Sport Hiensch neemt met opgeheven hoofd afscheid Kloetinge strandt opnie Veteranen fietsen hard op Zeeuwse bodem 36 Maandag 25 mei 2009 Scheidend trainer wil niet meer vechten tegen windmolens. door Rudy Boogert STEENBERGEN - In elf seizoenen, fungeerde Diederik Hiensch als hoofdcoach van Kloetinge. Groen als gras werd hij eind 1996 de tech nische baas, gelouterd nam hij za terdag in Steenbergen afscheid. Met gepaste trots keek hij terug op de topjaren en tropenjaren bij de club die hij ook jarenlang als spe ler heeft gediend. Maar zijn nieu we klus bij Terneuzen komt als ge roepen. Hiensch was het vechten tegen windmolens moe. De plichtplegingen na het verlies van de bekerfinale (0-1 tegen LRC Leerdam) waren afgerond. Met een 'zilveren' medaille om zijn nek deed Hiensch zijn laatste praat je als trainer van Kloetinge. „Nee, ik sta hier niet met de pest in mijn lijf', zei hij. „Het is jammer voor de jongens dat we de finale niet hebben gewonnen. Ze hadden het verdiend, want ze hebben dit sei zoen keihard gewerkt. Maar ik neem met opgeheven hoofd af scheid." Terecht, want Hiensch heeft in 324 officiële duels als trainer van Kloe tinge de club op de kaart gezet. Hoogtepunten beleefde hij in over vloed. Hij noemde de beslissings wedstrijd tegen Ter Leede - op de dag af elf jaar geleden - waardoor Kloetinge terugkeerde in de hoofd klasse. In de verlenging beslisten Jeffrey van de Velde en Onno Doe- land het duel (3-1). Vijf jaar op rij eindigde Kloetinge vervolgens in de top zes van de hoofdklasse. Na zijn Sunderland-avontuur (2003-2005) kreeg Hiensch zo'n piek bij Kloetinge niet hergeboren. Het was wel de ambitie van de club, maar in Hiensch' ogen strookten de daden niet met de woorden. „Dat is wel de hoofdre den van mijn vertrek. Er zijn veel dingen gebeurd waarbij ik dacht 'Hoe bestaat het'. Ik treed niet in details, maar kan het wel alge meen houden." „De organisatie rond de eerste se lectie zat wel goed. Maar daarnaast heb je binnen een vereniging men sen met ideeën nodig en mensen die initiatieven ontplooien. En ver volgens heb je daadkracht nodig, maar dat was er niet. Kloetinge heeft in het verleden altijd voorop gelopen, maar ik ben bang dat we zijn ingehaald door andere vereni gingen. Kloetinge moet oppassen dat het de slag niet mist." „Ik heb de planmatige aanpak ge mist. Er zijn geen mensen die zeg gen dit is ons einddoel, dit zijn on ze middelen en zo gaan we het doen. Er is te weinig beleid. En ja, daar werd ik wel 's moe van." Zo moe dat hij de tijd rijp achtte om de club waarmee hij inmiddels ver groeid leek, los te laten. „Maar ik weet nu al dat dit de mooiste pe riode uit mijn trainerscarrière is ge weest", zei hij. „Of ik ooit nog 's keer terugkeer als trainer bij Kloe tinge? Zeg nooit nooit in de voet ballerij." Zijn laatste wedstrijd coachte Hiensch vanaf een muurtje achter de dug-out. Hij zat een schorsing uit. Niet zijn eerste. Aan 'betrok kenheid' weet hij de vele rode en gele Icaarten aan zijn adres. „En ik moest me aanpassen aan het ni veauverschil tussen scheidsrech ters in de hoofdklasse en eerste klasse. Ze zeggen toch dat een goe de scheidsrechter goede ogen en niet zulke goede oren heeft. Ik heb nooit een scheidsrechter uitge scholden." Gemiste kansen in blessuretijd zorgen voor anticlimax in finale. door Rudy Boogert STEENBERGEN - Eenmaal op achter stand, kan Kloetinge wel inpak ken. Die wetmatigheid achtervolgt de Bevelandse club het hele sei zoen al. Ook zaterdag in de finale van de districtsbeker kon Kloetin ge zich niet onttrekken aan dit sta tuut. Het doelpunt na een uur voetbal van LRC's topschutter Wil lem Looijen besliste daardoor de eindstrijd. Ook al danste de tegen stander uit Leerdam in de blessure tijd nog op hete kolen, het bereik te het einde zonder blaren op de zolen. Opnieuw strandde Kloetinge daar door in het zicht van de haven. In de nacompetitie vergooide de ploeg zijn promotiekansen in tien tumultueuze slotminuten tegen Nieuw-Lekkerland (2-2), nu twee weken later glipte in Steenbergen ook de tweede hoofdprijs van het seizoen door de groen-witte vin gers. Wat restte waren de verlie zersmedailles en de eerder dit sei zoen al behaalde plaats in de KN- VB-beker voor profs. „We hadden vandaag meer ver diend", vond Joffrey Geldof. De verdediger is de enige basisspeler die de club verlaat (naar Vlissin- gen), nu ook Etiënne Mallie heeft aangegeven bij Kloetinge te blij ven. Hij had graag de poorten van het Wesselopark achter zich geslo ten met de beker onder zijn arm. „Ik speel nog maar vijf jaar bij de club, maar het voelt alsof ik al sinds de F'jes bij de club zit." Scheidend trainer Diederik Hiensch toonde zich verheugd dat het door hem geboetseerde elftal vrijwel intact blijft. „Dat betekent dat de spelers het dit seizoen naar hun zin hebben gehad", vond hij. „Deze groep heeft ook de potentie om volgend seizoen een gooi te doen naar een plaats bij de eerste vier." Vooruitlopend op de invoe ring van een eventuele topklasse zou Kloetinge dan in de hoofdklas se komen te spelen. Het enige punt van zorg is de diep te van de selectie. Ondanks ver scheidene pogingen heeft Kloetin ge nog geen enkele speler bereid ITJ Kloetinge verliest de finale van de districtsbeker. De Bevelandse club komt na een uur op achter stand en hikt in het vervolg te gen die ene goal aan. Nico Vuurens (37) sterkste in zware Omloop van Tholen. door Koen de Vries poortvliet - De oudjes doen het nog best in de wielerwedstrijden voor de clubcompetitie op Zeeuw se bodem. Begin april greep de 42-jarige André van Reek uit Nieuw-Vennep de zege in de Om loop van de Braakman en zaterdag was Nico Vuurens (37) het snelst in de Omloop van Tholen. De rou tinier uit Meerkerk was in een slo pende slotfase Mike Terpstra uit Krommenie te snel af De Zeeuwse klassiekers zijn vaak op het lijf geschreven van de aller taaisten. De Omloop van de Braak man (146 kilometer) is loodzwaar door zijn vele kasseistroken en zijn open stukken. De Omloop van Tholen (167 kilometer), die voor het eerst gereden werd in het kader van de clubcompetitie, leek een stuk makkelijker. Maar de ho ge temperaturen, het vele draaien en keren, de smalle wegen, de vele tempowisselingen en de soms ver raderlijke wind maakten de wed strijd lastiger dan verwacht. In de vier afsluitende omlopen rond fi- nishplaats Poortvliet spatte het moegestreden peloton in vele stuk ken uiteen. Er was toen nog 40 ki lometer te gaan. In de beslissende ontsnapping reed Vuurens met Mike Terpstra en Bart Vendrig weg, zag de kop groep uitgebreid worden met nog zeven renners, maar sloeg met nog enkele kilometers te gaan een nieuw gat. Alleen Terpstra kon vol gen. „Toen hij bij mij kwam, wist ik dat het goed zat", keek Vuurens terug. „Terpstra zat erdoor. Kort voor de streep ben ik opnieuw aan gegaan en sloeg ik meteen een gat. Voor mij was het een ideaal scena rio. Een massasprint is niets voor mij." Toch had ook Vuurens be hoorlijk afgezien. „Ik ben niet zo'n liefhebber van dit soort wedstrij den. Ik hou meer van criteriums, rondjes rond de kerk. De koers was nerveus, het was uitkijken. ]e moet dit soort wedstrijden heel at tent rijden en dat kost kracht. Voor je het weet lig je op straat." De Zeeuwse renners speelden geen prominente rol. Vlissinger Ferdinand Boogaard was de beste Zeeuw met een 16e plaats. Achter af gezien was dat een puike presta tie omdat er zeven kilometer voor het eind zes spaken uit zijn voor wiel werden gereden. Hij was net met drie man op weg naar de kop groep, toen het pedaal van een me devluchter in zijn voorwiel kwam. In de slotkilometers achterhaalde Boogaard het restant van het pelo ton en eindigde in de sprint van die groep als vierde. „Ik weet zeker dat ik erbij was gekomen", treurde Boogaard. Ploegleider Patrick de Grave treurde mee. Hij had lijd zaam moeten toezien hoe de ren ners van zijn equipe Theo Middel kamp na een goede beginfase de slag misten. „We hebben achter de feiten aangereden", was zijn con clusie. „Dat heeft veel kracht ge kost." Ook voormalig Tholenaar Jo hn den Engelsman hield een rotge voel over aan de Omloop. De naar Nijmegen uitgeweken Zeeuw leef de maanden toe naar de wedstrijd maar kwam met de 21e plaats on voldoende uit de verf „Ik had uit gerekend vandaag mijn eerste slechte dag van het seizoen", sprak hij nadat hij vele minuten nodig had gehad om weer een beetje op adem te komen. „Ik zag de beslis sing vlak voor me vallen, maar had niet de benen om naar de kop lopers toe te rijden." Goesenaar Niek Rentmeester snoepte met zijn 24e plaats voor Middelkamp nog enkele puntjes mee voor het ploegenklassement. Daarin zakte de ploeg van de 5e naar de 8e stek. Kloetinge treurt na het mislopen van de districtsbeker. Van links naar rechts wa doelman Jaco van der Schee en reservedoelman Jaap Pijnenburg op de prijsuitreik Hiensch sluit tweede periode af hoofdklasse 217 74 54 89 eerste klasse 44 26 5 13 j nacompetitie 5 3 1 1 1 beker 58 36 4 18 totaal 324 139 64 121 Diederik Hiensch heeft Kloetinge 324 officiële wedstrijden onder zijn hoede gehad. Zaterdag kwam daar na de verloren bekerfinale een einde aan. Hiensch was in twee periodes hoofdverantwoordelijke: 1996-2003 en Willem Adriaansens bron Rudy Boogert Belangrij'kste wapenfeiten 1997 degradatie uit hoofdklasse 1998 via nacompetitie promoïie naar hoofdklasse 2002 tweede plaats hoofdklasse B 2008 degradatie uit hoofdklasse 2009 verliezend finalist districtsbeker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 40