Hoogeveen wint Strijd om de geit' Scootersprinters Jens van Dam pakt Sandelijke titel driebanden met nieuw record Wielerronde van Hulst leeft weer 40 Maandag 25 mei 2009 Kermiskoers krijgt allure terug dankzij vlijtig wielercomité. door Wim de Vos HULST - De wielerronde van Hulst is weer helemaal opgeleefd. Ooit was de kermiskoers van de Reijnae- rtstad een begrip bij de toenmali ge amateurs, de huidige eliteren ners. De animo werd echter steeds minder bij zowel renners, publiek als bedrijfsleven. Wat had het voor zin om geld te stoppen in een wed strijd waaraan slechts een handje vol coureurs deelnam en waar bijna geen publieke belangstelling voor was? Geen enkele. Een nieuwe organisatie werd in het leven geroepen en de overstap naar de Belgische Waod liet de zon weer doorbreken in Hulster wielerland. Organisator/coureur Eric Vereecken: „De sfeer is weer helemaal terug in Hulst tijdens de koers die samen met de kermis wordt gehouden. Natuurlijk heb ben we er veel voor moeten doen, maar het resultaat is er ook naar." Vereecken verwijst naar het grote aantal deelnemers van de laatste paar jaar toen telkens een kleine honderd renners aan de start ver schenen. „Dat komt door het hoge prijzenschema en natuurlijk het grote aantal premies. Bijna iedere ronde een premie of zes. Waar komt dat voor? Zeker niet in Bel gië waar slechts mondjesmaat een premie wordt verreden", aldus Ver eecken. De leden van het wielerco mité Hulst rekenen ook vandaag, want dan staat de Internationale Grote Prijs Hulstvizier op het pro gramma, opnieuw op veel deelne mers. Omdat voorinschrijving niet no dig is, is het op voorhand niet mo gelijk de favorieten aan te wijzen. De wedstrijd over 8o kilometer gaat om 19.00 uur van start nabij de Grote Markt. Winnaar was vo rig jaar de Belg Peter Neels. Thuis- rijder Karei Warnier eindigde toen verrassend op de vierde plaats. Volgens Eric Vereecken is de wie lerronde van Hulst geliefd vanwe ge het hoge prijzenschema en het grote aantal premies. Hij re kent op veel deelnemers. Dierenbescherming dwarsboomt uitkering prijs in natura. door René van Stee WAARDE - De eerste editie van de 'Strijd om de geit' in Waarde is za terdagmiddag gewonnen door Jou- ke Hoogeveen. De skeeleraar uit Amsterdam was bij de wedstrijd van de A-rijders (het hoogste ni veau in Nederland) en de beloften de sterkste in een sprint van vijf man. De* Belg Frank Fiers uit Wet- teren, de houder van het wereld uurrecord op skeelers, eindigde als tweede. De gebroeders Erwin en Niels Mesu uit Middelburg eisten respectievelijk de derde en vierde plaats voor zich op. De voortdurende zijwind en de 700 meter lange klinkerstrook, die de rijders op het vier kilometer lange parkoers dertien keer moes ten bedwingen, maakten er een zware wedstrijd van. Plaatselijk fa voriet en mede-organisator Andries Minderhoud keek terug op een geslaagd evenement. „Met dik vijftig skeeleraars aan de start, prachtig weer en lekker veel pu bliek kon het haast niet beter", al dus Minderhoud, die de overwin ning van Hoogeveen dikverdiend noemde. „Jouke en Frank zaten steeds voorin. Ook zochten ze voortdurend de aanval. Die inspan ningen zijn terecht beloond. Ver der hebben Niels en Erwin de eer van de provincie prima hoogge houden. Maar de overwinning zat er voor één van die twee net niet in." Minderhoud beleefde zelf minder plezier aan de wedstrijd in zijn ei gen dorp. Hij moest vanwege een defect aan een frame van zijn skeelers opgeven. Twee rondes voor het eind overkwam de in de kopgroep bivakkerende Martij n Sturm uit Bleiswijk hetzelfde. Hij werd uitgeroepen tot strijdlusti ge rijder. In het geitendorp Waar de zou dit hem de hoofdprijs in natura hebben opgeleverd. De Die renbescherming stak daar een stok je voor. „Die hadden het er maar druk mee, ja. Zodra ze hoorden van ons initiatief om een geit als prijs uit te keren, hingen ze met een aan de telefoon. Dat zou verbo den zijn. Daarom hebben we maar eieren voor ons geld gekozen. Mar tij n kreeg nu een mooi stuk biolo gisch vlees. En dat was geitenvlees waarschijnlijk." Er werd in Waarde ook gestreden om de Zeeuwse ABN Am- ro-skeelercup. Bij de mannen ging de zege naar Jan Grauss uit Brakel. Hij haalde het voor Paul van de Ven en lean-Luc Ostyn (Oos tende). Klassementsleider Leo Jan- se uit Yerseke eiste de vierde plaats voor zich op. Bij de vrouwen was er geen Zeeuwse deelname. De Ca nadese Meghan Buissson was in die categorie de sterkste voor Fem ke Roemer (Alkmaar) en Ellen Wa- ijer (Graalsweer). Evenals bij de wedstrijd in Goes behaalde Ant- wan Tolhoek uit Yerseke de zege bij de jeugd. Erwin Mesu rijdt aan kop in de skeelerwedstrijd voor AB-rijders in Waarde. foto Willem Mieras Jonge Zeeuws-Vlaamse biljarter maakt 1.704 moyenne op NK. door Joop van den Oudenhoven SAS VAN GENT - Jens van Dam van biljartvereniging HGL/KOT'86 werd gisteren in Sas van Gent op magistrale wijze Nederlands kam pioen driebanden klein bij de jeugd. Tweede werd, na een even eens uitstekend toernooi, Werner Ooijen uit Tilburg. De derde plaats werd bezet door Martijn Roefs uit Leende. In eigen huis en voor eigen pu bliek gaf Jens van Dam zijn defini tieve doorbraak gestalte. De jong ste deelnemer (18) van het veld bleef ongeslagen. Daarnaast speel de hij ook nog eens in 14 beurten de kortste partij, maakte de hoog ste serie met 14 en zette hij het hoogste algemeen gemiddelde op het bord: 1.704. Dat betekende een verbetering van het Nederlands re cord van 1.612, dat Kai de Zwart vo rig jaar vestigde fn Woubrugge. Van Dam werd toen tweede met 1.039. Het zegt meteen iets over zijn pro gressie, die overigens verstrekken de gevolgen heeft. Van Dam over schreed de grens van 1.300 en mag niet meer uitkomen bij de jeugd op de kleine tafel. Van Dam: „On danks dat ik amper nog train, speel ik beter dan vorig jaar. Ik weet niet hoe het komt. De druk om elke partij weer beter te doen, is eraf. Ik ben meer ontspannen." De cijfers tonen dat aan. De kampioen opende in Sas van Gent met een partij van 21 beur ten en vervolgde met 14, 23 en twee keer 15. Toch bleef de span ning tot de laatste ronde in het toernooi, want ook Ooijen bleef vier ronden lang ongeslagen. Van Dam trok echter in no time met se ries van 3, 3 en 7 de partij met 13-6 naar zich toe. Even haperde hij bij 21-15 maar maakte toen zijn tegen stander duidelijk dat er niets te ha len viel. In vijf beurten had hij zijn titel op zak. NK Scootersprinten voor de eerste keer in Zeeland. SLUISKIL - De inwoners van Sluis kil hadden gisteren te maken met snelrijdend verkeer. Scooters, wel teverstaan. In het dorp werd name lijk het Nederlands Kampioen schap scootersprinten gehouden. Het principe is eenvoudig: twee scooters racen tegen elkaar over een parkoers van 150 meter, waar na diegene met de snelste tijd wint. Daarbij wordt onderscheid gemaakt in vier klassen: de stan daardklasse (geen aanpassingen toegestaan), scooter 70 (minimale aanpassingen toegestaan) en scoo ter special (maximaal 70 cc). Rest nog de superspecial, waar de cou reurs gebruik maken van alumini um frames en lachgas om snelhe den van 140 kilometer per uur te gp bereiken. Desondanks gaat het zel den fout. Alle scooters worden vooraf gekeurd en deelnemers dra- H gen beschermende kleding. In de lichtste categorie, de stan daardklasse, pakte Thomas Molen dijk de overwinning Hij versloeg Tim Thijssen in de finale. De enige vrouwelijke deelnemer, Ilonka Brandwijk, eindigde als vierde. Bas Claessen versloeg Martin Ros sen nipt in de finale bij de scooter 70, terwijl Maarten Davidse uit Middelburg net een podiumplaats misliep door een wheely in zijn hal- ve finalerace. Zodoende eindigde hij als vierde. Bij de scooterspecial

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 44