Zierikzee is net voor de buien HVV'24 geeft alles in minuut weg Verplicht nummer van Clinge Domburg sluit af 34 Maandag 25 mei 2009 S Jong Ambon freewheelt naar nacompetitiefinale door 4-1-overwinning. CLINGE - Voor Clinge zit het sei zoen erop. De ploeg van trainer Paul de Kort verloor ook de terug wedstrijd in de nacompetitie te gen Jong Ambon. Op eigen veld werd met 1-4 verloren. Tim van der Vlies was de gevierde man bij de Middelburgers. Hij scoorde drie keer. Jong Ambon speelt op twee de pinksterdag tegen MOC'17 om uit te maken wie er volgend sei zoen in de derde klasse uitkomt. Na de forse nederlaag (0-4) in de heenwedstrijd, en in de weten schap dat zes vaste waarden door blessures afwezig waren, stond Clinge gistermiddag voor een kans loze missie. Diegene die nog wel een cent gaf voor de kansen van de thuisploeg kon na twaalf minu ten zijn portemonnee weer opber gen. Het stond toen namelijk al 0-2 door twee goals van Van der Vlies. Aanvaller Thomas Leegwa ter gaf toe dat zijn ploeg voor een onmogelijke opgave stond. „Voor een vereniging als Clinge is het wegvallen van zes spelers niet op te vangen. De vervangers hebben hun best gedaan, niks ten nadele van hen, maar meer dan tegenhou den en hopen dat de schade be perkt bleef, zat er vandaag niet in." aldus Leegwater. Na de vroege voorsprong freew heelden de bezoekers naar de rui me zege. De trukendoos mocht volledig open. Clinge wist dat het kansloos was, had geen zin zich druk te maken en met een boel ge le kaarten van het veld te stappen. OOMBURG - Domburg nam giste ren niet alleen afscheid van de na- competitie (MOC'17 was opnieuw met 1-2 te sterk), het vlaggenschip speelde ook zijn laatste officiële duel op zondag. Met ingang van volgend seizoen gaat de vereniging immers als zaterdagclub verder. Veel emoties maakte dat laatste overigens niet los. „Je realiseert het pas als we volgend seizoen op zaterdag spelen", zei Dom burg-voorzitter Jan Minderhoud al in de rust van de wedstrijd. Voor één man was het duel van gisteren extra speciaal. Bob Maranus speel de tegen MOC'17 (voorlopig) zijn laatste wedstrijd voor Domburg en vertrekt naar Walcheren. „Op zaterdag moet ik altijd werken", zei Maranus na afloop. De verandering van speeldag maakt het voor hem daardoor on mogelijk om nog langer het blauw-witte shirt te dragen. Toch heeft hij alle begrip voor de keuze van de club om de zondag te verla ten. „Voor de toekomst van de ver eniging is dit de beste stap. Het 'boek Domburg' is voor mij nu ge sloten, maar zodra de mogelijk heid zich voor doet om terug te ke ren, zal ik dat waarschijnlijk ook doen. M'n hart ligt namelijk bij de ze club." Moerse Boys bereikt finale nacompetitie door zege in Hulst. door Jack Begijn HULST - De teleurstelling was enorm. HW'24 zag in een minuut tijd een voorsprong omgebogen worden in een nederlaag. Moerse Boys ging na de 2-2 in eigen huis met een 2-1-winst terug naar Zun- dert en speelt op tweede pinkster dag de finale tegen Vlijmense Boys, dat Roosendaal heeft uitge schakeld. „We hebben geen mo ment gevoetbald", keek de verlie zende coach Eric Brems terug op de wedstrijd. Het duurde ruim een kwartier voordat hij naar buiten kwam. Aanspreekbaar was hij wel, maar het gezicht was rood doorlopen en de emoties spoten uit de ogen en oren. Kwaad was hij. ook, terwijl hij wist dat zijn ploeg niet met op zet de winst uit handen had gege ven. laimy de Visser stond beteu terd tegen een muurtje geleund. Alleen overdenkend wat er die middag allemaal fout was gegaan. In de dertiende minuut werd hij in het strafschopgebied naar de grond getrokken. De toegekende penalty nam hij zelf Maar de aan loop was niet goed en het schot miste kracht en de juiste richting. De ongeschreven wet om zelf nooit een penalty te nemen kwam weer bovendrijven. Evert van den Berg maakte even aanstalten om de pingel te nemen, maar De Vis ser gaf de bal niet af Brems: „We hebben in de competitie zes straf schoppen op rij gemist. Maar op de trainingen hebben we zelfver trouwen opgedaan. We hadden af spraken dat Michal Szczawinski of Christoph Praet de penalty's zou nemen. Schijnbaar waren zij niet zeker." Direct na de rust maakte De Vis ser zijn fout goed. Met een lange rush vanaf de middenlijn gaf hij heel Moerse Boys het nakijken en drukte af in de verste hoek. De ontlading was groot. Vooral bij De Visser zelf die zijn moeder achter de boarding in zijn armen sloot. „Door trombose was zij lange tijd niet komen kijken. Dat zij er weer was, vond ik super, maar het heeft niet geholpen." Toch leefde HW'24 lange tijd op een roze wolk. Scheidsrechter Van de Sluis gooide echter ruim vijf mi nuten voor tijd roet in het eten. Hij alleen zag een handsbal van Niels Breijaert in het strafschopge bied. Het advies van zijn assistent dat er niets aan de hand was, ne geerde hij. Voerman schoot vanaf elf meter raak. HW'24 liet het hoofd zakken, was even niet bij de les en keek in dezelfde minuut te- pra In navolging van Zierikzee strandt ook HW'24 in de nacom- petitie tegen Moerse Boys. Op ei gen veld verliest de Hulster ploeg met 1-2. gen een achterstand aan. Jeugdspe ler Joris Goossens bepaalde met een magnifieke boogbal de eind stand op 1-2. Moerse Boys vierde na afloop feest, HW'24 treurde. )aimy de Visser: „We wilden zo graag laten zien dat we een ploeg hebben die in de tweede klasse mee kan." Jor- den Takiddine was vooral kwaad op de scheidsrechter. „Hij zei dat zijn assistent niets te zeggen heeft over wat er in de zestien afspeelt. Daar konden we het mee doen." Eric Brems baande zich ondertus sen driftig een weg naar de be stuurskamer. Weg van alle suppor ters en weg van teleurgestelde blik ken. HW'24-Moerse Boys 1-2 (0-0). 46. Jaimy de Visser 1-0, 84. Nick Voerman 1-1 (strafschop), 85. Joris Goossens 1-2. Scheidsrechter: R. van de Sluis (Dordrecht). Gele kaart: Dim de Waal (HW'24), Niels Kuijstermans en Reg van Tichelt (beiden Moerse Boys). Aan tal toeschouwers: 400. Zierikzee kroonde zichzelf zaterdag tot de beste voetbalclub van het eiland. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 50