Terneuzen maakt zich op voor AZVV speelt de finale van de nacompetitie na een bloedstollende wedstrijd in Klundert Lijfsbehoud voor Breskens Wellicht promotie voor Corn Boys FC Dauwendaele wijst VCK terug 34 Maandag 25 mei 2009 Z HUIJBERGEN - Breskens moest niet al te diep gaan om het vierdeklas serschap in het zondagvoetbal als nog veilig te stellen. In het beslis sende duel waren de West Zeeuws-Vlamingen een maat te groot (3-r) voor thuisploeg Vivoo. Trainer Robbie de Munck was vlak na afloop in een euforische stemming. „Ik denk dat dit nor maal is. Wij, en dan bedoel ik de spelers en de technische staf, slui ten een naar en lang seizoen toch nog af met een goed gevoel. Van daag zijn we eigenlijk niet echt in de problemen geweest en hebben we bewezen dat we in de vierde klasse thuis horen", zei hij. Breskens was de betere ploeg. Via een vrije trap van Johnny de Jae ger kwamen de bezoekers op voor sprong. Toen Mayckel Verschorre nog voor de rust de te ver voor zijn doel staande keeper van Boei- meer met een vrije trap vanuit de middencirkel verschalkte, was Vi voo geslagen. Ook na die 2-0 was Breskens de gevaarlijkste ploeg. Het was Mark Boeckhout die na een fraaie aanval de derde treffer voor de Zeeuws-Vlamingen liet aantekenen. In de slotfase scoorde Martijn van den Berg tegen. BREDA - In een zinderende straf- schoppenserie dwong Corn Boys gisteren hoogstwaarschijnlijk pro motie af naar de vierde klasse van het zondagvoetbal. Het duel met concurrent Boeimeer eindigde in 2-2. Daardoor behaalden beide teams vier wedstrijdpunten. De gebruikelijke strafschoppense- rie na afloop eindigde met 3-2 in het voordeel .van Corn Boys. Vol gens de Sassenaren was dat vol doende om door te stromen naar de vierde klasse. Boeimeer vocht die stelling aan en beriep zich op het saldo van het totaal aantal ge nomen strafschoppen na alle wed strijden van deze nacompetitie. In de wedstrijd nam Boeimeer ver diend de leiding. Op slag van rust maakte Steven de Meijer gelijk. Hoewel Boeimeer daarna weder om een veldoverwicht had, bracht Stefan Burbach Corn Boys een kwartier voor tijd op voorsprong. De buit leek binnen, maar Boei meer kwam in de slotfase van het duel toch nog op gelijke hoogte. MIDDELBURG - Dankzij een 3-1-zege op VCK heeft FC Dauwendaele zich geplaatst voor de finale van de nacompetitie. Het duel op neu traal terrein met AZW moet uit wijzen welke ploeg naar de twee de klasse promoveert. De zege van de Middelburgers was dikverdiend. Gert-Jan van Leiden zorgde snel voor 1-0, maar Michiel Ketting maakte gelijk. Sigrel Bur net kopte vlak voor rust de 2-1 bin nen. Zeven minuten na de pauze maakte Van Leiden de beslissende 3-1. De ontknoping tussen AZW en Dauwendaele wordt ongetwij feld spannend. In de reguliere com petitie won Dauwendaele uit met 2-1 van AZW, terwijl de Axelaren in Middelburg met 3-0 wonnen. Axelaars benutten vijf strafschoppen en treffen nu FC Dauwendaele. door Peter van Kouteren KLUNDERT - Eén jaar na een ontluis- terende degradatie lonkt voor AZW opnieuw de tweede klasse. De Axelaars bleken na een 3-1 ne derlaag in een bloedstollende wed strijd in en tegen Klundert beter in het nemen van penalty's en wurmden zich naar de finale van de nacompetitie. Corné Langendoen (via de paal), Emanuel Pauwels, Bert Apperlo, Ludovico Cantoro en Nico Langen doen hielden na de tweede slijtage slag van ruim honderd minuten binnen 48 uur hun zenuwen in be dwang en mikten vanaf de stip on berispelijk raak, waar de thuis ploeg uit de eerste vier strafschop pen slechts drie keer doel trof De uitzinnige vreugde die daarmee ge paard ging, stond in schril contrast met de stemming nadat scheids rechter Stange uit het nabijgelegen Zevenbergen had gefloten voor het eind van de reguliere speeltijd. Toen gaf niemand een cent voor de Axelse kansen en leek AZW haar wonden te likken, omdat Mi chael Peters bij een 2-1-achterstand pal voor tijd een strafschop had ge mist en de Axelaars in de negentig ste minuut door een benutte Bra bantse penalty een veilige marge van 2-1 hadden verspeeld. Boven dien kreeg Kana da Rosa Bernardo in de toegevoegde tijd rood na een opstootje. „Schiet je zelf die straf schop binnen, dan wordt het 2-2, is er niks aan de hand en krijgt Ka- na geen rode kaart", keek Eddy van der Hooft terug. De donkere spits vond dat hem onrecht was aangedaan. „Die nummer veertien ging met twee benen op Corné staan. Ik gaf hem een duwtje en kreeg rood." In alle euforie na de onverwachte ontknoping keek Eddy van der Hooft met het oog op de straffen voor Niels Meesen (na zijn rode kaart in het thuisduel tegen Klun dert) en Kana met gevoel voor de realiteit met de nodige reserves vooruit. „We hebben een heel jaar lang geen schorsing gehad", stelde hij vast. „Nu we de beslissende wedstrijd moetenspelen, missen we tegen Dauwendaele twee man. Ik had ook liever VCK gehad. Dau wendaele kent ons door en door." Op een door de warmte stroef kunstgrasveld had Klundert lang een licht overwicht en ging de Ondanks een 3-1-nederlaag te- gen Klundert gaat AZW toch verder in de nacompetitie. De Axelaars verslaan de West-Bra banders na strafschoppen. thuisploeg verdiend met een 1-0- voorsprong de rust in. Toen een kwartier na de hervatting de Bra banders op 2-0 kwamen, leek uit schakeling van AZW net als een week eerder tegen Internos nabij. „We begonnen best goed, maar na de eerste twintig minuten hebben we niet goed gespeeld", vond Van der Hooft. Kana da Rosa Bernardo (kopbal, 2-1) bracht zijn ploeg op aangeven van Corné Langendoen terug in de wedstrijd, die na een miraculeuze ontknoping winnend werd afgesloten. Klundert-AZW 3-1 (1-0). 35. Poger Mukoko 1-0, 60. Christian Fuanani 2-0, 74. Kana da Rosa Bernardo 2-1, 90. Peter van Wingerden (strafschop) 3-1. Scheidsrechter: J. Stange (Zevenber gen). Gele kaart: Ben de Visser, Christi an Fuanani, Nico van Wingerden (allen Klundert), Bert Apperlo (AZW). Rode kaart (90+5): Kana da Rosa Bernardo (AZW). Aantal toeschouwers: 200. Terneuzen-aanvoerder Remco van Leeuwen legt aan voor een schot op het doel van EBOH. Fabian Wilson (links) kijkt toe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38