Spui koerst af op de derde klasse Terneuzense Boys weer winnaar outdoorsoccer Korfballers Zaamslag hebben de titel binnen Jaap Hamelink (71) koninklijk onderscheiden 38 Maandag 25 mei 2009 Z Zeeuws-Vlamingen slaan na de rust hard toe tegen FSV. door René van Stee SPUI - Een sterke tweede helft be zorgde Spui zaterdagmiddag een ruime 3-0-overwinning op FSV. Daardoor spelen de Zeeuws-Vla mingen over vijf dagen op neu traal terrein tegen Groot Ammers om een plek in de derde klasse. Het duel met het Fijnaartse FSV, dat vanwege het derde outdoorsoc- certoernooi in Spui op het bijveld werd gespeeld, kende twee gezich ten. In de eerste helft had de thuis ploeg tegen een fysiek sterke oppo nent weinig in te brengen. Na de rust moesten de bezoekers echter terug en maakte Spui het koelbloe- dig af „Er stond bij ons in de eerste helft iets te veel spanning op. Daardoor liep het niet lekker. In de tweede helft hebben we onszelf goed her pakt. Op basis daarvan denk ik dat de overwinning wel verdiend was", verklaarde Mark Otterloo. De laatste man van Spui maakte tien minuten voor tijd uit een strafschop de 2-0. Otterloo was de aangewezen man, omdat de vaste strafschoppennemer Ludwig Kalis vaart was geschorst. „Hij zat er strak in. En dit terwijl de voorteke nen niet zo heel gunstig waren. Want op'de laatste training miste ik er zeven van de zeven." De 2-0 betekende de genadeklap voor FSV. De 3-0 van invaller Mar tin Kalisvaart uit een afgemeten voorzet van Mark van Minnen over rechts, deed de overwinning nog iets zoeter smaken. Pas in de 69e minuut brak de eveneens inge vallen Thieu van den Enden de ban voor de thuisploeg. Hij liet FSV-doelman Robert Hanssen van dichtbij kansloos uit een fraaie in draaiende vrije trap vanaf links van Veli Eryürük. Bij de 2-0 speel de Hanssen een ongelukkige Spui staat op de drempel van de derde klasse van het zaterdag voetbal. De finale van de nacom- petitie tegen Groot Ammers be slist over promotie. Karakteristiek Spui-FSV 3-0 (0-0). 69. Thieu van den Enden 1-0. 80. Mark Otterloo 2-0 (straf schop), 90+1. Martin Kalis vaart 3-0. Scheidsrechter: H. Schuitema ker (Ridderkerk). Rode kaart: Bart Meeuwisse (FSV, twee keer geel). Gele kaart: Robert Hanssen, Ben Winkelhof (FSV). Aantal toeschouwers: 300. hoofdrol. Hij torpedeerde Jelmer de Pooter, die een te kort terugge- kopte bal van FSV-verdediger Ben Winkelhof onderschepte. De ra zendsnelle Spui-aanvaller, die 's ochtends om half twaalf was terug gekeerd van vakantie in het Turk se Antalya, verdiende daarmee de strafschop die door Mark Otterloo werd benut. De Pooter had niet verwacht dat hij meteen in de basis zou starten. Maar doordat hij in het eerdere na- competitieduel met SPS ook al af wezig was én Spui zijn aanvals- kracht goed kon gebruiken, deed zijn trainer Chris de Beer toch een beroep op hem. „Het was mis schien een gok, maar als je nooit eens iets probeert weet je ook niet of het kan lukken. Gelukkig was dit nu wel het geval zei de ver moeide aanvaller, die niet meteen zijn bed opzocht, maar er nog 'een tje' dronk op het succes. Hoewel de overwinning niet was gestolen, waren de spelers van Spui toch wel opgelucht over de goede afloop van de wedstrijd. Voor de rust stichtte de thuisploeg nauwelijks gevaar. Tekenend was dat Veli Eryürük pas na 27 minuut voor het eerst fatsoenlijk op het vijandelijke doel schoot. Boven dien keepte Jeroen Bottinga een sterke partij. Zowel voor als vlak na de rust kwam hij twee keer als winnaar uit een één-tegen-één si tuatie, die allebei werden ingeluid door slordigheidjes van de kant van Spui. Wiebe de Kok en Edward de Rooij zagen echter geen kans de attente Spui-goalie te verschalken. door René van Stee spui - Net als vorig jaar heeft Ter neuzense Boys het Eyke Hogen- doorn Outdoor Soccertoernooi in Spui gewonnen. In een spannende finale moest Zaamslag er zaterdag middag met 6-5 aan geloven. Ali Eryürük (twee keer), Mevlud Eryü rük, Michael Taelman (twee keer) en Gert-Jan Vlaander waren trefze ker voor de Terneuzenaren. ]ordy Bakker en Arjan Hamelink scoor den allebei twee keer voor Zaam slag. De vijfde treffer voor de ploeg uit 't Durp kwam van de voet van David de Haan, die daar mee tegen zijn teammakkers van het afgelopen seizoen scoorde. Terneuzense Boys toonde zich ver uit de sterkste. Zo leed de ploeg als enige van de elf deelnemende teams onderweg geen enkel punt verlies. Aangezien de oranjehem den zaterdag zelf het zestigjarig ju bileum vierden, was er even de vrees dat ze geen al te sterke afvaar diging naar Spui zouden sturen. Assistent-trainer en gelegenheids doelman John de Ritter stak daar een stokje voor. „]e bent niet voor niks titelverdediger. Veel jongens wilden ook heel graag meedoen", zei hij. Ondanks nacompetitieverplichtin- gen van de thuisploeg en van clubs zoals AZW en HW'24 was het deelnemersveld alleszins accep tabel te noemen. In de strijd om de derde en vierde plek won Amstelhoekje/Bakker met 5-4 van Baderie Dam. Mevlud Eryürük werd gekozen tot de beste speler van het toernooi. Kenneth Okor- ley (Amstelhoekje/Bakker) was topscorer met 14 treffers. Frank van Kouteren (Baderie Dam) en Gert-Jan Vlaander eindigden daar met 13 goals vlak achter. Zowel bij de C-junioren als de D-pupillen won Terneuzense Boys. TERNEUZEN - Jaap Hamelink is za terdag tijdens de jubileumdag van Terneuzense Boys koninklijk on derscheiden. De 71-jarige Terneuze- naar is al sinds 1984 actief voor de Zeeuws-Vlaamse voetbalclub. Hamelink was in de afgelopen 25 jaar onder meer elftalleider, kanti nebeheerder, wedstrijdsecretaris en lid van het hoofdbestuur. Daar naast was hij ook actief als vrijwil liger tijdens de bouw van het com plex, waar Terneuzense Boys nu al enkele jaren speelt. Jaap Hamelink werd benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. De Terneuzense loco-burgemees ter Co van Schaik reikte de Ko ninklijke onderscheiding zaterdag middag uit. Terneuzense Boys vier de op het eigen complex het zestig jarig bestaan, met onder meer een wedstrijd tegen het World Master Team en een bezoek van oud-doel man Jean-Marie Pfaff door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - Net als in de zaal werkten Zaamslag en Atlas al enke le weken toe naar de climax van de competitie. Opnieuw bevoch ten beide kemphanen in een on derling duel de titel in de vierde- klasse. Zaamslag liet er zaterdag geen misverstand over bestaan. At las kon één helft aanklampen. Zaamslag-Atlas 14-7: „Super!", is een dag'na het kampioensfeestje van Zaamslag het overheersende gevoel bij coach Ivan de Herdt. De topper in de vierde klasse, met de titel als beloning, werd met glans gewonnen van Atlas. Kon het bij de rust (5-4) nog alle kanten op, de tactische puntjes op de i van de Herdt hadden een optimale uit werking in de resterende 35 minu ten. Met de dames in de punt werd het pijnpunt van de bezoe kers blootgelegd. Het vertrouwen en de voorsprong van Zaamslag groeide gestaag naar 11-5. Tien mi nuten voor tijd was het Ritthemse verzet gebroken. Een beslissings wedstrijd voor promotie naar de derde klasse noemt De Herdt een- leuke bijkomstigheid. De titel doet hem veel meer: „Dat is de bekro ning voor een hardwerkend mo daal ploegje". Scores Zaamslag: Marco van Reeuwijk en Pjotr Hamelink beiden 4, Debby Car- pentier 2, Joost Hamelink, Erwin Ver- helst, Linda Hamelink en Marjolein Ver- poorte allen 1. BKC-Zevenbergen 15-6: Voor de tweede keer dit seizoen werd Ze venbergen verslagen.-Dertig minu ten leek het nergens op, vond coach Mark Kolijn, die verrast was dat zijn ploeg in de tweede helft over de bezoekers heen walste. Scores BKC: Marti de Vilder 6, Jan-Wil lem de Groote, Mirthe Faro, Sandra de Reu allen 2, Jolanda Dees, Kenny de Vil der en Mariëlle Faas allen 1 Doelpuntenmaker Mark Otterloo van Spui viert de 2-0 uit een strafschop met de supporters van zijn club. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42