Binnenland Bewaarders vaker dupe van geweld 'In gevangenis zijn het soms IBT haalt de kastanjes uit het vuur Onderzoek mogelijke besmetting Maasstad Ziekenhuis over de helft Osd Spanje Grote toeloop stille tocht Dode na schietpartij Rotterdam Nog vier betogers Den Bosch vast °Ponje c Beker 4 Maandag 25 mei 2009 Ongeval met bierfiets op vrijgezellenfeest AMSTERDAM - Een vrijgezellenfeest- je in Amsterdam is zaterdagavond op een klein drama uitgelopen. Elf meiden gingen op een bier- fiets, een rijdende bar, door de hoofdstad. Bij het afdalen van een helling botste het voertuig hard tegen het dak van een tunnel. Daardoor raakten drie meiden ge wond. Menigte keert zich tegen de politie TILBURG - Een menigte heeft zich in de nacht van zaterdag op zon dag in Tilburg tegen de politie ge keerd. Er werd met stoelen, flesjes en blikjes gegooid. Dit gebeurde na dat de politie had ingegrepen bij een vechtpartij, waarbij een 21-jari- ge Tilburger werd gearresteerd. Agenten waren volgens de politie genoodzaakt de wapenstok te ge bruiken. In totaal hield de politie drie mensen aan. Verwarde inbreker belt zelf politie AMSTERDAM - De politie heeft za terdagmorgen vroeg een 26-jarige man aangehouden die zelf contact opnam vanaf het adres waar hij had ingebroken. De man belde vanaf een bedrijf op de Overschiestraat in Amsterdam in verwarde toestand de politie en zei zichzelf iets aan te willen doen. Hij zei dat hij een vuurwapen bij zich, had en dat te zullen gebrui ken. De politie grendelde de omgeving af en zette een onderhandelaar en een arrestatieteam in. Bij aanhou ding van de man is geen vuurwa pen aangetroffen. Twee huizen in Velp beschoten VELP - In het Gelderse Velp zijn gis terochtend twee huizen bescho ten. Dat heeft de politie gisteren bekendgemaakt. In de Waterstraat en op het van Kolplein werden rond half zes schoten gehoord. Bij de twee wo ningen werden de ramen vernield. De bewoners waren wel thuis, maar raakten niet gewond. De politie heeft sporenonderzoek uitgevoerd en onderzoekt of er een verband is tussen de twee be schietingen. ROTTERDAM - Van de 769 patiënten van het Maasstad Ziekenhuis in Rotterdam die mogelijk besmet raakten door een vuile endoscoop, is bij ruim de helft bloed afgeno men, zei gisteren een woordvoer ster. Het ziekenhuis sloeg op Hemel vaartsdag alarm nadat bij controle een defect aan het licht kwam aan de machine waarmee endoscopen PETER N STRAATEN Steeds meer criminelen met psychische stoornis in gevangenis. DEN HAAG - Volgens ervaren gevan genisbewaarders neemt vooral het geweld van gedetineerden tegen personeel toe. Ze wijten dat onder meer aan de veranderende popula tie. Zo zitten er steeds meer crimi nelen vast met een psychische stoornis. Daarnaast is er door be zuinigingen minder tijd voor de omgang met gedetineerden. Daar door worden eventuele conflicten niet op tijd opgemerkt. Justitie doet nog altijd te weinig om het geweld de kop in te druk ken, constateert de Inspectie voor de Sanctietoepassing (ISt), die toe zicht houdt op de gevangenissen. Drie jaar geleden oordeelde de ISt ook al dat het preventiebeleid niet voldeed. Daar is weinig aan veran derd, aldus de inspectie. Uit een steekproef van de Arbeidsinspectie blijkt dat een kwart van de bewaar ders zegt het afgelopen jaar een keer slachtoffer te zijn geworden van geweld. Daarbij gaat het om slaan, schoppen of het geven van een kopstoot. Het ministerie van Justitie laat in een reactie weten dat de preventie van geweld 'voort durend onze aandacht heeft'. Zodra zich ernstige incidenten in gevangenissen voordoen, wordt een Intern Bijstands Team (IBT) ge alarmeerd. Dergelijke eenheden be staan uit speciaal getrainde mede werkers van een penitentiaire in richting. Tijdens hun opleiding le ren zij zelfverdedigingstechnieken en hoe ze moeten omgaan met wa pens. voor intern onderzoek worden ge reinigd. Daardoor bestaat een zeer kleine kans dat mensen besmet raakten met hepatitis B of C (geel zucht) of het aidsvirus hiv. Inmid dels zijn 412 patiënten op controle geweest. Met 175 anderen is een af spraak gemaakt. De overigen wor den actief benaderd. Het Zieken huis wil binnen twee weken ieder een in elk geval hebben gesproken. Ook Als ZB Mt AlAAfi PRlE /VHtJoCAf pe*2 JMAR. B'tOÊM PAN AIÉZM IK Pit RAAK'. Het broeit in de bajes. Vorig jaar gingen gedetineerden ten minste tweeduizend keer elkaar of het personeel te lijf. „Die kerel bleef maar op me inbeuken." door jan Salden ,Fi7?> Mallorca 8 dagèri v.a. 2/ M logies vertrek irt juni bh 0900-8482 www.globereisburo.nl SPIJKENISSE - Enkele honderden mensen hebben meegelopen in een stille tocht ter nagedachtenis aan de 16-jarige jongen die een week geleden dood werd aange troffen in het trappenhuis van een flat in die stad. Aan de tocht, die om 20.00 uur begon, namen voor namelijk jongeren deel, aldus een woordvoerder van de gemeente. Het slachtoffer, die in Krimpen aan den IJssel woonde, kwam door messteken om het leven. Hij was op bezoek bij zijn zus, die in de flat woont. De politie hield afge lopen week drie jongeren aan in verband met de zaak. Gevangenisbewaarder Sjaak is druk bezig met het ope nen van de cellen. Zo'n dertig gedetineerden maken zich op voor hun dagelijkse uur luch ten. Sjaak is halverwege de gang als plots een van de gevangenen op hem afkomt lopen. „Hé man, ze zijn aan het vechten!", roept hij opgewonden. „Ik geloofde er niks van", zegt Sjaak nu. „Maar hij bleef volhouden. 'Daar, in die dub- belcel. Ga maar kijken'." Als Sjaak, die niet met zijn echte naam in de krant wil, de deur opent, ziet hij hoe twee mannen elkaar op de grond te lijf gaan. „Ze stompten in het wilde weg, waar ze elkaar maar konden raken." Sjaak sleurt een van de mannen naar buiten. Toegesnelde collega's kunnen de twee met moeite in be dwang houden. Beide mannen worden voor straf een paar dagen in de isoleercel gezet. Een vechtpartij als deze is alles be halve een zeldzaamheid, zegt Sjaak. „Vaak valt de schade mee. Een blauw oog of een bloedneus, daar blijft het wel bij." Maar de er varen bewaarder heeft in zijn ruim twintigjarige loopbaan wel meer meegemaakt. „Soms is het gewoon wildwest. Ik ben zelf een ROTTERDAM - Na een schietpartij in een café in Rotterdam is giste ren een 53-jarige man uit die stad overleden. Het slachtoffer raakte in de nacht van zaterdag op zon dag gewond, evenals twee andere mannen (46 en 51 jaar, beiden uit Rotterdam). Het slachtoffer stierf DEN BOSCH - Vier actievoerders die zaterdag tegen de rechtse partij Ne derlandse Volks-Unie (NVU) in Den Bosch demonstreerden, zaten gisteren nog vast. Dat maakte de politie bekend. Drie van hen werden aangehou den voor openlijk geweld. Een ver dachte is in vreemdelingenbewa ring gesteld. In totaal hield de poli tie 44 mensen aan. De meesten lie pen mee in een demonstratie te gen ongeveer vijftig aanhangers van de NVU. in het ziekenhuis. De politie arres teerde een 26-jarige Schiedammer in een ziekenhuis, waar hij zich met verwondingen aan zijn hand meldde. Hij geldt als verdachte. Rond één uur gistefmorgen kreeg een aantal mannen in het café ru zie. Dit liep uit op een schietpartij. Waarom zelf zoeken? Voor hetzelfde geld een beter advies 220 winkels 0900-8482 globereisburo.nl, 199,-'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4