Barbecue a|s All Ready gemotiveerd is, Zierikzee kan niet voor wonder zorgen gooit roet J 7 in het eten 38 Maandag 25 mei 2009 S Erik van der Wekken laat tweede manche Wemeldinge schieten. door Herman Heuvink WEMELDINGE - De clubwedstrijd van de Motorclub De Sproeier aan de Oude Polderweg in Wemeldin ge deed letterlijk en figuurlijk stof opwaaien. Over één ding was ie dereen het eens. Het was erg stof fig. Een deel van de deelnemers vond het te erg een ander deel vond dat het wel meeviel. De organisatie liet de wedstrijd doorgaan en ook dat ging met een onderbreking. In de clubklasse werd de rode vlag gehanteerd toen een ambulance er aan te pas moest komen. Roxanne van Hoorn uit Roosendaal werd onbe doeld door een collega aangetikt, kwam ten val en bleef gewond op de baan achter. Met onbekend let sel werd zij overgebracht naar het Oosterschelde-ziekenhuis in Goes. De animo voor de wedstrijden was bij de senioren niet bijster groot. De in het Belgische Kalken woonachtige en uit Zuiddorpe af komstige Peter Rottier was daarin de sterkste. Op zijn Suzuki bleef hij in de eerste manche steken op de derde plaats, maar in de tweede manche was hij de sterkste. Hij kreeg mede de winst in de schoot geworpen doordat Van der Wek ken de tweede manche voor ge zien hield nadat hij de eerste man che winnend had afgesloten. Hij vond het te stoffig, maar had een andere reden: „Door het ongeluk loopt de wedstrijd uit en ik heb vanavond een barbecue." Het circuit in Wemeldinge is uit stekend geschikt voor de jeugd. Die waren dan ook in voldoende mate aanwezig. Bij de 85CC was Björn Oreel de sterkste Zeeuw. De 13-jarige Honda-coureur bleef Ralph Kerkhove voor. Zij konden echter niet verhinderen dat de overwinng naar Mike Beekers uit Etten-Leur ging. De 65CC werd ge wonnen door Pim van Strien. Tennissters Duiveland eindigen als derde, titel voor mannenteam. MIDDELBURG - Het is de tennissers van Zierikzee niet gelukt om voor een mirakel te zorgen en aan de schier onmogelijke opgave te vol doen om kampioen te worden in de landelijke vijfde klasse ge mengd. Daarvoor had het team van Zierikzee in Vlissingen met dikke cijfers (7-1 of 8-0) moeten winnen van De Schelde, maar dat zat er niet in. Hét werd 5-3 voor De Schelde, dat daarmee kam pioen werd in de vijfde klasse. Na de enkelspelen was het nog even billenknijpen geblazen voor de Vlissingers, want Zierikzee nam een 3-1-voorsprong mee uit de enkelspelen. Tinta Hendriks was verantwoordelijk voor het eer ste punt door met 6-4 7-5 van Step hanie van der Eijk te winnen. Tho mas le Clercq kwam goed terug van verlies in de eerste set tegen Sven Bakker. Het was een wed strijd die werd gekenmerkt door lange slagenwisselingen over-en- weer. Bakker had vaak het initia tief in de rally, maar Le Clercq bleef de ballen goed diep terug brengen. Keerpunt in de wedstrijd was de stand van 4-4 in de tweede set, toen Le Clercq na een lange game op 5-4 kwam en de tweede set met 6-4 pakte. Daarna was het over en uit en won Le Clercq in to taal met 4-6 6-4 6-2. Pieter Boot had ook drie sets nodig tegen Dan ny Verschoore. Het werd 6-2 4-6 6-3 voor Boot. Ellis Payet verloor haar enkelspel met 4-6 2-6 van Eva Hartog. De dubbelspelen gaven de door slag. Payet en Hendriks verloren met 2-6 4-6 van Hartog en Van der Eijk, en Le Clercq en Peter Godrie waren niet opgewassen te gen Verschoore en Michel Koke laar: 3-6 4-6. De gemengddubbel- spelen gingen beide naar De Schel de. De vrouwen van Duiveland won nen hun laatste wedstrijd thuis met 5-1 van Lepelstraat. Daardoor eindigde het Nieuwerkerkse team als derde in de tweede klasse. De punten werden gepakt door Brenda de Bruine, Renate Renger en Monique Deurloo in de enkel spelen en Linda Verbraak/ Kou- wenberg en De Bruine/Renger in het dubbelspel. De mannen van Duiveland wer den kampioen in de vijfde klasse. Op de eigen banen toonde de ploeg zich superieur tegen De Bon gerd uit Kloetinge. Het werd maar liefst 6-0 in Nieuwerkerks voor deel en daarmee werden genoeg punten gehaald voorde titel. Het kampioenschap is een brug te ver voor de tennissers van Zie rikzee. Een monsterzege tegen concurrent De Schelde is nodig, maar dat lukt niet. Mede door een enkelspelzege van Monique Deurloo kende Duiveland wei nig moeite met Lepelstraat (5-1-winst). foto Ronald den Dekker De bal in handen van Mariek de Rijke is gewild. Anouk van Tiggelhoven (links) en Yvonne Joziasse (rechts) hebben hun zinnen erop gezet. Jessica de Boer (nummer 2) maakt zich uit de voeten. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 54