Zeeland PZC Kunstschouw krijgt festivalallure SCHOUWEN-DUIVELANf 18 en 19 17 21 «P2 Een dag niet gepivz/zeld, id een dag niet geleefd Slaap Studenten restaureren het wapenschild van Zeelandia Maandag 25 mei 2009 FNV ziet niets in PvdA-plan voor vierdaagse werkweek Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Ook andere disciplines in tiendaagse beeldende kunstmanifestatie. door Ali Pankow BURGH-HAAMSTEDE - De editie 2009 van de Kunstschouw Wester- schouwen van 13 tot en met 21 juni krijgt de allure van een festi val. Naast exposities van beelden de kunst op veertig locaties in de Schouwse Westhoek en iets daar buiten wordt dit jaar in toenemen de mate ook ruimte geboden aan andere kunstdisciplines. „De beeldende kunst blijft een- traal staan, maar dit aanbod wordt in toenemende mate aangevuld en omlijst met muziek en performan ces. Bovendien zitten er dit jaar voor het eerst ook toneelvoorstel lingen in het programma", zegt voorzitter Barbara Sanders van de Stichting Kunstschouw Wester- schouwen. Zij juicht het toe dat de manifestatie op deze wijze uit groeit van een verkoopexpositie en de promotie van jonge kunste naars tot een veelzijdig evenement dat de belangstelling van velen trekt. Volgens Sanders wordt die verruiming mogelijk gemaakt door de toezegging van een meer- jarensubsidie van de gemeente Schouwen-Duiveland. Daarnaast dragen ook enthousiaste locatie houders hierin bij door zelf naast de expositie diverse activiteiten te organiseren. Zo bereiden de vijf kunstenaars bij Hoeve Batenburgh op donderdag 18 juni een menu IS Kunstschouw Westerschouwen groeit uit tot festival met meer dere disciplines. Naast beelden de kunst nu ook muziek, perfor mances en toneelvoorstellingen. met een knipoog naar het boeren leven. Elke kunstenaar laat een ge heim uit eigen keuken proeven. Op deze locatie wordt op 20 juni ook een kunstveiling gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor de Stichting Thuredrith. Op het strand bij paviljoen Our Seaside speelt Toneelgroep Ap plaus en Rozen zondag 14 juni tweemaal het stuk Odysseus van Koos Terpstra. Het publiek kan de voorstelling over de reis van de Griekse held zittend aan het strand bijwonen. Toneelgroep No- vem brengt op woensdag 17 en donderdag 18 juni in het dorps huis in Renesse het stuk Herfst in Riga van Aleksej Arboesov, be werkt door Ed van der Vele. Burgemeester Gerard Rabelink ver richt vrijdag 12 juni om 19.30 uur in de parktuin bij Huize Zeelandia in Noordwelle de officiële opening van de Kunstschouw 2009. Leden van de Stichting Dansz voeren daar ook twee dansen - Never Sur render en Movements - uit van cho reograaf Randall Scott. Het wande lend Rotterdams operakoor treedt zaterdagmiddag 20 juni op in Burgh-Haamstede. RENESSE - Warm was het er. En druk. Voorzitter van het orga niserend comité Adri Verzijl schat het aantal bezoekers van de zaterdag gehouden Renessedag op rond de 10.000. Ruim zes tig vrijwilligers van muziekvereniging Luctor et Emergo, sport vereniging Renesse, tennisvereniging Scelveringhe en de Ne derlandse hervormde kerk leidden de groots opgezette rommelmarkt/braderie in goede banen. Het populairst was het rad van avontuur, maar ook de kerktoren was zeer in trek. „Het is heel helder weer. Je kunt heel ver zien", aldus één van de vrijwilligers. Naar schatting 500 mensen beklommen de to ren en bekeken het straatgewoel in de badplaats van bovenaf. De Renessedag bracht 4672 euro op. foto Ronald den Dekker xp www.lekkerpuzzelen.nl qZ Man gewond! door ontploffende duikfles RENESSE - Een 26-jarige man uit Leiden is zaterdag in Renesse ge wond geraakt toen een van zijn duikflessen ontplofte. De man had de flessen net laten vullen en wil de ze in zijn auto leggen. De kop pelstukken vlogen er af en de zuur- stofflessen boorden zich in de ach terbank. De man is met onbekend letsel per ambulance naar het zieken huis gebracht. DVD SPAARZEGEL 'Made of Honour' www.pzc.nl/dvd .ZEtVWSE; De man van middelbare leeftijd uit Terneuzen had financiële zor gen en sliep daardoor slecht. Hij deed werkelijk geen oog dicht en dat al nachten achtereen. Ten einde raad belde hij zijn huis arts voor een afspraak. Diezelfde dag nog had hij een indringend ge sprek met de arts, die vol begrip zijn problemen aanhoorde, hem Tip? redactie@pzc.nl zelfs van advies diende en de man uiteindelijk een recept meegaf: slaappillen. Iedere avond één pil en het leed zou voorlopig geleden zijn. En het werkte direct, al de eerste nacht. De man sliep als een roos tot... zijn baas hem wakker schud de. Hij is operator bij een groot be drijf en had nachtdienst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45