrijd te gaan kunnen we nu in ieder geval niet meer laatste worden." Na flink wat teleurstellende wed strijden bood AU Ready op eigen veld met alle energie die het over had een goede partij. Fortis vond geen doorgang door de hechte ver dediging. Het vak van Remy Quist, Desiree Voshart, Christa Bergsma en Henk de Graaf zorgde daarbij voornamelijk voor de punten. Met name laatstgenoemde, naast zijn drie goals, speelde zeer sterk. De thuisclub, die al snel op een 3-2-voorsprong kwam, haalde daar na flink wat tempo uit het spel waardoor het op snelheid inge speelde Fortis in moeilijkheden Scenario Als All Ready, IJsselvogels (acht punten) en eventueel Fortis (tien) gelijk eindigen, volgen een of meerdere beslissings duels. De verliezer daarvan speelt te gen de nummer 7 uit een an dere eerste klasse voor lijfsbe houd. »- Scores All Ready: Henk van der Graaf 3, Marcel Joziasse, Remy Quist, Yvonne Joziasse, Jan-Willem van Nieuwenhuizen en Esther Snoek 1 TOP heeft weinig te duchten van IJsselvogels (11-13). goes - Niets meer dan de eer ver dedigden de Bevelandse korfbal lers tegen Swift, dat zich met de laatste krachten verzette tegen de opdoemende degradatie. Tjoba kende niet de ultieme drive om het beste uit het spel te halen, Swift sputterde tegen naar beste kunnen. Daardoor werd het vooral een spannende partij, met een bit tere slotsom voor het Middelburg se Swift: degradatie naar de twee de klasse is een feit. Tjoba-Swift 14-12: Met een te ho ge dosis individuele fouten gafTjo- ba aan Swift het idee dat er iets te halen was. De Middelburgers maakten daarvan gretig gebruik door hun snelheid. De bezoekers voerden de druk op en het was dat kwam. Het volgende tegendoel punt voor AU Ready viel ook pas na rust. „Het was een wedstrijd met honderd procent inzet van ie dereen. Ze vochten voor iedere bal", aldus de tijdelijke coach die naar eigen zeggen de boel weer op scherp heeft gezet. „We kunnen het hogere niveau best aan als we maar gemotiveerd blijven." Ondanks de verstikkende tempera tuur tijdens de wedstrijd bewezen de spelers uit Zierikzee de druk tot het einde aan te kunnen. Hoewei de ploeg meteen na rust twee pun ten weggaf pakte het snel de draad weer op. „Die punten vlak na rust kwamen voort uit een on gelukkig situatie", aldus de coach die met zijn team in de pauze een verkoelend plekje in het gras op zocht. „Ik heb in de rust aangege ven dat we de beste aanvallers van Fortis goed moesten verdedigen. 'Het was een wedstrijd met honderd procent inzet van iedereen' Dat is gelukt, want hun beste spe lers hebben haast niet gescoord." Toch werd het einde nog zenuw slopend. All Ready zag de voor sprong langzaam teruglopen. De wedstrijd had niet langer moeten duren. Het had in enkele secon den, ondanks het goede spel van All Ready, nog makkelijk een ge lijkspel kunnen worden. Pas in de allerlaatste minuten, bij een 7-6-voorsprong, zorgde invalster Esther Snoek met een prachtige af standsworp voor de verlossing bij de thuisclub. En terwijl Voshart na afloop het vertrouwen van zijn ploeg prees, was dat aspect juist iets wat For- tis-coach Aarnout Crucq bij zijn team miste: „Te veel mensen had den het vandaag niet in de vin gers, het vertrouwen was er niet. We hebben veel te weinig ge scoord voor ons doen." „Fortis is normaal gesproken ook sterker", gaf Voshart toe. „Ik denk dat deze zege daarmee genoeg zegt over de kracht van ons team van daag." de afronding te wensen overliet dat Swift in die fase niet op voor sprong kwam. Tjoba hield telkens dat ene puntje voorsprong en tilde het gaatje op de juiste momenten naar twee punten. Swift-coach Ralph Gillissen: „Het verhaal van het seizoen. Ook nu weer was het veldspel best oke en hebben we het Tjoba lastig gemaakt, maar het is weer net niet." IJsselvogels-TOP 11-13: Het ver wachte hete middagje zat vooral in de temperatuur. Na een goed tussenstuk waarin degradatiekandi daat IJsselvogels op een 9-7-voor- sprong kwam, poetste TOP dat zonder tot het uiterste te hoeven gaan weg naar 9-11 halverwege de tweede helft. Coach Edwin Cop- poolse verwonderde zich over de snelle overgave van de thuisploeg: „Alleen Peter van Belzen excelleer de bij ons, de rest kwamen de pun ten vrij eenvoudig aanwaaien." Carlo van der Maas gaat naar SKNWK ouwerkerk - Voetballer Carlo van der Maas komt volgend seizoen uit voor SKNWK. De 22-jarige aan valler komt over van buurman Ou werkerk, waar hij dit seizoen met dertien goals clubtopscorer werd. Van der Maas is na Ronald van Vossen, die naar Duiveland ver trekt, de tweede speler die Ouwer kerk verlaat. Bij SKNWK is Van der Maas de eerste nieuwkomer. Deelnemers en publiek zorgen voor nieuwe records in Oosterland. door Lucien Roelandt oosterland - De vierde editie van de nationale benefiet-menma- rathon van de Fok- en Menver- ening Schouwen en Duiveland in Oosterland groeide zaterdag uit tot een groot succes. Ruim tachtig aan spanningen en vijfduizend toe schouwers zorgden voor nieuwe re cords. De nationale kampioen Bram Chardon zorgde als winnaar bij het vierspan paarden en pony's voor de kers op de taart. Wedstrijdsecretaris Cees Joppe: „Dit heeft onze stoutste verwach tingen overtroffen. Onze wedstrijd staat bij de menners duidelijk op de kaart. Ze kwamen werkelijk uit alle windstreken van België en Ne derland. Maar niet alleen het men nen trok meer deelnemers, ook de springwedstrijd. We zien het eer ste lustrum in 20to dan ook met vertrouwen tegemoet." Bram Chardon is hard op weg om in de voetsporen van zijn wereld beroemde vader IJsbrand te tre den. Het natuurtalent uit Den Hoorn toonde zich met zijn vier span Welshjes voor de strijdwagen oppermachtig. Met zijn totaaltijd van 339 seconden bleef hij Kenny Kanora uit het Belgische Tielen DOS moet in return nog flink aan de bak kortgene - Het libreteam van DOS Oosterland verloor de heen wedstrijd voor de halve finale van de districtsbeker met 6-2 van TOG. Komende vrijdag moeten Piet Verschuren, Koos Dorreman (de enige winnaar tegen TOG), Leo Koopman en Adri Radewalt nog flink aan de bak om de achter stand goed te maken en een plaats in de finale te veroveren. bijna honderd tellen voor. Ook de extra prijs voor de snelste tijd in hindernis twee - een technisch moeilijk doolhof - en de spectacu laire waterbak werd een prooi voor Bram Chardon. Bij het enkelspan pony's leek Rem- ko Hoondert voor een Zeeuwse overwinning te zorgen. Maar toen de stofwolken waren opgetrokken, kwam de koetsier uit Ovezande met zijn haflinger voor de wagen een punt tekort om Gert Vervaet uit Moerbeke van de zege te hou den. Die nederlaag had Hoondert te danken aan de vijf seconden straftijd op de eerste hindernis. De als derde eindigende Cantal Ver- merris uit 's-Heer Arendskerke eis te de extra prijs voor de snelste tijd op hindernis twee en de water bak op. Bij het enkelspan trekpaarden eis ten de Zeeuwen de hoofdrol op. Henk de Kam uit Oostkapelle stuurde zijn Zeeuwse koudbloed in de ongekend snelle tijd van 356 seconden naar het oranje erelint. Hij toonde zich 26 seconden snel ler dan Chris Provoost uit Melisker- ke. In de klasse L springen toonde Joyce de Koeyer zich met de ruin PW Bram Chardon steelt de show bij de benefiet-menmarathon in Oos terland. De nationale kampioen is de grote man bij' de vierspan nen. Denise Gunst dicht bij zege in Denemarken MIDDELBURG - Denise Gunst is als tweede meisje geëindigd in het eindklassement van de internatio nale Tour de Himelfart in Dene marken. De renster van wielerver eniging Theo Middelkamp pakte in de vierde etappe de gele leider strui maar verloor deze in de laat ste rit door bonificatieseconden. Davy Gunst belandde na vijf etap pes op de 17e plaats. Winnaars menmarathon Enkelspan paarden: Stijn van Heek (Stekene). Tweespan paarden: Klaas Metske. Tweespan trekpaarden: Miran da Konings (Oijen). Vierspan paarden en pony's: Bram Chardon (Den Hoorn). Vierspan trekpaarden: Toon Brooijmans (Bergen op Zoom). Enkelspan pony's: Gert Ver vaet (Moerbeke). Enkelspan trekpaarden: Henk de Kam (Oostkapelle). Tweespan pony's: Joachim van Hecke (Stekene). Living Vulcano in de barrage ver rassend de beste van de twaalf combinaties. De amazone uit Yer- seke bleef met de Living Le- gend-zoon favoriet Ellen Briquet uit Zaamslag met Rocket Power ruim drie tellen voor. Streekfavo- riet Sander Verseput uit Zonnemai- re sprong met Unique Dancer naar de derde stek. In een spannende barrage toonde Albert Vermue zich met VS Calypso de beste in de klasse M. De ruiter uit Hein- kenszand stuurde de Parco-zoon 4S.38 seconden foutloos rond. Ver mue verwees Anniek van der Lin de uit 's-Heer Arendskerke met Quintina Z naar de tweede stek.' De Belg Wim de Wandel baant zich in Oosterland een weg door de waterbak. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55